Nagy ​Panda és Kicsi Sárkány 99 csillagozás

James Norbury: Nagy Panda és Kicsi Sárkány

Vezérlő ​fény a sötétebb hónapokban – gyönyörű, illusztrált kiadvány két barátról, és elgondolkodtató utazásukról, amelyet a buddhista filozófia inspirált.
– Mi fontosabb – kérdezte nagy panda –, az utazás vagy a megérkezés?
– Az útitárs – mondta kis sárkány.
Nagy panda és kis sárkány barátok. Együtt utaznak végig az évszakokon, nappalokon és éjszakákon, esőben és napsütésben. Miközben kint vannak a természetben, reménnyel és inspirációval telíti őket a környezetük, hogy rájöjjenek, még a legsötétebb napokon is ott a bizonyosság: a tavasz mindig visszatér.
Érezd át nagy panda nyugalmát, aki mindig eszünkbe juttatja, hogy mik az igazán fontos dolgok, és nem mulasztja el kiélvezni az apró, egyszerű pillanatokat.
Fedezd fel mindennapjaid világát kis sárkány kíváncsi tekintetével, akinek, bár a termete kicsi, a szíve nagy.
A két barát utazása a folyton váltakozó évszakokon át tart – csatlakozz hozzájuk, ahogyan rájönnek, hogyan éljenek a pillanatban,… (tovább)

XXI. Század, Budapest, 2021
160 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635681815 · Fordította: Laik Eszter · Illusztrálta: James Norbury

ppuummukli>!

Szerelem első látásra kötet ♥
Minden mondata melengette a szívem. Megnyugtatott, elcsitított, megsimogatta a lelkem.
Nagyon jó választás volt így év végére, de még nagyon sokat fogom lapozgatni. Ebben a kis könyvben valahol, mindenki magára ismer. Voltak sorok, ahol a szemem is könnybe lábadt és voltak, ahol a hideg is kirázott a felismeréstől.
Az illusztrációk és a szöveg csodálatosan illeszkedtek és kiegészítették egymást. Számomra meseszép minden oldal.
Az utolsó mondat hatalmasat emelt a lelkemen ♥ és úgy érzem, hogy ezt a könyvet mindenkinek el kell olvasnia, aki fontos számomra.
Csodálatos olvasmány volt ♥

FSzK P>!

Imádtam!
Amilyen rövid, olyan tömör. Univerzális életbölcsessésgek bárki számára könnyen érthetően.
Fél óra alatt ki lehet olvasni, de tudom, hogy újra és újra előfogom venni holnap, jövőhéten, 2 év múlva és mindig fog tudni mondani valami fontosat.
Az én gyerekeim off nem tudom mennyit fognak belőle, azon kívül, hogy nagyon tetszenek nekik a rajzok, de az a szép ebben a könyvben, hogy nem csak egy óvodást, de egy kamaszt vagy egy nagymamát is szíven tud érinteni Nagy Panda és Kicsi Sárkány utazása.
A figyelőimtől előre is elnézést, kiidézem a fél könyvet, pedig visszafogtam magam.
Köszönöm @csak_olvass, hogy felhívtad erre a könyvre a figyelemem és @21_Század_Kiadó hogy eljutattátok a magyar olvasókhoz, ezt a kis csodát!

Wandamaci P>!
James Norbury: Nagy Panda és Kicsi Sárkány

A Nagy Panda és Kicsi Sárkány eszméletlenül aranyos mese, amely elmeséli egy cseppet sem mindennapi barátság alakulását az évszakok váltakozásában. Tavasztól a következő tavaszig követhetjük végig a két mókás figura egyszerű, szívet melengető kalandozásait.

Kicsi Sárkány az izgága, néha elégedetlen oldalunkat jeleníti meg,aki állandóan rohan, míg Nagy Panda a belső nyugalmat, aki időt szán a dolgokra és a legapróbb csodákat is képes észrevenni. Mindehhez pedig gyönyörű illusztrációk társulnak.

Ez a könyv jó ha a kezünk ügyében van és amikor egy kicsit összecsapnak a fejünk felett a hullámok, csak üljünk le vele és merüljünk el ebbe a nyugalombuborékba.

"– Néha úgy érzem, nem vagyok elég jó – panaszolta Kicsi Sárkány.
– Egy cseresznyefa nem hasonlítja magát más fákhoz – felelte Nagy Panda – egyszerűen csak virágzik."

Bővebben:

Reni07>!
James Norbury: Nagy Panda és Kicsi Sárkány

160 oldal tömör gyönyör. Gyönyörű gondolatok, gyönyörű rajzok.
A fülszöveg nagyon jól visszaadja a könyv mondanivalóját, témáját.
Szellős, könnyen lehetne olvasni, de nem ez történt. Az ember lánya minden oldalon elveszett a rajzokban, elgondolkozott a bölcsességeken. Mennyire igaz meglátások! Egyszerűek, találóak.
Hatása: nyugalom.
Biztos, hogy nem egyszer olvasós.

ria_konyvei>!
James Norbury: Nagy Panda és Kicsi Sárkány

Kívűl, belül meseszép könyv.

Én először azt hittem, hogy ez egy mesekönyv, aztán belelapoztam, beleolvasgattam és rájöttem, hogy nagyon nem az. Ez egy gyönyörű könyv, gyönyörű illusztrációkkal és gyönyörű, bölcs mondatokkal. Egy új barátság útját ismerhetjük meg, évszakról évszakra, ahogyan együtt teszik meg az utat. Mégis annyi mindent mond a könyv, simogatja az ember lelkét, már az is, ha csak a képeket nézzük. Egyszerűen gyönyörű.
Bölcs, igaz és őszinte idézetekkel. Még sok embernek fogom ajánlani.

martuus_p>!
James Norbury: Nagy Panda és Kicsi Sárkány

Hihetetlenül aranyos egy könyv. Nagy panda és kicsi sárkány barátságáról szól, ezen belül pedig benne van annyi minden az életről. Simogatta a lelkem. A képek gyönyörűek voltak. Sajnos nekem nincs meg saját példányban, de mindenképpen meg fogom venni, hogy a polcomon tudjam. Gyönyörű könyv.

Belle_Maundrell>!
James Norbury: Nagy Panda és Kicsi Sárkány

Kívül-belül gyönyörű könyv, amit már kézbe venni is öröm. Csodálatos a kialakítása és a letisztult, meseszép illusztrációi, amik tökéletes kísérői a szövegnek.
Egy picit tartottam tőle, hogy nehogy valami közhelyes aforizmagyűjtemény legyen belőle, de szerencsére erről szó sincs. Nagy Panda és Kicsi Sárkány csupa szép, mély gondolatot oszt meg egymással, amiket a buddhista filozófia inspirált és érdemes befogadni a szívünkbe. Tényleg lehet érezni mögöttük a tartalmat, hogy az író nem csak úgy összeszedte őket innen-onnan, hanem szívből jött és van személyes kötődése.
És pont olyan jól jött ki, hogy odakint esett a hó, miközben én egy puha pléddel bekuckóztam az olvasósarkomba, szóval tökéletes harmóniában volt a külső és a belső idill.
Biztos, hogy többször elő fogom venni, ha egy kis támogatásra és simogatásra szorul a lelkem. Imádom.

Mert_olvasni_mindig_jó>!
James Norbury: Nagy Panda és Kicsi Sárkány

Amikor megpillantottam a könyvtárban azonnal lecsaptam rá, pedig még nem volt felvéve a rendszerbe, de szerencsére jóban vagyok a könyvtárossal, így azonnal haza is hoztam. A borító eszméletlen gyönyörű, letisztult és csodálatos, élőben még szebb mint fotón és amikor a kezembe vettem igazából nem is tudtam, hogy miről fog szólni. Még akkor sem tudtam mi is ez pontosan, én azt hittem gyerekkönyv, amikor elkezdtem, de nem bántam meg.

Kicsit olyanok voltak ezek az apró kis szövegek mint a kínai közmondások, de aztán megtudtam, hogy ezek igazából butha “tanításai”. Sosem foglalkoztatott igazán a buddhizmus, de ezt a kis könyvet mindenkinek ajánlom szeretettel egy hosszú nap után.

NV1122>!
James Norbury: Nagy Panda és Kicsi Sárkány

Ritka aranyos egy kis könyv!! off Azt hittem egy mese lesz, de annál sokkal több! Bájos kis rajzokkal tarkított, hatalmas életigazságok, olykor elrejtve 1-1 kis elgondolkodtató, inspiráló üzenettel a sorok között. Kicsiknek és nagyoknak egyaránt ajánlom. :) off

shadowhunter1975 P>!

Minden döntés, amit hozol az úton,
elmozdít onnan, ahol vagy.

37. oldal, tavasz

Kapcsolódó szócikkek: döntés
shadowhunter1975 P>!

Némely ember olyan, akár a gyertya.
Elég, hogy másnak fényt adjon.

71. oldal, nyár

Légy bátor.
Sosem tudhatod,
hová vezet egy első találkozás.

8. oldal, tavasz

shadowhunter1975 P>!

Néha a legtöbb, amit tehetünk,
ha megkínáljuk a másikat egy teával.
És ez elég is lehet.

119. oldal, ősz

Kapcsolódó szócikkek: tea
FSzK P>!

Attól még, hogy nem tudod, hová mész, nem biztos, hogy eltévedtél.

csak_olvass P>!

– Néha úgy érzem, nem vagyok elég jó – panaszolta Kicsi Sárkány.
– Egy cseresznyefa nem hasonlítja magát más fákhoz – felelte Nagy Panda – , egyszerűen csak virágzik.

csak_olvass P>!

– Mi lesz, ha olyanokkal találkozom, akik nem kedvelnek engem, vagy azt, amit csinálok? – kérdezte Kicsi Sárkány.
– Muszáj továbbmenned az utadon. Inkább őket veszítsd el, mint önmagad.

csak_olvass P>!

– Mi a fontosabb – kérdezte Nagy Panda – , az út vagy a cél?
– A társ az úton – felelte Kicsi Sárkány.