A ​tizedik felismerés 48 csillagozás

Őrizni a látomást
James Redfield: A tizedik felismerés James Redfield: A tizedik felismerés

A Peru szent hegyei között játszódó A mennyei prófécia című regény folytatása, A Tizedik Felismerés még egzotikusabb tájakra kalauzolja olvasóját: nemcsak az észak-amerikai hegyvidék vadonába, hanem egy másik dimenzióba is – oda, ahonnan eddigi tudomásunk szerint nincs visszatérés. A könyv főhőse minden eddiginél elképesztőbb kalandok során ismerkedik meg a Tizedik Felismeréssel, amely kiteljesíti az eddigieket: megmutatja, merre tart az emberiség fejlődése, mi a magyarázata, mi a tétje a korunkban egyre erősödő, konfliktusoktól sem mentes szellemi erjedésnek, és mit tehet az, aki saját sorsát nem akarja a véletlenre bízni.

Eredeti mű: James Redfield: The Tenth Insight

Magyar Könyvklub, Budapest, 2001
240 oldal · keménytáblás · ISBN: 9635473842 · Fordította: Révbíró Tamás

DaTa P

James Redfield: A tizedik felismerés Őrizni a látomást

A mennyei prófécia után elolvastam ezt is, de minek? Lehettem vagy 19 éves… Fiatalság, bolondság.. Ez még annyi nyomot sem hagyott bennem, mint az első „regény”. Ezoterikus ponyva.

James Redfield: A tizedik felismerés Őrizni a látomást

A mennyei próféciának tetszett ugyan a mondanivalója, a stílusát viszont unalmasnak találtam. Ezzel a résszel nem volt ilyen probléma, alig tudtam letenni. :) Annyi hátránya van (és ez azért elég nagy hátrány), hogy aki nincs benne mélyebben a spirituális témakörben, az valószínűleg csak nehezen, vagy egyáltalán nem is fogja érteni.

SurGabi

James Redfield: A tizedik felismerés Őrizni a látomást

Lebilincselően érdekes, számomra mindig az, a nagy kedvenceim egyike.
Spirituális érdeklődésem révén is különleges nekem ez a könyv, ahogy A mennyei prófécia is.
Mindemellett azt gondolom, azok számára is izgalmas olvasmány lehet, akik nem különösebben érdeklődnek a spirituális témák iránt (vagy csak még nem tudnak róla :-) ).

Eynregiujkonyvek I

James Redfield: A tizedik felismerés Őrizni a látomást

Ugyanazt mondhatom, mint elődje esetében: nem átlagembereknek való. Azoknak, akik már túlnőttek azon, hogy a 3 dimenzióban keressék a magyarázatokat. Sok, nagyon hasznos, gyakorlati tanácsot tartalmaz az életre vonatkozóan. Történetként változó, inkább közepes. http://regiujkonyvek.blogspot.hu/2017/09/james-redfield…

Kilgor_Trout

James Redfield: A tizedik felismerés Őrizni a látomást

Méltó folytatása az elődjének. Nekem kissé túl spirituális.

Vackorka

James Redfield: A tizedik felismerés Őrizni a látomást

Mennyei prófécia jobban tetszett.

Stendhal

James Redfield: A tizedik felismerés Őrizni a látomást

A mennyei prófécia jó hangulatban kapott el, és akkor nagyon tetszett. Ez kevésbé…

Szeszti

James Redfield: A tizedik felismerés Őrizni a látomást

Kicsit nehezebben emészthető, mint az előző rész. Lassan fejti ki a lényeget, kicsit olyan érzésem volt, mintha már nem lenne egy könyvre való mondandója az írónak.

enyedil

az igazi gyógyulás akkor következik be, ha az ember tudatosítja magában, mit is akar kezdeni önmagával, ha visszanyerte egészségét.

241. oldal, Őrizni a látomást (Alexandra, 2011)

leprikon

Minden csoport csak akkor érheti el kreatív képességeinek tetőpontját, ha tagjai tudatosan megtisztítják és felerősítik a csoport energiáját.

183. oldal (Officina Nova, 1998)

leprikon

(…) ha jól megnézzük valakinek az arcát, sok álcát hánthatunk le róla, amelyek az ego védelmi rendszerét képezik, hogy végül megtaláljuk az illető hiteles kifejeződését, a valódi énjét.

184. oldal (Officina Nova, 1998)

enyedil

A Tizedik Felismerés arról szól, hogy meg kell őriznünk optimizmusunkat és éberségünket. Meg kell tanulnunk, hogy jobban bízzunk intuícióinkban, mert tudjuk, hogy ezek a tudati képek eredeti szándékunk tünékeny emlékei, és azt mutatják, milyen irányban terveztük folytatni életünket.

252. oldal, Őrizni a látomást (Alexandra, 2011)

enyedil

Az emberek kétféle dolgot vonzanak magukhoz életükben: azt, amitől félnek és azt, amiben hisznek. Természetesen tudattalanul.

182. oldal, Megbocsátani (Alexandra, 2011)

Purpur

Az egyház az Istenhez fűződő, a belső átalakulást előidéző, spirituális kapcsolatot hirdeti, viszont üldözi mindazokat, akik nyíltan beszélnek ennek az élménynek a részleteiről – arról, hogy miként lehet elérni ezt a tudatállapotot, és milyen, amikor átéli az ember. Mindaddig, amíg ez így van, a „belső királyság” pusztán írott malaszt marad az egyház doktrínái között, és a Felismeréseket, ahányszor csak a felszínre bukkannak, el fogják tiporni. […]
– Miért teremtette az egyház ezt a dilemmát? – kérdeztem.
– Mert a korai egyház nem mert előállni olyan gondolatokkal, hogy mindannyiunknak a Krisztus által megmutatott életmódra kellene törekednünk, pedig a Szentírásban világosan ez olvasható. Attól féltek, hogy ha így történnék, túl sok hatalma maradna az egyénnek; ezért hozták létre ezt az ellentmondást. A papság egyfelől arra ösztönözte a hívőket, hogy önmagukban keressék Isten misztikus birodalmát, vessék alá magukat Isten akaratának, és töltekezzenek föl a Szentlélekkel. Másfelől viszont káromlásnak bélyegeztek minden gyakorlati útmutatást, amely ennek az állapotnak az elérésére irányult, sőt hatalmuk védelmében gyakran még a közönséges gyilkosságtól sem riadtak vissza.

117-118. oldal (Officina Nova, 1998.)

Purpur

Azelőtt meg kellett halnunk ahhoz, hogy megtarthassuk életünk szemléjét, most már viszont korábban felébredhetünk, és így, amint a Kilencedik Felismerés megjósolta, elavulttá válik a halál.

121. oldal (Officina Nova, 1998.)

Purpur

A keleti vallások nem azon igyekeztek, hogy különféle törvények betartásával, szertartások végrehajtásával kedvében járjanak Istennek: az Istennel való kapcsolatot odabenn keresték, a tudat megváltozásában: abban a folyamatban, hogy az ember nyitottá válik az állandóan elérhető harmónia és biztonság számára.

127. oldal (Officina Nova, 1998.)

Purpur

…a kényszeres hatalmi dráma előbb vagy utóbb mindig kudarcba fullad. Ez általában az élet megpróbáltatásai közepette következik be; a rutin falán egyszer csak rés támad, és beárad rajta a szorongás. Ezt nevezik úgy, hogy az ember mélyponton van. Ilyenkor lehet felébredni és hozzálátni, hogy megpróbáljuk más módszerrel kezelni a félelmet. Ha erre nem képes az ember, akkor egyenesen visszacsúszik a régi transzba. Ha pedig a fizikai dimenzióban nem sikerül fölébrednie, akkor a másikban is nehezen ébred fel.

Ez a kényszeres transz felelős a fizikai dimenzióban tapasztalható sokféle rettenetes magatartási torzulásért. Minden igazán gonosz cselekedetnek ez a pszichológiai magyarázata, ez hajtja a gyermekekkel erőszakoskodó szörnyetegeket, a szadistákat, a legkülönbözőbb bűntettsorozatok elkövetőit. Egyszerűen csak azt az egyetlen cselekedetet ismételgetik, amelyről tudják, hogy eltompítja tudatukat, és távol tartja a szorongást, az elveszettség érzését, amelytől rettegnek.

152-153. oldal (Officina Nova, 1998.)

Purpur

Az, aki fél, irányítani akar. Ezért van az, hogy bizonyos csoportok be akarják kebelezni az embert, rá akarják beszélni a csatlakozásra, el akarják fogadtatni az ő fennhatóságukat, ha pedig szabadulni igyekszik, ellene fordulnak.

153. oldal (Officina Nova, 1998.)