A ​tizedik felismerés (Mennyei prófécia 2.) 51 csillagozás

Őrizni a látomást
James Redfield: A tizedik felismerés James Redfield: A tizedik felismerés James Redfield: A tizedik felismerés

A ​mennyei prófécia hőseinek legújabb kalandjai

„Nem akarom elbagatellizálni az emberiség előtt álló, óriási feladatokat, csak azt hangsúlyozom, hogy minden egyes embernek szerepe van a megoldásban. Ha megőrizzük tudatosságunkat, ha szemünk rányílik az élet rejtelmeire, meglátjuk majd, hogy a lehető legjobb helyre kerültünk: pontosan a nekünk legjobban megfelelő körülmények közé – hogy változtassunk a világon.”
JR

James Redfield A mennyei prófécia című műve megjelenése óta többször is alaposan felbolygatta az olvasóközönséget, az izgalmas kalandregény formájába öltöztetett szokatlan, kihívó és mély gondolatok senkit nem hagytak hidegen. A kultuszteremtő írás Peru szent hegyei között játszódik, ám a folytatásban, A Tizedik Felismerésben a szerző még egzotikusabb tájakra kalauzolja olvasóit: az észak-amerikai hegyvidék vadona mellett egy másik dimenzióba is eljuthatunk – oda, ahonnan eddigi tudomásunk szerint nincs visszatérés.
A könyv főhőse minden… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1996

Alexandra, Budapest, 2013
254 oldal · ISBN: 9789632976372 · Fordította: Révbíró Tamás

DaTa>!

James Redfield: A tizedik felismerés Őrizni a látomást

A mennyei prófécia után elolvastam ezt is, de minek? Lehettem vagy 19 éves… Fiatalság, bolondság.. Ez még annyi nyomot sem hagyott bennem, mint az első „regény”. Ezoterikus ponyva.

James Redfield: A tizedik felismerés Őrizni a látomást

A mennyei próféciának tetszett ugyan a mondanivalója, a stílusát viszont unalmasnak találtam. Ezzel a résszel nem volt ilyen probléma, alig tudtam letenni. :) Annyi hátránya van (és ez azért elég nagy hátrány), hogy aki nincs benne mélyebben a spirituális témakörben, az valószínűleg csak nehezen, vagy egyáltalán nem is fogja érteni.

SurGabi>!

James Redfield: A tizedik felismerés Őrizni a látomást

Lebilincselően érdekes, számomra mindig az, a nagy kedvenceim egyike.
Spirituális érdeklődésem révén is különleges nekem ez a könyv, ahogy A mennyei prófécia is.
Mindemellett azt gondolom, azok számára is izgalmas olvasmány lehet, akik nem különösebben érdeklődnek a spirituális témák iránt (vagy csak még nem tudnak róla :-) ).

Eynregiujkonyvek I>!

James Redfield: A tizedik felismerés Őrizni a látomást

Ugyanazt mondhatom, mint elődje esetében: nem átlagembereknek való. Azoknak, akik már túlnőttek azon, hogy a 3 dimenzióban keressék a magyarázatokat. Sok, nagyon hasznos, gyakorlati tanácsot tartalmaz az életre vonatkozóan. Történetként változó, inkább közepes. http://regiujkonyvek.blogspot.hu/2017/09/james-redfield…

Kilgor_Trout>!

James Redfield: A tizedik felismerés Őrizni a látomást

Méltó folytatása az elődjének. Nekem kissé túl spirituális.

Vackorka>!

James Redfield: A tizedik felismerés Őrizni a látomást

Mennyei prófécia jobban tetszett.

Stendhal>!

James Redfield: A tizedik felismerés Őrizni a látomást

A mennyei prófécia jó hangulatban kapott el, és akkor nagyon tetszett. Ez kevésbé…

Szeszti>!

James Redfield: A tizedik felismerés Őrizni a látomást

Kicsit nehezebben emészthető, mint az előző rész. Lassan fejti ki a lényeget, kicsit olyan érzésem volt, mintha már nem lenne egy könyvre való mondandója az írónak.

enyedil>!

az igazi gyógyulás akkor következik be, ha az ember tudatosítja magában, mit is akar kezdeni önmagával, ha visszanyerte egészségét.

241. oldal, Őrizni a látomást (Alexandra, 2011)

enyedil>!

Az emberek kétféle dolgot vonzanak magukhoz életükben: azt, amitől félnek és azt, amiben hisznek. Természetesen tudattalanul.

182. oldal, Megbocsátani (Alexandra, 2011)

leprikon>!

Minden csoport csak akkor érheti el kreatív képességeinek tetőpontját, ha tagjai tudatosan megtisztítják és felerősítik a csoport energiáját.

183. oldal (Officina Nova, 1998)

leprikon>!

(…) ha jól megnézzük valakinek az arcát, sok álcát hánthatunk le róla, amelyek az ego védelmi rendszerét képezik, hogy végül megtaláljuk az illető hiteles kifejeződését, a valódi énjét.

184. oldal (Officina Nova, 1998)

enyedil>!

A Tizedik Felismerés arról szól, hogy meg kell őriznünk optimizmusunkat és éberségünket. Meg kell tanulnunk, hogy jobban bízzunk intuícióinkban, mert tudjuk, hogy ezek a tudati képek eredeti szándékunk tünékeny emlékei, és azt mutatják, milyen irányban terveztük folytatni életünket.

252. oldal, Őrizni a látomást (Alexandra, 2011)

Purpur>!

Az egyház az Istenhez fűződő, a belső átalakulást előidéző, spirituális kapcsolatot hirdeti, viszont üldözi mindazokat, akik nyíltan beszélnek ennek az élménynek a részleteiről – arról, hogy miként lehet elérni ezt a tudatállapotot, és milyen, amikor átéli az ember. Mindaddig, amíg ez így van, a „belső királyság” pusztán írott malaszt marad az egyház doktrínái között, és a Felismeréseket, ahányszor csak a felszínre bukkannak, el fogják tiporni. […]
– Miért teremtette az egyház ezt a dilemmát? – kérdeztem.
– Mert a korai egyház nem mert előállni olyan gondolatokkal, hogy mindannyiunknak a Krisztus által megmutatott életmódra kellene törekednünk, pedig a Szentírásban világosan ez olvasható. Attól féltek, hogy ha így történnék, túl sok hatalma maradna az egyénnek; ezért hozták létre ezt az ellentmondást. A papság egyfelől arra ösztönözte a hívőket, hogy önmagukban keressék Isten misztikus birodalmát, vessék alá magukat Isten akaratának, és töltekezzenek föl a Szentlélekkel. Másfelől viszont káromlásnak bélyegeztek minden gyakorlati útmutatást, amely ennek az állapotnak az elérésére irányult, sőt hatalmuk védelmében gyakran még a közönséges gyilkosságtól sem riadtak vissza.

117-118. oldal (Officina Nova, 1998.)

Purpur>!

Azelőtt meg kellett halnunk ahhoz, hogy megtarthassuk életünk szemléjét, most már viszont korábban felébredhetünk, és így, amint a Kilencedik Felismerés megjósolta, elavulttá válik a halál.

121. oldal (Officina Nova, 1998.)

Purpur>!

A keleti vallások nem azon igyekeztek, hogy különféle törvények betartásával, szertartások végrehajtásával kedvében járjanak Istennek: az Istennel való kapcsolatot odabenn keresték, a tudat megváltozásában: abban a folyamatban, hogy az ember nyitottá válik az állandóan elérhető harmónia és biztonság számára.

127. oldal (Officina Nova, 1998.)

Purpur>!

…a kényszeres hatalmi dráma előbb vagy utóbb mindig kudarcba fullad. Ez általában az élet megpróbáltatásai közepette következik be; a rutin falán egyszer csak rés támad, és beárad rajta a szorongás. Ezt nevezik úgy, hogy az ember mélyponton van. Ilyenkor lehet felébredni és hozzálátni, hogy megpróbáljuk más módszerrel kezelni a félelmet. Ha erre nem képes az ember, akkor egyenesen visszacsúszik a régi transzba. Ha pedig a fizikai dimenzióban nem sikerül fölébrednie, akkor a másikban is nehezen ébred fel.

Ez a kényszeres transz felelős a fizikai dimenzióban tapasztalható sokféle rettenetes magatartási torzulásért. Minden igazán gonosz cselekedetnek ez a pszichológiai magyarázata, ez hajtja a gyermekekkel erőszakoskodó szörnyetegeket, a szadistákat, a legkülönbözőbb bűntettsorozatok elkövetőit. Egyszerűen csak azt az egyetlen cselekedetet ismételgetik, amelyről tudják, hogy eltompítja tudatukat, és távol tartja a szorongást, az elveszettség érzését, amelytől rettegnek.

152-153. oldal (Officina Nova, 1998.)

Purpur>!

Az, aki fél, irányítani akar. Ezért van az, hogy bizonyos csoportok be akarják kebelezni az embert, rá akarják beszélni a csatlakozásra, el akarják fogadtatni az ő fennhatóságukat, ha pedig szabadulni igyekszik, ellene fordulnak.

153. oldal (Officina Nova, 1998.)

James Redfield: Shambhala titka A Tizenegyedik Felismerés nyomában

Mennyei prófécia sorozat · Összehasonlítás