34. legjobb gyermekkönyv iskolásoknak könyv a molyok értékelése alapján

Nagy ​Panda és Kicsi Sárkány 439 csillagozás

James Norbury: Nagy Panda és Kicsi Sárkány

Vezérlő ​fény a sötétebb hónapokban – gyönyörű, illusztrált kiadvány két barátról, és elgondolkodtató utazásukról, amelyet a buddhista filozófia inspirált.
– Mi fontosabb – kérdezte nagy panda –, az utazás vagy a megérkezés?
– Az útitárs – mondta kis sárkány.
Nagy panda és kis sárkány barátok. Együtt utaznak végig az évszakokon, nappalokon és éjszakákon, esőben és napsütésben. Miközben kint vannak a természetben, reménnyel és inspirációval telíti őket a környezetük, hogy rájöjjenek, még a legsötétebb napokon is ott a bizonyosság: a tavasz mindig visszatér.
Érezd át nagy panda nyugalmát, aki mindig eszünkbe juttatja, hogy mik az igazán fontos dolgok, és nem mulasztja el kiélvezni az apró, egyszerű pillanatokat.
Fedezd fel mindennapjaid világát kis sárkány kíváncsi tekintetével, akinek, bár a termete kicsi, a szíve nagy.
A két barát utazása a folyton váltakozó évszakokon át tart – csatlakozz hozzájuk, ahogyan rájönnek, hogyan éljenek a pillanatban,… (tovább)

XXI. Század, Budapest, 2021
160 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635681815 · Fordította: Laik Eszter · Illusztrálta: James Norbury

Suba_Csaba P>!
James Norbury: Nagy Panda és Kicsi Sárkány

Ez egy gyönyörű könyv, tele reménnyel és inspirációval, valamint szívmelengető illusztrációkkal a panda és a sárkány meglepő barátságáról. A kötet ezen a valószínűtlen kapcsolaton keresztül vezet át azokon az akadályokon és kudarcokon, amelyeket sokan megtapasztalunk az életben. A történet leginkább azokhoz szól, akik nehéz időszakon mennek keresztül vagy mentális problémákkal küzdenek. Aki pedig vonzódik valamilyen szinten a buddhizmus vagy a kelet-ázsiai kultúra iránt, annak pláne kihagyhatatlan olvasmány.

XXI. Század, Budapest, 2021
Dóri_Margit P>!

„Légy bátor.
Sosem tudhatod, hová vezet egy első találkozás.”

Ez a könyv alázatra tanít! Miközben ebben a rohanó világban számos bölcsességgel, a Japán kultúra szelídségével melengeti a szívet.
Rengeteg gondolatot ébresztett bennem, és nagyon kedvesen tálalja az igazi értékeket.
Megtanít bízni, figyelni, értékelni és hinni.
Egyszerű dolgokat ír, mégis a mai világban nagyon nehéz megélni ezeket.

Légy bátor és kedves! ^^ Figyelj, éld meg a pillanatot! Ne rohanj, légy türelmes!
Légy bolond, boldog. Szeresd magad.

Szerettem, hogy egy sárkány és egy panda barátságán keresztül kapjuk meg a bölcsességeket. Harmónia és békesség ezt a könyvet olvasni.

Ajánlom, nyugodt szeretetet ad rohanó világunkban. ♡

nicosia P>!
James Norbury: Nagy Panda és Kicsi Sárkány

Régen vágytam erre a könyvre, mert nagyon szép a borítója. A könyv cselekménye Í(ha van olyan egyáltalán) inkább egy életérzés mint egy történet. Olyan nagyon pandás, kicsit zen állapothoz közeli. A szövegek nagyon tetszettek, viszont a rajzok épp nem tükrözték a kifinomultságot és a nyugalmat. Szegény sárkány legtöbbször egy ázott rókára vagy egy száraz botra hasonlít, és a panda is eléggé elnagyolt. A szövegben nagyon sok találó gondolat és szépen megfogalmazott bölcsesség van, de sok gondolat ismétlődik. Összességében jó volt, de minden eszköz megvolt benne hogy ennél több is lehessen.

Amál P>!
James Norbury: Nagy Panda és Kicsi Sárkány

Annyira szerethető, szívhez szóló könyvecske. Tele bölcsességekkel, pozítiv gondolatokkal, kedves kis rajzokkal. Nagy Panda és Kis Sárkány összetalálkoznak és különbözőségeik ellenére barátok lesznek,együtt teszik meg az utat, amit nem is tudnak, hogy hová vezet. Jó volt olvasni, hogy mindenben a jót látták meg, az élet szépségét.
– Ha hármat kívánhatnál, mi volna az?- kérdezte Kicsi Sárkány.
Nagy Panda eltűnődött egy pillanatra. – Mi ketten együtt… bandukoljunk… az esőben.

Jagika P>!
James Norbury: Nagy Panda és Kicsi Sárkány

Bár csak egyszer jelöltem be, igazából kétszer is elolvastam a könyvet – másodszor mostanában az egyik zűrös munkanap után. Jó volt kézbe venni, elmélázni a sorokon, gyönyörködni a képekben. A valós, az igazán fontos értékekre irányítja a figyelmet. Megnyugtat, lecsendesít…

K_Kata99 P>!
James Norbury: Nagy Panda és Kicsi Sárkány

„Az egyik legnagyobb dolog, amit valakiért tehetsz, hogy meghallgatod.”

Szívmelengető, végletekig szerethető könyvecske, mely az igazán lényeges dolgokat ragadja meg és formálja bölcsességekké. A két útitárs, Nagy Panda és Kicsi Sárkány barangolása során átéljük a pillanatot, megéljük a jelent, békére lelünk önmagunkban és támaszra találunk egymásban. ♥

Raizo>!
James Norbury: Nagy Panda és Kicsi Sárkány

A kisfiú, a vakond, a róka és a lóhoz hasonlóan ez is egy nagyon inspiráló könyv, tele mély bölcsességekkel. Jó szívvel ajánlom Mindenkinek! :)) @Nono_ @Bunney nektek is tetszene. :)

Erzsebeth P>!
James Norbury: Nagy Panda és Kicsi Sárkány

Annyira hívogatott ez a történet és maga a könyv, szólongatott a polcról, hogy hozzam el…Régen volt már ilyen könyvesbolti élményem. :)

Megható, szép, lelassító és léleksimogató.
Leginkább most az „együtt jó” érzése, a közös út és az évszakok ereje fogott meg a történetből.
Többször elő fogom venni, akárcsak azért, hogy elmerüljek a csodás képekben újra (ez a nem harsány, főként világos-barnás-földes színvilág külön jól esett most).

Noémi_Zsófi_Tóvári P>!
James Norbury: Nagy Panda és Kicsi Sárkány

A páromtól kaptam ajándékba a könyvet szülinapomra (legjobb választás ♥) Közösen olvastuk (én olvastam fel) és közösen sírtunk (én kb. minden második oldalon) annyira megérintett. A cérna ennél az idézetnél szakadt el:

„– Mi a fontosabb – kérdezte Nagy Panda – , az út vagy a cél?
– A társ az úton – felelte Kicsi Sárkány.”

Ez a könyv tele van szeretettel ♥

Cs_N_Kinga>!
James Norbury: Nagy Panda és Kicsi Sárkány

Nos ez a kötet gyermekkönyvnek van jelölve azt hiszem. Az illusztrációk, el kell ismerni nagyon tetszetősek. Talán a gyerkőcöknek még tudnak újat mondani. Azt sem tagadhatom, hogy nagy igazságok és elgondolkodtató dolgok vannak benne. Hogy akkor mégis miért nem tetszett?
Azért, mert nem tudott újat mondani. Mert klisé és közhelyhalmaz volt egy kicsit átfogalmazva. Sok szép kép, kevés szöveg….. Hmmm ezzel nem is lenne baj, mégis, nem tudott elkapni magának, nem szeretem az ilyen típusú könyveket. Ezt nem nekem írták. Sajnálom.

shadowhunter1975 P>!

Minden döntés, amit hozol az úton,
elmozdít onnan, ahol vagy.

37. oldal, tavasz

Kapcsolódó szócikkek: döntés
csak_olvass P>!

– Mi a fontosabb – kérdezte Nagy Panda – , az út vagy a cél?
– A társ az úton – felelte Kicsi Sárkány.

FSzK P>!

Az egyik legnagyobb dolog, amit valakiért tehetsz, hogy meghallgatod.

shadowhunter1975 P>!

Némely ember olyan, akár a gyertya.
Elég, hogy másnak fényt adjon.

71. oldal, nyár

Légy bátor.
Sosem tudhatod,
hová vezet egy első találkozás.

8. oldal, tavasz

Kapcsolódó szócikkek: bátorság · találkozás
csak_olvass P>!

– Néha úgy érzem, nem vagyok elég jó – panaszolta Kicsi Sárkány.
– Egy cseresznyefa nem hasonlítja magát más fákhoz – felelte Nagy Panda – , egyszerűen csak virágzik.

csak_olvass P>!

– Mi lesz, ha olyanokkal találkozom, akik nem kedvelnek engem, vagy azt, amit csinálok? – kérdezte Kicsi Sárkány.
– Muszáj továbbmenned az utadon. Inkább őket veszítsd el, mint önmagad.

csak_olvass P>!

Akadnak napok, amikor csupán felkelni is győzelem.

shadowhunter1975 P>!

Néha a legtöbb, amit tehetünk,
ha megkínáljuk a másikat egy teával.
És ez elég is lehet.

119. oldal, ősz

Kapcsolódó szócikkek: tea
FSzK P>!

– Attól még, hogy nem tudod, hová mész, nem biztos, hogy eltévedtél – jegyezte meg Kicsi Sárkány nagy komolyan.