Batman/Teenage ​Mutant Ninja Turtles (Batman/Teenage Mutant Ninja Turtles 1.) 4 csillagozás

James Tynion IV: Batman/Teenage Mutant Ninja Turtles

The sold-out, smash-hit 6-issue miniseries co-published with IDW is collected in hardcover. It all starts in Gotham City, as a series of deadly raids leads Batman to believe he is up against a group of highly trained ninjas. Somehow, the Foot Clan has crossed over to another dimension—but they haven’t come alone: Leonardo, Raphael, Donatello and Michelangelo are on their trail!

DC Comics, Burbank, 2016
144 oldal · keménytáblás · ISBN: 9781401262785 · Illusztrálta: Freddie E. Williams II

fowler P>!
James Tynion IV: Batman/Teenage Mutant Ninja Turtles

Kevés olyan sztorit olvastam az utóbbi években, amiről annyira keveset tudtam volna előzetesen, mint erről. Hogy emiatt vagy sem, de elképesztő jól szórakoztam rajta végig, mert bizonyos szempontból egy mesterművel van dolgunk! Batman és a Teknőcök 21. századi variánsai finoman szólva elég távol esnek egymástól, ebben a sztoriban azonban a számomra (eddig) kb. ismeretlen James Tynion egészen zseniálisan hozza össze a két világot, háttérsztorit, arculatot, hangulatot… egyszóval mindent. Az már csak hab a tortán, hogy olyan erősen pendítette meg a nosztalgiám húrjait, hogy órákat töltöttem a korábbi TMNT sorozatok böngészésével a neten. Nem állítom, hogy egy magyar kiadás megállná a helyét a sok szempontból ingatag hazai képregénypiacon, de egy a ’90-es évekbeli magyar nyelvű (szuperhős)képregényeken nevelkedett rajongónak szinte kötelező olvasmány!

DC Comics, Burbank, 2016
Llorente>!
James Tynion IV: Batman/Teenage Mutant Ninja Turtles

Szerintem a kisebbség közé tartozok, aki nem Batman hanem a teknősök miatt olvasta el ezt a képregényt. A 2003-as TMNT sorozat a mai napig az egyik kedvenc animációs sorozatom, szóval én nagyon bírom ezt négy mutáns teknőst és a patkány mesterüket. A történet nekem tetszett, Szecska mester lepipálta a nagy nyomozót és elég hamar kiderítette kicsoda is Batman. Az meg elég fura rész volt mikor Zúzó a mutagént bejutatta az Arkham pácienseinek a szervezetébe, és félig állat félig ember lényekkel kellett összecsapniuk a fináléban.

Ebe_Endocott>!
James Tynion IV: Batman/Teenage Mutant Ninja Turtles

Jo volt, tetszett, hogy sok batmanes szereplo felbukkant benne, bar robint gagyibbnak kepzeltem… A tobbi szereplo hozta a formajat, voltak vicces beszolasok, es ahogy a vegen levette a teknos a maszkjat, megjelent a szemgolyoja…

fowler P>!

[Batman] – A rat…
[Master Splinter] – What is truly stranger, an animal that acts like a man… or a man who acts like an animal?

Batman/Teenage Mutant Ninja Turtles sorozat · Összehasonlítás