A ​tizedik felismerés (Mennyei prófécia 2.) 59 csillagozás

Őrizni a látomást
James Redfield: A tizedik felismerés James Redfield: A tizedik felismerés James Redfield: A tizedik felismerés

A ​mennyei prófécia hőseinek legújabb kalandjai

„Nem akarom elbagatellizálni az emberiség előtt álló, óriási feladatokat, csak azt hangsúlyozom, hogy minden egyes embernek szerepe van a megoldásban. Ha megőrizzük tudatosságunkat, ha szemünk rányílik az élet rejtelmeire, meglátjuk majd, hogy a lehető legjobb helyre kerültünk: pontosan a nekünk legjobban megfelelő körülmények közé – hogy változtassunk a világon.”
JR

James Redfield A mennyei prófécia című műve megjelenése óta többször is alaposan felbolygatta az olvasóközönséget, az izgalmas kalandregény formájába öltöztetett szokatlan, kihívó és mély gondolatok senkit nem hagytak hidegen. A kultuszteremtő írás Peru szent hegyei között játszódik, ám a folytatásban, A Tizedik Felismerésben a szerző még egzotikusabb tájakra kalauzolja olvasóit: az észak-amerikai hegyvidék vadona mellett egy másik dimenzióba is eljuthatunk – oda, ahonnan eddigi tudomásunk szerint nincs visszatérés.
A könyv főhőse minden… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1996

Alexandra, Budapest, 2013
254 oldal · ISBN: 9789632976372 · Fordította: Révbíró Tamás

Purpur>!

James Redfield: A tizedik felismerés Őrizni a látomást

A mennyei próféciának tetszett ugyan a mondanivalója, a stílusát viszont unalmasnak találtam. Ezzel a résszel nem volt ilyen probléma, alig tudtam letenni. :) Annyi hátránya van (és ez azért elég nagy hátrány), hogy aki nincs benne mélyebben a spirituális témakörben, az valószínűleg csak nehezen, vagy egyáltalán nem is fogja érteni.

SurGabi>!

James Redfield: A tizedik felismerés Őrizni a látomást

Lebilincselően érdekes, számomra mindig az, a nagy kedvenceim egyike.
Spirituális érdeklődésem révén is különleges nekem ez a könyv, ahogy A mennyei prófécia is.
Mindemellett azt gondolom, azok számára is izgalmas olvasmány lehet, akik nem különösebben érdeklődnek a spirituális témák iránt (vagy csak még nem tudnak róla :-) ).

Kilgor_Trout>!

James Redfield: A tizedik felismerés Őrizni a látomást

Méltó folytatása az elődjének. Nekem kissé túl spirituális.

Vackorka>!

James Redfield: A tizedik felismerés Őrizni a látomást

Mennyei prófécia jobban tetszett.

Stendhal>!

James Redfield: A tizedik felismerés Őrizni a látomást

A mennyei prófécia jó hangulatban kapott el, és akkor nagyon tetszett. Ez kevésbé…

Szeszti>!

James Redfield: A tizedik felismerés Őrizni a látomást

Kicsit nehezebben emészthető, mint az előző rész. Lassan fejti ki a lényeget, kicsit olyan érzésem volt, mintha már nem lenne egy könyvre való mondandója az írónak.

jagoka1984 P>!

Tudjuk már, hogy halálunk után újra végig kell tekintenünk életünkön, meg kell szenvednünk minden elszalasztott lehetőséget, minden olyan alkalmat, amikor cselekedhettünk volna, de nem tettük.

jagoka1984 P>!

Maga a szeretkezés aktusa kaput hoz létre a Túlvilág és a földi dimenzió között.

jagoka1984 P>!

Mindannyiunk számára az a legfontosabb, hogy mélyre tekintve emlékezzünk rá, mi a dolgunk ebben az életben. A valódi gyógyulás akkor következik be, ha az ember új, izgalmas jövőt tud elképzelni magának. Az inspiráció hozza létre a gyógyulást. Nem azért gyógyulunk meg, hogy tovább nézhessük a tévét.

jagoka1984 P>!

A fizikai világ dimenziójában a kábítószer gyakran olyan mámoros érzést okoz, mint a szeretet eufóriája. Ezzel a hamis mámorral azonban az a baj, hogy a test ellenáll ezeknek a szereknek, ellenük dolgozik, ami azt jelenti, hogy folyamatosan egyre nagyobb adagra van szükség, hogy ugyanazt a hatást váltsa ki, és ez végül elpusztítja a testet.

jagoka1984 P>!

Emberek sokasága mindig épp a kellő pillanatban lép be az életébe, hogy tanulásra és tapasztalásra serkentse őt.

jagoka1984 P>!

– Bárcsak ne történt volna így- mondtam.
A földet nézte, és megint kuncogott. – Elhiszem. De akkor is elönt a düh, ha arra gondolok, hogy ez a völgy is milyen sorsra jutott. – Látja ezt a sebhelyet? – tette hozzá, és megérintette az arcát. – Egy verekedésben szereztem, és elkerülhettem volna azt a verekedést. Texasi marhapásztorok voltak, túl sokat ittak. Otthagyhattam volna őket, de égett bennem a düh.

jagoka1984 P>!

A szexuális csúcspont megnyitja a kaput a Túlvilág felé; amit mi orgazmusként élünk meg, az csupán pillanatnyi betekintés a szeretet, a rezgés túlvilági szintjére: a megnyíló kapun keresztül beáramlik az energia, és egy új lelket sodorhat magával.

jagoka1984 P>!

Amikor intuíciónk támad, tehát a tudatunkban felmerül egy kép a lehetséges jövőről, valójában a születés előtti látomás emlékképei villannak fel, azt jelezve, mit is akarunk kezdeni az életünkkel az útnak ezen a pontján. Előfordulhat, hogy az emlékkép nem pontos, mert az emberek szabad akarattal rendelkeznek, ha azonban olyasvalami történik, ami közel áll az eredeti látomáshoz, inspirációt érzünk, mert felismerjük, hogy azon az úton járunk, amelyen akarunk.

jagoka1984 P>!

Ezekkel a lelkekkel összeköttetésben állunk. Ismerik születési látomásunkat, végigkísérnek bennünket az életen, és utána is velünk maradnak, amikor áttekintjük, mi történt az életünkben.

jagoka1984 P>!

Amikor egy intuició vagy egy álom azt súgja, hogy kövessünk valamely utat az életben, és mi megszívleljük ezt a tanácsot, bizonyos eseményeket varázslatos véletlennlekként érzékelünk. Elevenednek, izgatottnak érezzük magunkat. Az események elrendelésszerűnek tűnnek, mintha egy törvény érvényesülne, amikor bekövetkeznek.

James Redfield: Shambhala titka A Tizenegyedik Felismerés nyomában

Mennyei prófécia sorozat · Összehasonlítás