Máris ​hiányzol 180 csillagozás

James Patterson – Gabrielle Charbonnet: Máris hiányzol

Jane ​Margaux magányos kislány. Édesanyja, a rendkívül sikeres és mindenható Broadway-producer, mindössze hetente egyszer szakít rá időt: vasárnaponként elmennek fagylaltozni, majd megcsodálják az ékszereket a Tiffanyban. Jane-nek csak egyetlen barátja van, a jóképű, jó humorú, a harmincas éveiben járó Michael. A férfi tökéletes. Ám a kislányon kívül senki sem látja és nem is hisz a létezésében. Michael azonban nem maradhat örökké vele, a kilencedik születésnapján elhagyja Jane-t, megígérve, hogy a kis barátnője hamarosan elfelejti őt. Mert a képzeletbeli barátoknak ez a sorsuk. Jane azonban sosem felejti el. És két évtized múltával is ugyanolyan magányos, mint gyermekként volt. Hiába lett belőle sikeres drámaíró, az anyja továbbra is zsarnok módon rátelepszik az életére. Aztán egy napon találkozik valakivel, aki jóképű, jó humorú és a harmincas éveiben jár. A férfi tökéletes. A neve – Michael… Felülmúl minden képzeletet, hogy miért kell a két fiatalnak újra találkoznia ebben a nem… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2008

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Piros pipacs könyvek Pioneer Books

Pioneer Books, Budapest, 2011
246 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789630820158 · Fordította: Leyrer Ginda

Ariadne>!
James Patterson – Gabrielle Charbonnet: Máris hiányzol

Annyira, de annyira imádtam! Tudni kell, hogy láttam filmen, amiről most azonnal elmondhatom, hogy bár tetszett (szerettem a szereplőválasztást), még csak alsó-hangon sem éri el a könyv szintjét. Újabb bizonyíték, hogy a könyv sokkal mélyebb és sokkal többet ad! Imádtam a jeleneteket, az elképesztő eseményeket, sírós és nevetős cselekmények váltakozását, hogy olvasás közben tényleg egyszer fent, egyszer lent voltam. Imádtam a karaktereket, a kidolgozottságot, a történet milyenségét, és hogy egyaránt hatott a fantáziámra és az érzéseimre.
Egy történet a gyerekkorról, barátságról, elválásról, a felnőtté válásról, a kapcsolatokról, szerelemről és minden egyéb érzésről, amit megtapasztalhat az ember.
Még csak most fejeztem be a könyvet, de hogy stílusos legyek: máris hiányzik. :)

Kicsibogár>!
James Patterson – Gabrielle Charbonnet: Máris hiányzol

Kedves, szerethető történet tele mesei és valóság elemekkel egyaránt. Kicsit keserű, kicsit édes, és egyben is keserédes, de szívmelengető.

nykyriana>!
James Patterson – Gabrielle Charbonnet: Máris hiányzol

Már olyan régóta tologattam ide-oda ezt a könyvet, de valahogy mindig elmaradt az olvasása.
húúú és most meg szidom magam, hogy vajon miért is ?!?!? XD
Nagyon aranyos történet :) Imádtam!!!
Lett egy újabb kedvencem…
Egy történet tele humorral és nagyon erős érzelmekkel… kell ennél több?!?!

James Patterson – Gabrielle Charbonnet: Máris hiányzol

Ami miatt megakadt a szemem ezen a könyvön, az legelőször is a borító volt. Annyira beleszerettem ebbe a borítóba, hogy teljesen mindegy miről szól ez a könyv, akkor is elolvasom. De aztán elolvastam a fülszöveget, és maga a történet is elkezdett érdekelni. A könyvtárban járkálva pedig pont belebotlottam, és muszáj volt kivennem.
Nem vártam sokat a történettől egyébként, egy kis kikapcsolódásra vágytam, semmi többre. És ezt maximálisan meg is kaptam, sőt! Olvastatja magát, nagyon hamar – kb. fél nap alatt – végeztem vele. Nagyon-nagyon tetszett. A könyv hátulján lévő fülszöveg azt írja, hogy „hihetetlen fordulat” van a végén. Gondoltam én, úgyis tudom mi lesz az, kikövetkeztethető. Aztán a könyv utolsó harmadában egyik fordulat jött a másik után, csak kapkodtam a fejem, hogy most akkor mi lesz ennek a vége. Az epilógus is tetszett, aranyos volt. :)
Nagyon szeretném magaménak tudni ezt a könyvet. Ha lesz felesleges pénzem, amit nem épp most megjelenő könyvekre „kell” költenem, biztosan megveszem!

Szabina_Szebényi>!
James Patterson – Gabrielle Charbonnet: Máris hiányzol

Aranyos, kedves, könnyed- igazi szeretetbomba könyv. Amolyan „balzsam a lélekre” típus.

shano>!
James Patterson – Gabrielle Charbonnet: Máris hiányzol

Olyan édes történet, mint egy kehely kávéfagyi karamellöntettel és igazi tejszínhabbal a tetején :)

Jucko84>!
James Patterson – Gabrielle Charbonnet: Máris hiányzol

Kedves és szívet melengető kis történet, amit az ember szívesen vesz a kezébe, ha egy kicsit mélypontra kerül vagy rossz a kedve.
A vége kicsit elkapkodottnak tűnik, de ami engem illet, kárpótolnak érte a szerethető, vicces szereplők.

Boros_Andrea>!
James Patterson – Gabrielle Charbonnet: Máris hiányzol

Ez egy tündéri mese felnőtteknek. Nagyon imádtam minden sorát. Ezer éve olvasásra várt, és a sok krimi, thriller témájú, izgalmakkal teli könyv után felüdülés volt olvasni. Romantikus címkével szerepel a könyv, de hidd el nem az a csak csöpögős, nyálas fajta. Kapott a történet egy kis természetfeletti szálat, ami érdekessé tette. A szereplők mindegyike beférkőzött a szívembe, olyan, de olyan szerethető mindegyik. Élmény volt az olvasás. Nagyon!

Andilány>!
James Patterson – Gabrielle Charbonnet: Máris hiányzol

Aranyos, kedves történet. Eléggé meseszerűen alakulnak a dolgok, a végén a szeretet győz, de nekem pont emiatt tetszett annyira. Jól esett olvasni, alig bírtam letenni, csak olvastam és olvastam. Jane néha idegesített kicsit, de pár dologban mégis hasonlítunk. Állandóan azt gondoltam, hogy miért nem áll már ki saját magáért, tegyen valamit, mert nagyon nem jó az irány, amerre halad. Vivienne-t csak a végén értettem meg, Hugh-tól a plafonra másztam, ekkora tuskót… De ott volt ellentételezésnek Michael, aki rácsodálkozik minden emberi dologra, emberi érzésre, aki tele van szeretettel és megértéssel. Imádtam, az én önbizalmamnak is jót tenne egy ilyen barát. :) Kellemes kikapcsolódás volt, sok-sok érzelemmel.

Ancsúr>!
James Patterson – Gabrielle Charbonnet: Máris hiányzol

Igazából jobbat vártam, de így sem csalódtam.
Tényleg egy nagyon szép kis történet ez. Tetszett ez a képzelt barát ötlet, meg úgy az egész elnyerte a szimpátiámat. A végén féltem, hogy valami nagyon rossz fog történni a szereplőkkel, de nagy volt az örömöm, mikor végül is happy enddel zárult.

Piedra >!

Ilyen érzés a boldogság, gondoltam. Féktelen energia és önkéntelen mosolygás. Olyasmi, mint amikor várakozással tekintesz a nap elé, mert biztos vagy benne, hogy valami jó történik veled.

ildisz>!

– Nem csoda hogy ilyen, folyton a könyveket bújja.
– Igen micsoda szörnyűség, gondoltam magamban.

Piedra >!

Amikor a szerelmi életed darabokra hullik, mindenki másé meseszerűen tökéletesnek tűnik.

nykyriana>!

[…] a bolt közepén, hirtelen magához húzott és egyetlen szó nélkül szorosan átkarolt. Abban a pillanatban tudtam, mit akarok az élettől: ezt. Ezt az érzést, ezt a boldogságot, ezt az ölelést.

ayachii>!

Csak mert az élet nehéz és mindig szomorúan végződik, nem jelenti azt, hogy minden történetnek rossz a vége, még ha ezt is sulykolják belénk az iskolában meg a New York Times Könyvvilág című lapjában.

AnnaSz>!

– Te édes, édes, édes Hugh! – Vivienne úgy mondta ki ezeket a szavakat, mintha még mindig kisiskolás lányka lenne, amitől én szégyelltem el magam. – Hol voltál, amikor a harmadik férjemet kerestem?
Minden bizonnyal az általános iskolában, gondoltam.

petrichor>!

– Michael? – kérdezte az asszony a legszelídebb hangján, amit Michael valaha is hallott tőle. – Jane Michaelja?
– Igen, Jane Michaelja vagyok. – Megfogta a kezét. – Bárcsak láthatná, hogy milyen gyönyörű most! – tette hozzá. – Úgy néz ki, ahogyan mindig is szeretett volna. Csodálatos.
– Van egy tükör a táskámban – mondta Vivienne.
Michael odament, kivette a tükröt, és odatartotta Vivienne-nek, hogy lássa magát benne. Még soha nem látta az asszonyt ilyennek, ilyen sebezhetőnek, a gyermeki énje mutatkozott most meg.

ayachii>!

-Mondj egy ötbetűs szót arra, hogy „őrülten szerelmes” -mondta Michael pár perccel később.
Owen fel sem pillantott.
-Kanos.