Gyilkos ​hazafi 17 csillagozás

James Patterson: Gyilkos hazafi James Patterson: Gyilkos hazafi

Aaron Hernandez, a New England Patriots kiváló amerikaifutball-játékosa az NFL új hősévé válhatott volna, ám ő egy véresebb utat választott magának. 2015-ben két gyilkossággal is megvádolták, végül életfogytiglan börtönbüntetésre ítélték. Két évvel később a börtönben öngyilkos lett. Az egész Amerikát megrázó sztorit a világhírű író, James Patterson dolgozta fel, amelyből nemcsak egy tehetséges sportoló megrendítő élettörténete rajzolódik ki, hanem betekintést nyerhetünk az amerikai futball kegyetlen világába is. A könyv megfilmesítési jogát a Ryan közlegény megmentése producerei vették meg.

288 oldal · ISBN: 9786158148979 · Fordította: Takács Péter
G-ADAM Stúdió, Budapest, 2018
296 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786158049559 · Fordította: Takács Péter

James Patterson: Gyilkos hazafi

James Patterson: Gyilkos hazafi Aaron Hernandez félelmetes kettős élete a New England Patriotsnál és a rettegett alvilágban

„Isten tervének része” vagy amikor a hírnév és a gazdagság nem szükségszerűen hoz boldogságot. Mindene megvolt, és mindent eldobott. Robbanásszerű beszámoló a hírnév sötét árnyékában egy rövidre vágott életről. Az ígéretes kezdetek után egyre följebb vezetett az út, hogy aztán a sikert sikerre halmozó Aaron Hernandez, a New England Patriots kiváló amerikaifutball-játékosa életében beüssön a krach. A szerzők eredeti, mélyreható beszámolókra hivatkozva, nyomozati riportok és a friss interjúk ötvözésével, a tények felsorakoztatásával, és a pletykák felcímkézésével hatékonyan (olyan bulvárosan) bizonyítják ezt a sokkoló, hírességek által vezérelt történetet. Biztos, hogy találhatunk benne egy-egy hibát, (ha görcsösen keressük) de az olvasása közben engem nem érdekelt. Mert úgy éreztem, hogy itt nem az a lényeg, hogy hibákat találjunk, hanem az hogy végigizguljuk, annak ellenére, hogy tudjuk a tragikus végkifejletet. Az egyszerű olvasó számára is nagyon emberi, nagyon átélhető dráma. (Az életben a legtöbb dolog nem fekete vagy fehér, ahogy ez az ügy sem az.)

Zanit>!
James Patterson: Gyilkos hazafi

Nem tudok semmit az amerikai fociról, soha, egyetlen meccset sem láttam, Aaron Hernandezről sem hallottam soha. Az életrajzokért viszont rajongok, így nem volt kérdés, hogy a figyelemfelkeltő fülszöveg alapján el kell olvasnom.
Csalódtam, mert olyan szedett-vedett hatása volt az egésznek, minta az író gyorsan el akarta volna darálni a tényeket. Érzelmileg egyáltalán nem hatott rám, elolvastam, tudomásul vettem, ennyi. Picit túl sok volt az amerikai focis szleng, gondolhattak volna azokra is, akik nem „szakértők” a témában.

James Patterson: Gyilkos hazafi

Imádtam a Gronkowski-Hernandez tight-end párost és baromira sokkolt, amikor meghallottam a hírekben, hogy mi történt. Amikor megtudtam, hogy létezik ez a könyv, kicsit szkeptikus voltam, azt vártam, hogy ilyen velvet-bors-szintű bulvársz.r lesz, de szerencsére pozitívan csalódtam. Nagyon alapos könyv, jó mélyen körüljárja a történteket és ezúttal nem is bántam, hogy nem a sportpályafutásra helyeződött a hangsúly – de hát ugye nem is ezt ígéri a könyv.
Tehát mint mondtam, jól végigveszi a szerző azt, hogy mi minden történt, jó volt ezt így egyben, összeszedve olvasni, így már sok dolog tisztázódott számomra is, amit anno csak felületesen fogtam fel a hírekből. Nem volt egyszerű élete Hernandeznek. spoiler

Gergs>!
James Patterson: Gyilkos hazafi

Bevallom, nekem nem tetszett. Ismerem az amerikai futballt, Aaron Hernandezt láttam is játszani superbowl mérkőzésen és emlékszem a sajátos touchdown ünnepére. Viszont a könyv nem válaszol meg ténylegesen egy feltett kérdést sem. Nem derül ki, hogy Hernandez tényleg elkövette- e a gyilkosságokat, amikkel megvádolták, vagy csak rákenték. Nem derül ki, hogy miért lett a cellájában öngyilkos. Nem derül ki, hogy az ütközések miatti agykárosodás okozta-e a viselkedési zavarait, vagy a töméntelen mennyiségű kábítószer és a hirtelen jött népszerség, amit ilyen fiatalon meg aztán főleg nehéz helyesen viselni. És valahogy mindenki sáros volt a környezetében valamiért. Amit pedig a leírás ígért, hogy betekintést nyerünk az amerikai futball kegyetlen világába, az a könyvben még említés szintjén se nagyon fordul elő.
Egy ilyen témájú könyvet nagyon könny megírni, ha megvannak hozzá a szükséges építőkövek: a címszereplő gyerekkora, a nehéz sorsa, a szorgalma, a családi háttere, a karrierje kezdete, felívelése, csúcspontja, majd az elkövetett hibák, végül a bukás. Egy sima érettségi szintű fogalmazás. Viszont nagyon nehéz emészthetővé tenni a nagyközönség számára, akik lehet, hogy nem is ismerik Aaron Hernandezt és nem tudnak semmit az amerikai futballról. És ezutóbbi nem is sikerült. Szóval nekem elég gyenge lett.

Kovacs_Marta_2>!

Imadtam:)

koximaci>!
James Patterson: Gyilkos hazafi

Rendkívül dinamikus és élvezetes könyv. A tempója nagyon gyors egy perc pihenő nincs benne szinte végig, megunhatatlan!
Jól összeszedett bár néha sok névvel operál ami olykor zavaró de ezt leszámítva egy kiváló könyv főleg azoknak akiket érdekelnek a bűnügyek, gyilkosok.

mate55 P>!

Legyetek óvatosak azokkal az emberekkel, akik nem valók az életetekbe!

mate55 P>!

Az erőszak ritkán követ véletlenül.

mate55 P>!

Matthew Kent atletizált és amerikai focizott a Massachusetts állambeli Attleboro egyik középiskolájában.

Blase_Toth>!

Az öltözőben kedves és megnyerő volt. Furcsának tűnhet azt a jelzőt használni vele kapcsolatban, hogy kedves, de tényleg az volt: egy kedves, rokonszenves srác, amikor olyanja volt. De érzelmileg egy romhalmaz volt. Többször is előfordult, hogy a könnyeivel küszködött egy-egy, a pályán vétett súlyos hiba után. Ha a megbeszélések alatt kipécézték, sírva fakadt.

Anton_Gorogyeckij P>!

Papoo az összeget Bo Wallace-nak és két másik férfinak adta, akik a pénzen két pisztolyt, egy Colt AR-15-öst, egy magyar gyártmányú AK-47-est és egy használt Toyota Camry-t vettek – amit arra használtak, hogy a lőfegyvereket Floridából Aaron észak-attleborói házába szállítsák.

133. oldal (G-ADAM Stúdió, 2018)

Anton_Gorogyeckij P>!

Szeptember 21-én a bostoni egyetem kutatói közzétették a Hernandez agyán végzett alapos kutatómunkájuk aggasztó eredményeit. Az agyán egyértelműen kimutathatóak voltak a CTE tünetei, ráadásul az is kiderült, hogy III. stádiumú CTE-ben szenvedett – még sosem diagnosztizáltak hasonlóan súlyos esetet egy olyan fiatal játékos esetében, mint Hernandez.

284. oldal (G-ADAM Stúdió, 2018)