30 ​percesek 15 csillagozás

Finom ételek villámgyorsan – Jamie vadonatúj módszere
Jamie Oliver: 30 percesek

Megmutatom, ​hogyan készíthetsz el egy teljes menüt röpke 30 perc alatt!
Nemcsak egy ételt, hanem egy komplett ebédet vagy vacsorát!

Ha te is annyira szeretsz főzni, mint én, és a fárasztó munkanap végén még éhes szájakról kell gondoskodnod, engedd, hogy megismertessem veled ezt a teljesen új módszert. Könyvemben megmutatom, hogyan lehetséges egy többfogásos étkezést megfőzni annyi idő alatt, amennyit eddig egyetlen ételre fordítottál.
Ígérem, szemed-szád eláll, ha meglátod, mire vagy képes 30 perc alatt.
Az enyém elállt, az biztos!
Nem arról van szó, hogy engedj a minőségből. A lényeg, hogy szervezd meg a munkát, dolgozz gyorsan, és vess be ügyes mesterfogásokat – így szinte pillanatok alatt észbontóan finom ételeket tudsz az asztalra varázsolni.
A 30 percesekben olvasható 50 ételsor mindegyikének leírása lényegre törő: semmi hókuszpókusz, csak lendületes, gyors főzés. A menüket úgy állítottam össze, hogy az egyes ételek jól passzoljanak… (tovább)

Park, Budapest, 2013

Narutofan98

Jamie Oliver: 30 percesek Finom ételek villámgyorsan – Jamie vadonatúj módszere

Nagyon íncsiklandozóak voltak a képek a könyvben, bár nekem a legtöbbje egy kicsit extravagánsnak hatott a hétköznapokban. Mégis szerintem egy-két receptet azért kifogok próbálni belőle.

MiNiki P

Jamie Oliver: 30 percesek Finom ételek villámgyorsan – Jamie vadonatúj módszere

Lehet, hogy az étel fél óra alatt elkészül, de a hozzávalókat felkutatni fél év… :)

Ancsúr P

Jamie Oliver: 30 percesek Finom ételek villámgyorsan – Jamie vadonatúj módszere

Nálunk 30 percbe egy zacskónyi tészta, és talán ez fazéknyi pörkölt elkészítése fér bele az ebédbe/vacsorába. Jamie Oliver-ha hihetünk ennek a könyvnek- ehhez képest egy hétfogásos lakomát tudna rittyenteni ennyi idő alatt.
A könyv tényleg lépésről-lépésre vezeti végig az olvasót egy-egy recepten, ami nagyon tetszett. Azzal viszont tudnék vitatkozni, hogy ezt egy kezdő is meg tudná csinálni 30 perc alatt mondjuk este 6-kor, munka után. Én a kezdetek kezdetén a legbonyolultabb dolog, amit meg tudtam csinálni, az max. egy bolognai volt. Az ilyen ételeket simán elrontottam volna az első adandó alkalommal. Szerintem ezek a receptek leginkább az újrakezdő és a haladó háziasszonyoknak való. Ők már tényleg meg tudnák csinálni 30 perc alatt ezeket a mennyei fogásokat.
Máskülönben nagyon tetszett a könyv. Nagyon figyelemfelkeltőek voltak benne a színes képek, és jó pár recepthez kedvet is kaptam. Pl. az egyik ilyen volt a Dauphinoise és a csirkés pite (a recepttől eltérően gomba nélkül) sárgarépa pürével.

meseanyu P

Jamie Oliver: 30 percesek Finom ételek villámgyorsan – Jamie vadonatúj módszere

Jó receptek, jó inspirációk, egyszerű de nagyszerű kaják. Kezdőknek és angoloknak azért hasznosabb, mint egy viszonylag gyakorlott magyar háziasszonynak.

Leah P

Jamie Oliver: 30 percesek Finom ételek villámgyorsan – Jamie vadonatúj módszere

Hát ez nem falusi lánynak való -ahol messze van egy nagyváros a hozzávalókkal:D
Főételt maximum kettőt írtam fotóztam le
(azt a kettőt amiben nem volt valamilyen csodafűszer ).
De ! A legtöbb a turmixot vittem. :)

Amúgy nincs baj a könyvvel. Szép képek , jó -értelmezhető receptek-leírások.