Távoli ​világok 3 csillagozás

James Trefil: Távoli világok

Lélegzetelállító kalandra hív bennünket ez a páratlan képanyaggal illusztrált könyv. A Hubble-űrtávcső, a műholdak és a földi obszervatóriumok csodálatos felvételeivel, valamint James Trefil lebilincselő magyarázatával a Távoli világok valóban pompás kalauzunk lesz, amikor nekivágunk a Végtelenbe vezető útnak. Az éjszakai égbolt bársonyos félhományában indulunk el a Nap és bolygói felé, hogy megvizsgáljuk, miként jöttek létre, és mivé lesznek majdan. Aztán szemügyre veszünk más galaxisokat is, megismerkedünk az Ősrobbanás elméletével, és következnek a kozmosz rejtélyes kézpődményei: a születő és pusztuló csillagok, a kisbolygók és az üstökösök, a szupernóvák, a fekete lyukak, a kvazárok stb.

Eredeti cím: Other Worlds: Images of the Cosmos from Earth and Space

Geographia, 2002

kovikinga99>!
James Trefil: Távoli világok

Sosem rajongtam az űrért, és a vele kapcsolatos könyvekért, filmekért, dolgokért. Ez a könyv, bár a képek nagyon nagyon szépek, de nem változtatott meg bennem semmit az űrrel kapcsolatban. Még mindig nem szeretem, ezért nem is tudok bővebb véleményt kifejteni.

szeretemakönyveket>!
James Trefil: Távoli világok

Olvasod, olvasod és egyszerűen nem bírsz betelni a látvánnyal és a hihetetlennek tűnő távolságokkal… csodaszép kivitelű könyv.