A ​vonat 10 csillagozás

Jame's Prunier: A vonat

Ma már mindenhol járnak vonatok. Mekkora fejlődésen mentek keresztül? Milyenek a legrégebbi és a legmodernebb mozdonyok? Hihetetlen, hogy mennyi mindenre képesek a világ vonatai.

A Kis felfedező zsebkönyvek interaktív módon keltik fel a gyermek érdeklődését az élőlények, a természet, a történelem és a technika világa iránt. Csodálatosan szép, valósághű rajzok segítenek abban, hogy a gyerekek jobban megismerjék a környezetüket! A rajzos fóliák felfedik a szem elől rejtett világot.

Eredeti cím: Le Train

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Kis felfedező zsebkönyvek Móra

Móra, Budapest, 2012
34 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631192377 · Fordította: Dian Viktória
Móra, Budapest, 2008
24 oldal · ISBN: 9789631185119 · Fordította: Dian Viktória · Illusztrálta: Jame's Prunier

worsi P>!
Jame's Prunier: A vonat

A @Kőbányai_Könyvtár-ban találtam a kiselejtezett könyvek között. A sorozatból a várasat ismertem gyerekkoromból, így kb. gondolkodás nélkül megvettük.
A hátán szerepel, hogy négy éven felülieknek. A lányom csak három lesz nemsokára, de nála instant kedvenc lett a könyv, tegnapelőtt este egymás után vagy háromszor megnézték az apjával, miután velem is megnézte délelőtt vagy ötször.
A könyv nagyon jól megfelel a céljának, ismeretterjesztő a vonatokról törpiknek. Van benne mindenféle: vadnyugati vonat menekülő bölényekkel*, Shinkansen (a háttérben a Fuji-sannal), a Krokodil becenevű mozdony (https://en.wikipedia.org/wiki/Crocodile_(locomotive) – ez nekem is új volt), egy rakás SNCF-feliratú ilyen-olyan vonat (igen, az eredetije francia volt), gőzmozdonyok, villanymozdonyok, magasvasút, mágnesvasút, függővasút, no meg alagutak is egy kicsit. Meg egy gorilla, hogy a könyv megnézegetése után lehessen gyakorolni a gorillaüvöltést.
A képek meg nagyon szépek. Egy negatívum, a fél pont levonás ezért, ez sajnos a sorozat sajátsága: a spirálkötés miatt sajnos nemigen tartós.

*Az a legjobb az egészben, mikor a lányom elkezdi magának elmesélni a könyvet: „A pöttöm bölények ijedten egész gyorsan elszaladtak.”

Lilla_Miko>!
Jame's Prunier: A vonat

Kb. 12 évem nagy részét a vonaton töltöttem utazással, szóval mondhatjuk, hogy a vonatokat kicsit ismerem. Ennek ellenére a borító nagyon nem tetszik. A kinyitás után jönnek a bölények, na, az viszont nagy hatással volt rám, mert az egyik bölény pillantása olyan átható lett, mintha nem is rajz lenne az egész, hanem egy fénykép. Többféle vonatot bemutat (vadnyugati, ami gyönyörű volt, aztán tehervonatok, személyvonatok sora jön). Persze itt sem maradhatott ki Japán, és a shinkansen. A Haruka vonatról nem hallottam, de ha ismét eljutnék Tokióba, akkor a Narita reptértől kipróbálnám, vagy épp odafelé. :D
A végén ismét egy kicsit viccesebb bemutatás spoiler.Nem rossz kötet, ha érdekli az embert/gyereket a téma.

lenne P>!
Jame's Prunier: A vonat

Nekem az illusztrációk annyira nem, de kisebb fiacskámnak annál inkább tetszett. Ő választotta a könyvtárban és azóta is el van tőle ájulva. Az ember ábrázolások ijesztőek (nekem).
Ápdét Norbi nélkül: megint kivettük… Most jobban tetszett már nekem is. Hm.

2022.jún.: Immáron negyedjére vettük ki a könyvtárból…háh.
2022.aug.: úgy néz ki, be kell szereznem a könyvet…