Iskolaszünet ​örökre! (Maximum Ride 2.) 59 csillagozás

James Patterson: Iskolaszünet örökre!

Mentsetek ki ebből a rémálomból, mielőtt késő lenne!
Agyar, Iggy, Böki, Gázos, Angyal és Maximum Ride: hat elképesztő kölyök, szabadok, mint a madarak, és úgy is repkednek… amíg Maxre és csapatára rá nem talál egy FBI-ügynök, és nem kényszeríti őket, hogy nézzenek szembe a legrosszabb rémálmukkal. Talán már ki is találtad: az Iskolával. Azzal a szörnyű hellyel, ahol mindent megtanítottak nekik, csak azt nem, hogyan maradjanak életben, amikor folyamatosan gyilkosok elől kell menekülniük…

Eredeti megjelenés éve: 2006

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Kaméleon könyvek Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2013

Agyar · Maximum Ride

Paraguay

James Patterson: Iskolaszünet örökre!

Ez határozottan jobb volt, mint az előző! Sokkal több logikát és magyarázatot találtam a dolgokra, tetszett, amilyen irányba haladtak a szereplők. Nem jutottak előbbre a srácok, mint voltak, de sok különös helyzetet átéltek, ez kárpótolja.

Még mindig ajánlom, most is sokat nevettem, és nagyon sajnálom, hogy nincs meg nekem otthon saját példányban. Már hetek óta vissza kéne vinnem a könyvtárba, de nincs kedvem valamiért… Olyan jól néz ki a polcomon…

Camelia>!
James Patterson: Iskolaszünet örökre!

Egyszerűen fantasztikus, még jobb mint az első rész volt. Rögtön az elején belevágott a lecsóba, és vitte tovább szépen a cselekményeket az író. Az egy kicsit nem tetszett hogy izgalom kellős közepén hagyja abba a cselekményt, de nem baj ez legalább arra ösztönzött hogy rögvest ugorjak neki a következő résznek. Minden karakternek van egy nagyon jellegzetes személyisége ami nekem személy szerint nagyon tetszett. És hát a beszélő kutya, az valami marha jó :)

Réka200>!
James Patterson: Iskolaszünet örökre!

Nagyon tetszett ez a könyv is. Már egy ideje a polcomon várakozott, hisz valamikor tavaly olvastam az előzőt. Nem tudom miért vártam egy vagy inkább majdnem két évet az olvasásával. De nem csalódtam benne mivel nagyon tetszett. Két nap alatt kiolvastam.(Bár mondjuk mást nem is nagyon csináltam csak olvastam.) Azóta már megszereztem a következő kötetet csak még nem olvastam ki. De szeretnék már nekiállni.

Banyoo>!
James Patterson: Iskolaszünet örökre!

Nagyon jó könyv volt, öt csillag. Megy is a kedvencekhez.

Hadley>!
James Patterson: Iskolaszünet örökre!

Fantasztikus könyv, izgalmas és letehetetlen! Szerintem is jobb, mint az első rész, bár az is tetszett. Nagyon más mint a megszokott ifjúsági regények, azt hiszem ez az egyik fő vonzereje. Maximum remek karakter, nagyon tetszik az ironikus stílusa, a másik kedvencem Agyar, de persze a másik négy gyerek is igazi egyéniség, nagyon szerethetőek mind a hatan. És a harmadik rész ízelítője…Mi lesz ebből? Alig várom, hogy azt is elolvashassam.

ParaGirl>!
James Patterson: Iskolaszünet örökre!

Remek könyv. Nem számítottam rá, hogy jobb lesz az első könyvnél, de kellemesen csalódtam. Teli volt izgalmas jelenetekkel és jó párbeszédekkel. nagyon jó volt! imádtam, kb 3 nap alatt elolvastam, mert nem bírtam lerakni. Mindenki olvassa el, ha tetszett neki az első rész. full pontszámot érdemel!

subkleez>!
James Patterson: Iskolaszünet örökre!

Nem csalódtam a folyatatásban sem, bár voltak vele nézeteltéréseim.
Amit az első könyvnél is felhoztam, az alapötlet zseniális. A harcjelenetek pörgősek és jól követhetőek. Tetszett, hogy Ari szemszögébe is bepillantást nyerhettünk, az elsőben utáltam a karakterét, ebben viszont megkedveltem. Iggyvel is ugyanez a helyzet: őt nem utáltam, de jót tett az ő nézetébe is belesni.
Viszont az elsőhöz képest volt egy negatívuma: a szerelmi szálak. Nem olvasok annyi romantikust, de itt éreztem, hogy itt nem működött.
Ezenkívül 5 csillagot kapott tőlem, mivel jó ifjúsági fantasy-sci-fi volt.

VAnna>!

Úúú… imádtam… (:
Ami azt illeti, nem emlékeztem igazán az előző részre, amikor kézbe vettem, de azért nem volt olyan vészes a dolog, gyorsan világos lett minden.
Nagyon bírom a hat kölyköt, mindenkit, kivétel nélkül (Agyaar<3 :D).
Nekem Anne kicsit furcsa volt… de most mit tegyek, sok mindenki furcsa ebben könyvben… :D A végére érve már semmit sem értettem. Nem tudtam/tudom, kiben lehet bízni és kiben nem.
Sok a kérdés így, a végére, de remélem, kiderül majd a következő részben sok dolog.
Nekem bejönnek a rövid fejezetek, mert így gyorsan lehet olvasni. Azt mondod: csak még egy fejezetet… elolvasod… még egyet… és azt veszed észre, hogy az összes fejezetet magad után hagytad.
Ami részletet beletettek a 3. részből… tátott szájjal csuktam be a könyvet, és csak tátogtam… Mi ez? Ide a 3. részét, de sürgősen! (kár, hogy arra kell még várni egy kicsit) (:

EeNii>!
James Patterson: Iskolaszünet örökre!

Határozottan jobban felépített történet volt, és izgalmasabb is. Külön tetszett az iskolás rész, mert ifjúsági regényekben azokat szeretem a legjobban. idk why
A karaktereket is jobban megkedveltem, attól eltekintve, hogy ilyen fiatalon kb mindenre képesek.

Közben megtaláltam a regényből készült mangát is, és szomorúan vettem tudomásul, hogy online sehol sem lehet megtalálni. :(

danlin>!
James Patterson: Iskolaszünet örökre!

Megdöbbentően jobb volt, mint az első kötetet. Sokkal izgalmasabb és logikusabb volt, persze még itt is felbukkantak apró dolgok, amiket nem értettem vagy nem éreztem valóságosnak.
Aki teljesen bejött az Totál volt, a világ legimádnivalóbb beszélő, vagy inkább feleselő kutyája. Őt nagyon eltalálta a szerző, minden megnyilvánulása megnevetett.
A csapat is most valahogy jobban működött, a karakterek kezdtek életre kelni. A történet lassan bontakozik, és csak néha téptem a hajam.
Most már látok a sorozatban lehetőséget.

schesztiஐ >!

Mi folyik itt? Meghaltam? Ha meghaltam, akkor nagyon bepöccenek, mert egy óráig nem bírom ki ebben a végtelen semmiben, nemhogy az örökkévalóságig!

– Megismételnéd? – kérdezte az ügynök.
– Ter-ror, mint terror, és Ka-pi-tány, mint kapitány – magyarázta Gázos.
– Vagyis Terror Kapitánynak hívnak?
– Pontosan – fészkelődött a székében Gázos. Maxre pillantott, aki halkan beszélt egy másik ügynökkel. – Maga tényleg FBI-ügynök?
Az ügynök futólag rámosolygott.
– Tényleg. Hány éves vagy?
– Nyolc. És maga?
Az ügynök meglepődött.
– Hát, egy kicsit magas vagy a korodhoz képest, nem?
– Aha. Magasak vagyunk. És vékonyak. Pedig zabálunk. Már amikor hozzájutunk.
– Értem. Mondd csak… Kapitány, láttál már ilyet? – Az ügynök egy elmosódott, fekete-fehér fotót mutatott neki egy félig átváltozott Radírozóról.
– Szerencsére soha! – dülledt ki Gázos kék szeme. – Ugye, nem valamelyik rokona?!
Az ügynök mintha kifogyott volna a kérdésekből.

schesztiஐ >!

Elképesztő, mennyire különbözőek vagyunk. Mert mondjuk, ha valaki rám vicsorogna, hogy „Pizzát rendelsz?”, akkor én habozás nélkül visszavicsorognék rá, hogy „Igen, milyet kérsz, pepperónisat?”.

– Agyar, ez egy hatalmas áttörés! Még jó, hogy utánajárunk!
Rám nézett:
– De szobafogságra vagyunk ítélve… – mondta fapofával.
Rásandítottam, és mindkettőnkből kitört a röhögés.

Agyar hátrapillantott a tükörben.
– Gyerekek, elénekeljük a „Kilencvenkilenc sörös üveg van a falon”-t?
Egyszerre sikítottunk nemet.

– Te világtalan vagy?
– Hogy mi? Ja, úgy is fogalmazhatunk – mondta Iggy, mintha semmi különös nem lenne a tényben.
– Így születtél?
– Nem.
– Hogyan vakultál meg… Jeff, ugye?
– Igen, ez a nevem. Tudja túl sokáig néztem a napba, hiába mondták, hogy ne csináljam. Bárcsak hallgattam volna rájuk!

Siklani, zuhanni, emelkedni, meglovagolni a szelet – hiába, nincs is ennél jobb.

wayamaya>!

– Olyan, mintha az édenkertben lennénk!
– Igen, és az a sztori is milyen jól végződött!

wayamaya>!

Ha egyszer egy szép és könnyű napom lenne, talán belebetegednék.

Banyoo>!

Minden egy nagy kép része […] Neked csak össze kell illeszteni a kirakó darabjait.

Maximum Ride sorozat · Összehasonlítás