Ölj ​meg, ha tudsz 19 csillagozás

Kezdődhet az embervadászat
James Patterson – Marshall Karp: Ölj meg, ha tudsz

Matthew Bannon, a New Yorkban élő szegény egyetemista a központi pályaudvar elleni zűrzavaros támadás során egy orvosi táskára bukkan, amely tele van gyémántokkal. Ettől kezdve arról ábrándozik, hogy gondtalanul éli az életét gyönyörű barátnőjével. Ám gyorsan rá kell ébrednie, hogy a valóság sokkal kiábrándítóbb, és sokkal veszélyesebb. Ugyanis vadászni kezdenek rá.

Alexandra, Pécs, 2014
352 oldal · ISBN: 9789633572740 · Fordította: Tavasz Marianna
Alexandra, Pécs, 2013
352 oldal · ISBN: 9789633571316 · Fordította: Tavasz Marianna

James Patterson – Marshall Karp: Ölj meg, ha tudsz

Alapvetően egy nagyon jó bűnügyi regény lehetett volna, (rossz sem volt) hiszen érdekes a témája és kellőképpen izgalmas és lendületes is. Számomra a problémát azonban az jelentette, hogy csak helyenként, sajnos ugyanis több alkalommal leült, ellaposodott a cselekmény, és a szerzőpáros által bevetett váratlan csavarok, (voltak közöttük igencsak meglepő fordulatok is) nem mindig voltak képesek ezt felrázni. Ezt tetézte az, hogy nem éreztem kellőképpen kidolgozottnak a szereplőket, a két főszereplő karakterei is csak a regény végére állnak úgy-ahogy össze. A többi szereplő beleértve az orosz maffiát, a korrupt rendőröket, szomszédokat stb., akiknek a szerepeltetéséből is többet ki lehetett volna hozni, pedig szinte jelentéktelen mellékszereplővé váltak. Ez feltehetően részben abból fakad, hogy viszonylag kevés a leíró rész a regényben, szinte minden a párbeszédekből derül ki, így olyan érzésem volt, mintha filmet néznék, és nem könyvet olvasnék. Akkor a legfeltűnőbb, amikor egyes, időrendben egymást követő jelenetek közül látványosan elpárolog az összetartó erő, vagy amikor fontosnak vélt történetszálak tűnnek el a semmiben. A rendkívül rövid fejezetek, a leíró részek minimalizálása, a háttértörténet szűkszavú megrajzolása elrontotta az olvasás élményét.
Jómagam egyébként nem vagyok a többoldalas leíró részek híve, és szeretem a pörgős, párbeszédekkel tarkított regényeket, ezt azonban soknak éreztem, pedig néhány mellékszál esetében érdemes lett volna sokkal mélyebben merülni a részletekben.

Mara87 P>!
James Patterson – Marshall Karp: Ölj meg, ha tudsz

Igazából nem is tudom, hogy tetszett-e… Talán azért mert én inkább romantikus könyveket olvasok, így ez a történet kicsit idegenül hatott.
Alapjában véve izgalmas volt, de voltak benne idegesítő részek, mint pl. a csavar kb. a könyv felénél. Nem értem mi szükség volt erre, hogy így félrevezették az olvasót…
Számomra zavaró volt, hogy váltakozott az E/1-es és E/3-as elbeszélés. A fejezetek túl rövidek voltak, sokszor logikátlanul voltak elvágva, ettől olyan szétszabdalt lett a történet, és a végével sem voltam kibékülve, befejezetlen lett (persze lehet, hogy van folytatása, de én nem tudok róla)

Hadley>!
James Patterson – Marshall Karp: Ölj meg, ha tudsz

Ha egy remek krimit keresel James Patterson neve garancia. A világ egyik legjobban kereső írója ezúttal sem okoz csalódást. Regényében minden benne van ami egy jó krimihez kell: nagyszerű karakterábrázolás, kőkemény rosszfiúk, szimpatikus főhős, remek akciók. Izgalmas, fordulatos, letehetetlen. És mekkora csavar van benne…

Pici_lány>!

Nekem tetszett !!!
Nem tudom, hogy miért és talán nem is számít, talán pont egy olyan időszakom volt amikor így éreztem a könyvel kapcsolatban, de engem lekötött és nagyon szerettem olvasni.
A főhős nagy kedvenc, nagyon jól megirták a karakterét, pont így volt tökéletes.
A történet tartalmazott pár csavartoffamire nem számitottam de nagyon jó döntés volt az iróktól.
A történet követhető volt, érthető, a szereplőkből nem volt sok, pont annyi, hogy a történet tudjon haladni.

Aki szereti a krimit,akciót azoknak ajánlom, hogy olvassák el, én személy szerint nagyon elégedett vagyok a könyvel, még ha nem mindenki osztozik ezen a véleményen.

mate55>!

Ha valaki nem szerelmes, amikor megérkezik Párizsba, mire elmegy, biztosan azzá válik.

mate55>!

Néha a műalkotás és a szar alkotás között csak az a különbség, hogy a művész tudja, mikor kell abbahagyni,

mate55>!

VANNAK EMBEREK, AKIKET NEHEZEBB megölni, mint másokat.

Anyu mondott még valamit arról is, hogy soha ne vegyünk el semmit, ami nem a miénk.

Az anyámnak igaza volt, de egy ilyen helyzetben komolyan fontolóra kellett vennem az apám világnézetét is: ki mit talál, az az övé.

Apám első számú szabálya az volt, hogy „nincsenek szabályok.” Tegyél meg bármit, csak győzz.

Néha elbaszódnak a dolgok.