Indiana ​Jones és a kristálykoponya királysága (Indiana Jones filmregények 4.) 25 csillagozás

James Rollins: Indiana Jones és a kristálykoponya királysága

1957. Indiana Jones, a kalandortermészetű régészprofesszor újabb felfedezőútra indul, ezúttal a Yucatán-félszigeten kutat, de egy amerikai álruhát viselő szovjet kommandó elrabolja, és a hírhedt nevadai 51-es körzetbe hurcolja, ahol kényszerítik, hogy segítsen megtalálni a raktárban egy különleges leletet tartalmazó ládát.

Indynek végül sikerül elmenekülnie, de amikor újra tanítani kezd a Marshall Egyetemen, a dékán kénytelen hosszú szabadságra küldeni, mert az FBI gyanakodni kezd rá. A professzor el akar utazni az országból, de az ifjú Mutt üzenetet hoz neki régi barátjától, a híres kristálykoponyák megszállott kutatójától. Mutt és Indy Peruban köt ki, meg kell találniuk a fiú elrabolt anyját is, de nem feledkezhetnek meg a kristálykoponyák rejtélyéről, és az elveszett aranyvárosról sem. Ám ez a két dolog a szovjet Szpecnaz ügynökeit is nagyon érdekli, és az Irina Spalko által vezetett csapat megint keresztezi Jones terveit…

Eredeti cím: Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Eredeti megjelenés éve: 2008

Lazi, Szeged, 2008
284 oldal · ISBN: 9789632670010 · Fordította: Trethon Judit

kratas P>!
James Rollins: Indiana Jones és a kristálykoponya királysága

Igazából a nosztalgia-faktor miatt kap ennyi csillagot spoiler, mert a történet olyan egy kaptafára készült negyedik rész. Ugye valami extrém indítás, aztán némi lelkizés az egyetemen, majd újabb kaland, egy odamondogató mellékhős, megérkezik a vonzó nő spoiler, aztán mindenki boldogan él. Kivéve a főgonosz, aki szörnyű halált szenved a csapatával együtt. Szóval nem egy nagy eresztés, biztos filmen jobban működött.

Paulina_Sándorné P>!
James Rollins: Indiana Jones és a kristálykoponya királysága

Imádtam. Részletesebb, árnyaltabb volt mint a film, de ugyanúgy élveztem. Szinte láttam magam előtt Indy-t. Imádom azt a részt, mikor mondja a fiának, hogy minek a suli stb. Majd mikor kiderül, hogy az ő fia, letámadja Marion-t, hogy miért hagyta, hogy abbahagyja az iskolát. :-) Szinte láttam azt is, mikor repül a hűtőszekrényben. Nagyon érdekes a kristálykoponyák története. spoiler Fantasztikus helyeken járkáltak, kalandos útjuk volt. Spalko érdekes személyiség, bár inkább a fura kategóriát erősíti.

Genovéva_Évi>!
James Rollins: Indiana Jones és a kristálykoponya királysága

Nem olvastam még sosem akció témában, furcsa volt számomra ez a furcsa pörgés, annyira élethűen írja le az eseményeket az író, mintha ott lennél velük. Gyerekkoromban imádtam az Indiana Jones filmeket, a frigyláda volt a kedvencem. Azért itt a könyvben hiányzott Indi meglepődő feje :D A film nézése közben azért sokkal több inger ér, már csak a vizualitás miatt is. Mégis tetszett a könyv, izgalmas volt, pörgős, mikor láttam a Coopban el sem engedtem :D Nagyon rég láttam a filmet is, ideje volna újra néznem :)

pelikanbence>!
James Rollins: Indiana Jones és a kristálykoponya királysága

Idén 2018-ban kaptam Mikulás ajándékba ! Izgalmas filmregény, amely a negyedik Indiana Jones film nyomán íródott ! :) Nem egy durva jelenetet tartalmazott ez a rész sem. Kedvelem ezt a regényt ! :)

calmovato>!
James Rollins: Indiana Jones és a kristálykoponya királysága

Vicces elszólásokkal teli, mozgalmas és egy percig se unalmas történet. A filmregény jellege miatt sok mindent első hallásra nem tudtam elképzelni, de majd a filmben megbizonyosodom róla, hogy mennyire játszott jól a képzelőerőm.

Catherine_Devereux>!
James Rollins: Indiana Jones és a kristálykoponya királysága

Mondtam már, hogy szerelmes vagyok Indiana Jonesba.
Igen, itt most szóba lehetne hozni a filmet is, de inkább a történetről mesélnék.

Sodró lendületű, izgalmas, a több, mint 200 oldal terjedelmű könyvet 1 nap alatt kiolvastam. Végig hangosan nevettem, a vonaton és itthon is megmosolyogtak emiatt. Továbbá végre volt egy olyan erős női karakter, mint Marion, akivel azonosulni tudtam. Végre nem a főhős helyébe kellett képzelnem magam, a főhősnő személyisége is nagyon közel állt hozzám.

Több plusz van benne, mint a filmben, érzésekkel telibb, jobban megragad.

Elek_A_Trotechnikus>!
James Rollins: Indiana Jones és a kristálykoponya királysága

Jobb volt, mint a film, több háttérrel (gondolom sok mindent ki kellett vágni a filmből, mert túl hosszú lett volna, vagy csak elfogyott a pénz). A természetfeletti faktor nekem sok volt, a frigyládában még nem volt ennyi és ilyen, nálm az az ideális.
Egy olvasásnak még így is jó.

Laohu>!
James Rollins: Indiana Jones és a kristálykoponya királysága

Hát a legrosszabbra készültem fel, de kellemeset csalódtam, sőt!
Végre infókat kapunk azokról a dolgokról, amikre csak utaltak a filmben ( pl: Mac és Indi küldetése Németországban) Az ügyeletes gonoszt Spalko ezredest már filmben is kedveltem, de itt tovább mélyítik az ő enyhe pszichés erejével. A könyv sokkal jobban tetszett, mint maga a film, hogy őszintén szóljak. Na meg Shia-t itt nem kell látnom, az sem egy utolsó dolog.