Világmegmentés ​és más extrém sportok (Maximum Ride 3.) 48 csillagozás

James Patterson: Világmegmentés és más extrém sportok

Max és a csapat – Agyar, Iggy, Böki, Gázos és Angyal – nagy dolgokra hivatottak. Megfélemlíthetetlenek. Megszelídíthetetlenek. Elválaszthatatlanok. De a hat szárnyas hőst most újfajta ellenség üldözi (vagy inkább vadászik rájuk), ami nem csak szörnyen ijesztő, de ijesztően tökéletes is. És eljön az elkerülhetetlen: elkapják őket. De azért közben remekül szórakoznak!

Eredeti megjelenés éve: 2007

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Kaméleon könyvek Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2013
404 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633730515 · Fordította: Acsai Roland

Agyar · Maximum Ride · Ari Batchelder

schesztiஐ >!
James Patterson: Világmegmentés és más extrém sportok

Négy, azaz 4!!!! éve olvastam az előző részt – ennek csak most néztem utána, döbbenetes! :) Persze, már jó régóta a polcomon porosodott ez a kötet is; még jó, hogy vannak olyan kihívások, vagy elönt a szégyen és tervezek olyan listákat, hogy végre az ilyen elnapolt, elhanyagolt könyvek is előtérbe kerülhetnek egy kicsit. :)

Épp olyan jó volt, mint az előző kötetek – feltördelve könnyen emészthető, apró, izgalmas szeletekre, humorral fűszerezve.
Kapunk új infómorzsákat, kiderül egy pár fontos részlet, lassan helyükre kerülnek a dolgok.

Van megható rész is, búcsú és újra-összetalálkozás, halvány romantika, de többségében mégiscsak a kaland a lényeg, és a világ megmentése. :)
spoiler

De már a beleolvasót direkt kihagytam a végén, mert úgy gondolom, ez is folytatás nélkül marad… kár érte, mert nem rossz könyv, az én lányom is azt mondta, el fogja olvasni. :)

Luca006>!
James Patterson: Világmegmentés és más extrém sportok

Úristen, ez elképesztő volt. Hihetetlenül izgalmas, és egyedi történet. Azt hiszem, bátran mondhatom, hogy kedvenc sorozat lett, szinte letehetetlen.
Habár kicsit túl gyorsnak, kidolgozatlannak éreztem.
És mi ez a borító? Csak mert esküszöm, Max úgy néz ki, mint én. xD spoiler

James Patterson: Világmegmentés és más extrém sportok

A mutánsok és a katasztrófális szülők sorozatának a harmadik része!
Sajnálom, hogy a könyvet egy olvasási válságban kezdtem el (tényleg mindenhez volt kedvem, csak olvasni nem). Pedig a második rész végén lévő részlet elolvasása után nagyon vártam, hogy elolvashassam. Természetesen pörgős volt (James Patterson írta végülis), de a fent említett okok miatt lassan haladtam vele. Aztán Ari megjelenésekor rástartoltam és két nap alatt befejeztem.
Szóismétlés következik. Az alap ötlet nekem nagyon tetszik, mert:
a.) imádom az angyalokat
b.) biopunk
c.) Max karaktere nagyon ellett találva, mint női YA főszereplő
d.) fantasy és sci-fi keverék, amit szeretek
A harci jelenetek jól lettek megírva (ami kellett, mivel nem kevés van belőlük), és emellett megmagyaráztak egy-két dolgot a világgal kapcsolatba.
Ari. Ha a biopunk fogalmát kéne elmagyaráznom, biztos vele illusztrálnám. Az én szemembe hatalmas karakterfejlődésen ment át. Az elsőben gyűlöltem, aztán ahogy a másodikba beléptünk egy kicsit az ő szemszögébe is, már kedveltem, de ebben a részben a kedvenc szereplőm lett. spoiler
Agyar. A ő karaktere számomra pontosan a fordítottját adta, mint Ari. Az elsőben oké volt, meg shippeltem Maxel, aztán másodikban romlott, és most, a harmadikba már egy hisztis blogger lett belőle. spoiler
Max. Továbbra is ő a kedvenc YA női főszereplőm. Nem nyavalyog, de vannak érzelmei, kedves, de harcolni is jól. Ironikus, meg humoros, nagyon jó beszólásai vannak.
A többiek is okék voltak, a plusz humorforrás sosem árt.
spoiler
Azt is sajnálom, hogy nem jön ki több rész a sorozatból, szívesen megtudnám, hogy mi történt ezek után.

Felhő_olvasónaplója>!
James Patterson: Világmegmentés és más extrém sportok

Általánosságban elmondható erről a sorozatról, hogy ahogy halad előre, úgy válik egyre jobbá! Eddig ez a legmeglepőbb, legizgalmasabb, legváratlanabb fordulatokkal kecsegtető rész, a legjobb című, kívül-belül tökéletes könyv. A hangulata leírhatatlanul idegtépő, a végsőkig bizonytalanságban tart, egyszerűen nem tudsz okosabb lenni nála, nem is sejted, mit tartogat számodra a következő oldal.

Infinity21>!
James Patterson: Világmegmentés és más extrém sportok

Egyszerűen imádtam. Gyors, pörgős, egy pillanatra se áll meg a sztori. Mindig újabb és újabb meglepetésekre bukkansz a történetben. Már nagyon várom a következőt, hogy megtudjam mi lesz ezután Max és Agyar között. :)

loci93 IP>!
James Patterson: Világmegmentés és más extrém sportok

Minden jó történetbe vannak csavarok, amik után az ember úgy érzi, ez tényleg jó volt. De ha az a csavar csak hazugság, azt nem szeretem. És bizony az író ezt a gyufát kihúzta. Véleményem szerint fontos, hogy az szerző az olvasót ne nézze hülyének, mert azzal csak elveszti a bizalmat. Többek között ez lehet az oka annak, hogy nem készült több fordítás a Maximum Ride sorozatból, pedig még öt könyv lenne. És én sem olvasnám tovább. De miért is? spoiler Ahogy az értékelésből is látszik, nem nyűgözött le a könyv. Azt viszont el kell ismerni, hogy néhány karakterfejlődés nagyon jól sikerült, pl.: Jeb vagy Ari.

Azoknak tudnám ajánlani ezt a könyvet, aki világforradalmat terveznek, mert nekik akadhat pár hasznos tanács a könyvben. Viszont akik hozzám hasonlóan utálják a túlzottan nyakatekert történeteket, azoknak nem tudom ajánlani.

E könyv elolvasása nekem 416 percet vett igénybe.

VAnna>!
James Patterson: Világmegmentés és más extrém sportok

Szeretem Max-et és csapatát, segítenek kikapcsolódni, falom az oldalakat, nevetek a vicceiken. A cselekmény pörgős, szinte lehetetlen letenni hála a rövid fejezeteknek, annak, hogy mindig történik valami, egy pillanatra sem áll meg a cselekmény. Volt benne egypár logikátlan dolog, de tényleg olyan kis mennyiségben, hogy észre sem lehetett venni.
Nem tudom, hogyan lehet ezt még fokozni, de nagyon úgy tűnik, hogy a hat repülő kölyök kalandjai itt még nem érnek véget. Kíváncsi vagyok a folytatásra. (:

pemetus>!
James Patterson: Világmegmentés és más extrém sportok

Nagyon jó: pörgős és letehetetlen.
Egy icike-picike hibája volt. Valamikor a közepénél jött egy nagy csavar amiről később nem tudtam eldönteni hogy az most megtörtént-e amit mondtak vagy nem. (Aki erre tudja a választ leírná nekem?)

ParaGirl>!

Dr. Martinez szeme elkerekedett, amikor a szigorú arcú Agyar kilépett a fák közül, mint egy testet öltött, megelevenedett árnyék. Mit szóltok? Ahhoz képest, hogy madárkölyök vagyok, van fantáziám. Egy költő veszett el bennem, tudom!
– Ez a…testvérem, Agyar- motyogtam, és a „testvérem” szót elharaptam, mert.. elvégre csókolóztunk. Nem kérek vicceket a testvérszerelemről. Gusztustalan és kész.
– Agyar? – kérdezte dr. Martinez, majd lassan rámosolygott, és felmelegített vele a napomat. Dr. Martinez kinyújtotta a kezét, Agyar pedig úgy vánszorgott felénk, mintha láthatatlan kötélen rángatnák. Olyan feszült és merev volt, amilyennek talán még soha nem is láttam. Ami azért már valami.
Két méterre tőlünk megállt, és nem fogadta el a felé nyújtott kezet.
– Agyar? Te is olyan vagy, mint… Max? – Kérdezte dr. Martinez.
– Nem – mondta Agyar unottan.- Én sokkal okosabb vagyok.

Kapcsolódó szócikkek: Agyar · Maximum Ride
Lxllx13>!

– Híresek vagyunk – suttogta Iggy olyan halkan, hogy még Agyar
is alig hallotta.
– A sertésinfluenza is az – suttogta vissza Agyar.

wayamaya>!

– Ez a srác végezni akar veled, Max – mondta Angyal. – Egész életében arra képezték ki, hogy megöljön téged.
     Persze. Mert isten őrizz, hogy normális dolgokkal foglalkozzon! Például tv-t nézzen, Twinkies-t egyen, meg ilyesmi.

subkleez>!

– Úgy döntöttem, a saját utamat fogom járni – közölte Agyar csapattal röviden. Arira pillantott, és folytatta: – Majdnem mindenki velem tarthat.

186. oldal 62. fejezet (Könyvmolyképző, 2013)

Kapcsolódó szócikkek: Agyar · Ari Batchelder
wayamaya>!

– Elpusztítunk benneteket – zúgták a Repkedők. – Nincs menekvés.
     A fehér köpenyesek tényleg nem tudtak ennél fantáziadúsabb fenyegetést beléjük programozni?

subkleez>!

-Aprólékos gonddal megalkottuk új világunk csontvázát jelentette be konferenciaterem nagy képernyőjén az Igazgató.