Nagy ​Panda és Kicsi Sárkány (Nagy Panda és Kicsi Sárkány 1.) 781 csillagozás

James Norbury: Nagy Panda és Kicsi Sárkány James Norbury: Nagy Panda és Kicsi Sárkány

Vezérlő ​fény a sötétebb hónapokban – gyönyörű, illusztrált kiadvány két barátról, és elgondolkodtató utazásukról, amelyet a buddhista filozófia inspirált.
– Mi fontosabb – kérdezte nagy panda –, az utazás vagy a megérkezés?
– Az útitárs – mondta kis sárkány.
Érezd át nagy panda nyugalmát, aki mindig eszünkbe juttatja, hogy mik az igazán fontos dolgok, és nem mulasztja el kiélvezni az apró, egyszerű pillanatokat.
Fedezd fel mindennapjaid világát kis sárkány kíváncsi tekintetével, akinek, bár a termete kicsi, a szíve nagy.
A két barát utazása a folyton váltakozó évszakokon át tart – csatlakozz hozzájuk, ahogyan rájönnek, hogyan éljenek a pillanatban,… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2020

XXI. Század, Budapest, 2021
160 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635681815 · Fordította: Laik Eszter · Illusztrálta: James Norbury

Suba_Csaba P>!
James Norbury: Nagy Panda és Kicsi Sárkány

Ez egy gyönyörű könyv, tele reménnyel és inspirációval, valamint szívmelengető illusztrációkkal a panda és a sárkány meglepő barátságáról. A kötet ezen a valószínűtlen kapcsolaton keresztül vezet át azokon az akadályokon és kudarcokon, amelyeket sokan megtapasztalunk az életben. A történet leginkább azokhoz szól, akik nehéz időszakon mennek keresztül vagy mentális problémákkal küzdenek. Aki pedig vonzódik valamilyen szinten a buddhizmus vagy a kelet-ázsiai kultúra iránt, annak pláne kihagyhatatlan olvasmány.

—2023. március 31.—
Másodjára is ugyanazt a rendkívüli élményt adta, mint elsőre. Azt hiszem, ez tényleg egy olyan kötet, amit évről évre újra fogok olvasni. Minden egyes életszakaszban más útmutatáshoz tudok majd kapcsolódni, így mindig újat fog adni. Hatalmas ötcsillag!

XXI. Század, Budapest, 2021
Dóri_Margit P>!

„Légy bátor.
Sosem tudhatod, hová vezet egy első találkozás.”

Ez a könyv alázatra tanít! Miközben ebben a rohanó világban számos bölcsességgel, a Japán kultúra szelídségével melengeti a szívet.
Rengeteg gondolatot ébresztett bennem, és nagyon kedvesen tálalja az igazi értékeket.
Megtanít bízni, figyelni, értékelni és hinni.
Egyszerű dolgokat ír, mégis a mai világban nagyon nehéz megélni ezeket.

Légy bátor és kedves! ^^ Figyelj, éld meg a pillanatot! Ne rohanj, légy türelmes!
Légy bolond, boldog. Szeresd magad.

Szerettem, hogy egy sárkány és egy panda barátságán keresztül kapjuk meg a bölcsességeket. Harmónia és békesség ezt a könyvet olvasni.

Ajánlom, nyugodt szeretetet ad rohanó világunkban. ♡

nicosia P>!
James Norbury: Nagy Panda és Kicsi Sárkány

Régen vágytam erre a könyvre, mert nagyon szép a borítója. A könyv cselekménye Í(ha van olyan egyáltalán) inkább egy életérzés mint egy történet. Olyan nagyon pandás, kicsit zen állapothoz közeli. A szövegek nagyon tetszettek, viszont a rajzok épp nem tükrözték a kifinomultságot és a nyugalmat. Szegény sárkány legtöbbször egy ázott rókára vagy egy száraz botra hasonlít, és a panda is eléggé elnagyolt. A szövegben nagyon sok találó gondolat és szépen megfogalmazott bölcsesség van, de sok gondolat ismétlődik. Összességében jó volt, de minden eszköz megvolt benne hogy ennél több is lehessen.

Amál P>!
James Norbury: Nagy Panda és Kicsi Sárkány

Annyira szerethető, szívhez szóló könyvecske. Tele bölcsességekkel, pozítiv gondolatokkal, kedves kis rajzokkal. Nagy Panda és Kis Sárkány összetalálkoznak és különbözőségeik ellenére barátok lesznek,együtt teszik meg az utat, amit nem is tudnak, hogy hová vezet. Jó volt olvasni, hogy mindenben a jót látták meg, az élet szépségét.
– Ha hármat kívánhatnál, mi volna az?- kérdezte Kicsi Sárkány.
Nagy Panda eltűnődött egy pillanatra. – Mi ketten együtt… bandukoljunk… az esőben.

Linszyy P>!
James Norbury: Nagy Panda és Kicsi Sárkány

Nagyon szép ez a könyv, a mondanivalója pedig egyszerű, mégis nagyon fontos. Nekem igazán tetszett, ahogy a Panda rávilágított, mi a fontos az életben, mennyire érdemes a mának élni és nem a múlton vagy a jövőn töprengeni, míg a Sárkány mi magunk vagyunk, mindig sietünk, mindig kesergünk, túlgondolunk dolgokat. De néha ő mond ki fontos gondolatokat, és figyel a bölcsebbre, hogy tanulhasson és fejlődhessen. Nem gyerekkönyvnek mondanám, mert a felnőttek talán többet kivehetnek ebből a rövid történetből, nekem legalábbis sokat adott. :)

Jagika P>!
James Norbury: Nagy Panda és Kicsi Sárkány

Bár csak egyszer jelöltem be, igazából kétszer is elolvastam a könyvet – másodszor mostanában az egyik zűrös munkanap után. Jó volt kézbe venni, elmélázni a sorokon, gyönyörködni a képekben. A valós, az igazán fontos értékekre irányítja a figyelmet. Megnyugtat, lecsendesít…

K_Kata99 P>!
James Norbury: Nagy Panda és Kicsi Sárkány

„Az egyik legnagyobb dolog, amit valakiért tehetsz, hogy meghallgatod.”

Szívmelengető, végletekig szerethető könyvecske, mely az igazán lényeges dolgokat ragadja meg és formálja bölcsességekké. A két útitárs, Nagy Panda és Kicsi Sárkány barangolása során átéljük a pillanatot, megéljük a jelent, békére lelünk önmagunkban és támaszra találunk egymásban. ♥

Szösszenet P>!
James Norbury: Nagy Panda és Kicsi Sárkány

“ – Mi a fontosabb – kérdezte Nagy Panda – , az út vagy a cél?
– A társ az úton – felelte Kicsi Sárkány.”
Ilyen és ehhez hasonló bölcsességek találhatóak ebben a szép könyvben. Aranyos illusztrációval gazdagított a minőségi tartalom. Igaz, hogy kicsiknek való, azonban az üzenet felnőtt olvasóknak is nagyon hasznos, és azt gondolom, hogy egyes részeknél szükséges egy élettapasztalattal rendelkező narrátor magyarázata.

dontforgettosmileandread P>!
James Norbury: Nagy Panda és Kicsi Sárkány

Hát ez!!! Nagyon édes volt. Teljesen A kis herceg & Micimackó feelinget éltem át az olvasása alatt. A kötet tavasszal kezdődik és megy végig az évszakokon, nyár-ősz-tél , mintegy ciklust bezárva végül újra a reményteljes tavasszal zárul. „ Nagy panda és kis sárkány barátok. Együtt utaznak végig az évszakokon, nappalokon és éjszakákon, esőben és napsütésben. Miközben kint vannak a természetben, reménnyel és inspirációval telíti őket a környezetük, hogy rájöjjenek, még a legsötétebb napokon is ott a bizonyosság: a tavasz mindig visszatér.”
A kötetet maga a szerző , James Norbury illusztrálta, mintegy terápiás célból. Kifinomult és érzéki rajzok, rendkívül gondolatébresztő felvetésekkel. A kötet maga nagyon rövid, sőt, pár óra alatt el lehet olvasni, de amit magaddal viszel belőle, sokkal több. Táptalaja a változásoknak, melyek önmagunkban érnek majd be.

Rendkívüli gondolkodó, érezhetően nagyon sokat akar adni. Teszi mindezt játékosan, minden korcsoport számára elérhető ,érthető elemekkel . Rámutat a pillanat fontosságára, nyugalmat , derűt vagy épp olykor keserédes érzéseket közvetít.

Rengeteg minden megjelenik ebben az apró kötetben : buddhizmus, minimalizmus, hitéleti elemek, vallás, bölcsességek – aforizmák. Élettapasztalatok, kiemelkedő és példaértékű világkép.

A művészet magas fokú mívelése.
Talán azért tud ekkorát adni, mert a szerzőnek szíve – lelke benne van és ez szinte átsüt a lapokról.

Mi mind egymásért vagyunk. Rendkívüli módon megérintett, örülök, hogy olvastam! Én biztosan fogok még csatlakozni a Nagy pandához és Kicsi sárkányhoz egy újabb utazásra.

Egy pár idézettel zárnék:
„ – Mit csinálsz? – kíváncsiskodott Kicsi Sárkány.
– Fogalmam sincs – felelte Nagy Panda – , de nagyon élvezem!”

„ – Szakíts magadnak időt a jelentéktelen dolgokra – mondta Nagy Panda. – Gyakran ezek a legfontosabbak. ”

„ – Nem tudom elmagyarázni, hogy érzem magam – mondta Kicsi Sárkány.
Nagy Panda mosolygott.
– Nem baj. A szavak nem alkalmasak mindenre.”

„– Fáradt vagyok – sóhajtott Kicsi Sárkány.
– Akkor ideje megállni – mondta Nagy Panda –, nézni a csillagokat, és elkortyolni egy csésze meleg teát.”

Olvastátok már? Tervezitek?✨️

Utóirat: Debrecen mindig szép, nekem a legkedvesebb, de ilyenkor, tavasszal a legszebb! Hoztam egy kis ízelítőt!
link

Raizo >!
James Norbury: Nagy Panda és Kicsi Sárkány

A kisfiú, a vakond, a róka és a lóhoz hasonlóan ez is egy nagyon inspiráló könyv, tele mély bölcsességekkel. Jó szívvel ajánlom Mindenkinek! :)) @Nono_ @Bunney nektek is tetszene. :)

shadowhunter1975 P>!

Minden döntés, amit hozol az úton,
elmozdít onnan, ahol vagy.

37. oldal, tavasz

Kapcsolódó szócikkek: döntés
csak_olvass>!

– Mi a fontosabb – kérdezte Nagy Panda – , az út vagy a cél?
– A társ az úton – felelte Kicsi Sárkány.

FSzK>!

Az egyik legnagyobb dolog, amit valakiért tehetsz, hogy meghallgatod.

csak_olvass>!

– Néha úgy érzem, nem vagyok elég jó – panaszolta Kicsi Sárkány.
– Egy cseresznyefa nem hasonlítja magát más fákhoz – felelte Nagy Panda – , egyszerűen csak virágzik.

shadowhunter1975 P>!

Némely ember olyan, akár a gyertya.
Elég, hogy másnak fényt adjon.

71. oldal, nyár

Légy bátor.
Sosem tudhatod,
hová vezet egy első találkozás.

8. oldal, tavasz

Kapcsolódó szócikkek: bátorság · találkozás
csak_olvass>!

– Mi lesz, ha olyanokkal találkozom, akik nem kedvelnek engem, vagy azt, amit csinálok? – kérdezte Kicsi Sárkány.
– Muszáj továbbmenned az utadon. Inkább őket veszítsd el, mint önmagad.

shadowhunter1975 P>!

Néha a legtöbb, amit tehetünk,
ha megkínáljuk a másikat egy teával.
És ez elég is lehet.

119. oldal, ősz