Sweet ​Nothing – Édes semmiség 129 csillagozás

Jamie McGuire – Teresa Mummert: Sweet Nothing – Édes semmiség

Minden ​csak egy pillanaton múlik. Csak egy másodperc, mikor megpillantod a nagy őt, és eldöntöd, hogy többé nem kell más. És épp ugyanennyi idő elveszíteni a szeretett férfit.
Képzeld el, hogy egyszer úgy veszítesz el valakit, akit szeretsz, hogy még nem is volt igazán a tiéd. Minden nap meglátogatod őt, és csak vársz. Várod a lehetetlent, egy jelet, vagy azt, hogy rád nézzen… és közben reménykedsz benne, hogy a bűnösöknek is kijár egy csoda.
Averynek elég volt egyetlen pillantás, hogy tudja, mit érez. A piros lámpánál állva, a mellette lévő sávban meglátta a férfit, akibe szerelmes lesz, s akihez feleségül megy. Gyakran hallani olyan szerelemről, amely időbe telik, míg kialakul. De Avery és Josh szerelme inkább hasonlított egy hirtelen fellobbanó lánghoz, és miután életük szálai összefonódtak, minden megváltozott. Avery megtalálta, akit egész életében szeretett, a gyermekei leendő apját. Avery és Josh közös élete egyetlen pillanat leforgása alatt kezdődött el, majd… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2015

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Dream Válogatás

Maxim, Szeged, 2016
360 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632617664 · Fordította: Beck Anita

Josh Avery

Nikolett0907 P
Jamie McGuire – Teresa Mummert: Sweet Nothing – Édes semmiség

Most kicsit sokkot kaptam.
Persze ezt az érzést, csak a történet vége váltotta ki.
A három és fél csillagot csakis emiatt adom.
A könyv eleje és vége tetszett, de a közepe engem untatott, sőt mi több idegesített.
Mindig olyan érzésem volt, hogy túl gyors, vagy túl nyálas.
Pedig többnyire szeretem az ilyen romantikus, szerelmi történeteket.
Egyszeri olvasásnak tökéletes volt.

loveQhuay

Két érzés kavarog most bennem, és ez a 2 gif pontosan le is írja őket:

Konkrétan befejeztem a könyvet, bámultam ki a fejemből, és nem értettem semmit, és percekig csak lapoztam vissza, hátha elsiklott a figyelmem valami felett. De úgy döntöttem nem tudom mi történt. Nem tudom feldolgozni a végét, mert egyszerűen nem értem! Beleőrülök!

Eszméletlen volt ez a könyv! Féltem, nem is kicsit, mivel Jamie-vel már megszakadt a kapcsolatunk, de én valamiért mégis megrendeltem a könyvet. Valahogy éreztem, hogy ez más lesz. És szerencsére pozitív értelemben lett más.

Ez a könyv egyszerre adott és elvett mindent. De olyan alattomosan csinálta, hogy már késő volt mire észrevettem. Őrjöngtem olvasás közben. Millió forgatókönyv lejátszódott a fejemben és millió módon terveztem „megölni” Jamie-t amiért ilyet írt!
De ahogy testvérem az őrjöngésem közepette megjegyezte, az élet már csak ilyen, először ad, aztán elvesz mindent.

Maga volt a menny és a pokol. 300 oldal menny, és 50 oldal pokol, hogy pontosak legyünk.

Nem, egyszerűen nem bírom feldolgozni. Ezt olvasni kell! Szerintem még újra fogom olvasni, hátha megértem…

Egyébként igényt tartok Josh-ra, és nem adom senkinek!

agi89

Nem tudok érdemben írni.
Totális zűrzavart keltett ez a könyv..!
Annyi mindenesetre bizonyos, hogy imádtam.

Le vagyok dermedve.

Mi a fene történt itt???

Maxim, Szeged, 2016
360 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632617664 · Fordította: Beck Anita
Orsi999
Jamie McGuire – Teresa Mummert: Sweet Nothing – Édes semmiség

Ha csak egy könnyed nyári olvasmányt akartok olvasni, akkor nem ajánlom ezt a könyvet.
Eddig imádtam Jamie McGuire könyveit, de most csalódtam benne. Amikor befejeztem a könyvet, elgondolkoztam rajta, hogy akkor ez most mi is volt.
Az eleje viszonylag elfogadható volt, de szerintem, ha valakinek olyan balesete van ahol az autó teljesen szétroncsolódott, akkor azt a személyt nem hiszem, hogy még aznap hazaengedik a korházból.
Josh és Avery kapcsolatára nem is tudom, hogy mit mondjak. Az elején még kedveltem őket, de a végén már nagyon idegesítettek a folyamatos veszekedéssel, bizalmatlansággal és úgy mindennel.
Utána pedig történt egy olyan fordulat, amire egyáltalán nem számítottam. Egy kicsit sikerült is meglepniük ezzel a résszel, de ez már nem sokat javított a könyvön. Itt már teljesen lemondtam róla. Már csak az volt a lényeg, hogy minél előbb befejezzem.

Pillecukorkám

OMG!!!!!!!!!!
Én még nem olvastam egy ilyen jó könyvet sem! Azt mondom Jamie és Teresa megalkották azt a könyvet amire mindig is vágytam! ♥

ƨɔɴом
Jamie McGuire – Teresa Mummert: Sweet Nothing – Édes semmiség

A konyv kb. 2/3-ig a hirtelenseg jellemzi a konyvet, minden csak ugy alakul ahogy egy meseben varnad.
Adva van nekunk Avery es Josh parosa, akik egy baleset reven egymasra talalnak, elik a cukormazas kis eletuket kisebb-nagyobb vitak kozepette, de ettol megis minden olyan idilli. A Te fejedben pedig megszolalnak a veszharangok, hogy mi az, ami felett elsiklottal, mi az ami nem stimmel itt?! Megmondom: az egesz nem stimmel.
Sokszor tettem le ezt a konyvet es neztem meg a cimket, hogy jon e valami fantasy szal benne, vagy csak egyszeruen ennyire tokeletes lehet ket ember elete. Sokat agyaltam rajta es minden cukormazat leszedtem rola, hogy a nyers valosag maradjon, de frankon megtrefalt a konyv.
A konyv utolso harmada maga a kaosz es zavar. Mikor rajossz, hogy ez az egesz tortenet csak atveres volt spoiler, akkor arcul csap a valosag, hogy mennyi kis rejtett dolog volt benne, ami nem stimmelt, vagy nem illett oda.
Igazabol, ha oszinte akarok lenni, akkor kb a 2/3-ig nem is tetszett a konyv, ultem felette, emesztgettem, es mindig felretettem fejcsovalva, hogy McGuire mar megint egy kalap semmit hozott ossze, majd jott az utolso harmad, ami mindent felulirt, es mar-mar elerte a maximalis tetszesemet.
Viszont a konyv utolso fejezete akkora csalodottsagot hagyott bennem, hogy egyszeruen nem tudom megbocsajtani a ket ironak ezt a huzast. spoiler

Jamie McGuire – Teresa Mummert: Sweet Nothing – Édes semmiség

Érzelmi hullámvasút ez a könyv. A főszereplők először kicsit utálják egymást, utána szerelmesek lesznek egymásba. DE jön a fordulat, és mindent összezavar. A főszereplők szerethetők, valós problémákkal.

kocybaba P
Jamie McGuire – Teresa Mummert: Sweet Nothing – Édes semmiség

Jól elbánt velem ez könyv, mert benne volt minden és mégis semmi. Benne volt egy szerelem története, ami útnak indult egy szelíd szikrával, majd folytatódott vágyakkal és álmokkal, csak hogy aztán spoiler legyen. Nem volt átlagos a felépítése, de hazudni nem fogok, közben zavaros is. Különleges volt a maga módján, mégsem dobtam hanyatt tőle magam. Biztonságba ringatott, majd kiakasztott. Csúnya, csúnya dolog így játszani az olvasóval, de talán csak így akart üzenni. Nem tudom. Nem biztos. De merész volt a végén, és bőven ad okot a töprengésre.

petuka16 P
Jamie McGuire – Teresa Mummert: Sweet Nothing – Édes semmiség

Hát ez a könyv gyilkos. Eszméletlen jó. de gyilkos.
Viszonylag régóta rajta volt már ez a könyv mind a váró-, mind a kívánságlistámon. Karácsonykor akartam megvenni, de Évi gyorsabb volt, és ezt kaptam tőle szülinapomra. (Amit azóta is nagy köszönök neki :* <3) Aztán alig vártam, hogy vége legyen a vizsgaidőszakomnak, hogy bele tudjak végre kezdeni. Ahogy hazaértem Szegedről másnap már el is kezdtem olvasni. (…)
És meg kell mondjam nagyon tetszett. Kedvencek közé kerül az biztos. :)
@Łexa kíváncsi voltál a véleményemre, hát itt van :)

genevieve
Jamie McGuire – Teresa Mummert: Sweet Nothing – Édes semmiség

Szeretem Jamie McGuire könyveit, Teresa Mummerttől pedig még nem olvastam.
Érdekes, aranyos történet, de őszintén mi a franc történik már?! Olyan mintha kínában azon a bazi gyors vonaton ülnék. Felszállok és nincs megállás.
Avery egy talpraesett de bizonytalan lány. Josh pedig őrülten bizonyítani akar magának és a környezetében élőknek.
Kapcsolatuk hullámvölgyekkel és szeretettel teli. Minden megvan ami egy álomélethez szükséges.
És ekkor történik valami, az írók bedobják a bombát. Na de mihez kezdünk vele?

Kókuszka

A szerelem olyan, amit nem láthatunk, egy megfoghatatlan változó az életnek nevezett egyenletben.

342. oldal, 25.fejezet

Kapcsolódó szócikkek: szerelem
BarbyMalik0112 P

Evika82 P

Hát… amikor megtalálod az igazit, akkor megtalálod, nincs mit tenni.

Viktória_Erdei

Két korty között megfordultam, és láttam, hogy a kutya megette a maradék ebédemet.
– A francba, Dax! – förmedtem rá, majd visszacsavartam az üveg tetejét, és betetem a hűtőbe.
A tűzhely fölött lévő órára pillantva megfeszült az állam. – Nincs már időm másikat venni, te kis dög.
Ahogy közeledtem felé, a kutya bűntudatosan nyüszített, de én nem az a fajta ember vagyok, aki kezet emel egy állatra. Megsimogattam göndör bundáját, majd lehúztam magamról a pólót, és a földre dobtam.
– Szerencséd van, hogy ilyen cuki vagy – kiáltottam vissza a vállam felett.

32. oldal, 2. fejezet

Evika82 P

Még behunyt szemmel is magam előtt láttam a jövőt Averyvel. Abban a pillanatban megértettem, mit jelent a szerelem, és hogy milyennek kell lennie egy igazi első csóknak. Tűzijáték, elektromosság, zene a fülemben, szédületes boldogság, sőt, még csilingelő harangok is.

Viktória_Erdei

Mindenkivel előfordul, hogy összetörik a szívét vagy elveszít valakit. Ez is az élet része, és hamar megtanuljuk értékelni a szép pillanatokat, mielőtt még elveszítenénk őket. Azt azonban soha nem tudtam elképzelni, hogy milyen érzés az, amikor olyasmit veszítesz el, ami még nem is volt a tiéd. Látni, ahogy kicsúszik a kezedből, mielőtt még megmarkolhatnád, elég ahhoz, hogy megtörje az embert. Nekem azonban egyben esélyt is adott arra, hogy helyrehozzam az életem, hogy érdemessé váljak rá, ha a sors is úgy akarja.

13. oldal, Prológus

Semilla

Tényleg tetszettél… Kábé két másodpercig. Aztán kinyitottad a szád, és beszélni kezdtél.

Semilla

Végül vett egy mély levegőt, és kimondta azt, aminél soha nem hallottam szebbet. – Szeretlek.