99. legjobb kortárs könyv a molyok értékelése alapján

Az ​utazás (Nagy Panda és Kicsi Sárkány 2.) 372 csillagozás

James Norbury: Az utazás

A Nagy ​Panda és Kicsi Sárkány folytatása gyönyörűen illusztrált ajándékkönyv az elfogadásról, önmagunk és egymás mélyebb megismeréséről.
A két valószínűtlen útitárs útnak indul, folytatva az előző kötet kalandjait, hogy eljussanak egy helyre, amely talán messze van az otthonuktól, de az utazás révén önmagukhoz és egymáshoz közelebb kerülnek.
– Változás – mondta Nagy Panda. – Ha nem is tudod, hová vezet, attól még jobb, mint egy helyben maradni.
Kicsi Sárkány boldogtalan, és kiönti a szívét Nagy Pandának, aki úgy véli, ahhoz, hogy barátjának kedélye helyreálljon, útnak kell indulniuk. Új vidékeket fedeznek fel, rendkívüli élményekkel gazdagodnak, és nagy kihívásokkal néznek szembe. Nagy Panda és Kicsi Sárkány továbbhaladnak az elfogadás ösvényén, és megtanulják, hogy a változások, a nehézségek életünk természetes velejárói – ezek nélkül fejlődés se volna lehetséges.
Ebben a kötetben is ugyanolyan bájos, szívet melengető illusztrációk… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2022

XXI. Század, Budapest, 2022
164 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635682850 · Fordította: Laik Eszter · Illusztrálta: James Norbury

Suba_Csaba P>!
James Norbury: Az utazás

Ismét egy korosztálytól független csoda mesét olvashattam James Norburytől. Nekem még talán jobban is tetszett az első kötetnél. Ennek a könyvnek egy jól behatárolt íve van, egy komplett történetet mesél el. Az illusztrációk pedig talán még megkapóbbak lettek.
Nagy Panda és Kicsi Sárkány látszólag boldogan élnek egy ódon templomban, de a Kicsi Sárkánynak valami mégis hiányzik a teljességhez. Nagy Panda tanácsára útra kelnek, hogy megtalálják azt, ami a Kicsi Sárkányt boldoggá teszi. Kalandos utazásuk során sok dolgot tanulnak egymásról és önmagukról. De hogy az új ismeretlen mennyi lehetőséget rejt magában, az csak a történet végére derül ki.
Ajánlom szeretettel, nem csak gyerekeknek!

XXI. Század, Budapest, 2022
Dóri_Margit>!
James Norbury: Az utazás

„Bizonyos dolgokon olykor muszáj változtatni, s ez erőfeszítést követel.”

Ezt az utazást is nagyon szerettem.
Ez a rész arról szól, hogy megbecsüljük, amink van, amit minden nap készpénznek veszünk, mégis akkor érezzük az értékét mikor már elveszítjük.
A komfort zónánkon merjünk átlendülni.
Hogy felismerjük, ha lépni kell, de azt is, ha el kell fogadnunk egy helyzetet és meglátni benne a jót, értékelni, amit csak lehet.
Bízni az életben, hogy mit tartogat még számunkra.

Biztos elő veszem még. Amilyen egyszerű, olyan nehéz is és egyben csodálatos!

Amál P>!
James Norbury: Az utazás

Hiába rövid a könyv, de mégis nagyon sok mindent ad az olvasónak. Annyi gyönyörű gondolatot, bölcsességet kapunk, amelyek nemcsak a napunkat teszik szebbé, de mélyen el is gondolkodtatnak. Szükség van a változásra, amely nem mindig jó és nem mindig tetszik nekünk, de ha magunkba szállunk, és elfogadjuk a sorsunkat, akkor rá kell jönnünk, hogy az Univerzum tudja, hogy mit miért tesz. Talán még jobban tetszett, mint az előző rész, mert itt egy egybefüggő történetet olvashattunk Nagy Panda és Kicsi Sárkány utazásáét, ahol az illusztrációk nemcsak szépek, de jól kifejezik a szereplők hangulatát is.
– Azt hiszem, a világ sosem lesz olyan, amilyennek szeretném – töprengett hangosan Kicsi Sárkány –, és bizonyos dolgokon sosem változtathatok.
De talán én megváltozhatok, és magbarátkozhatom azokkal a dolgokkal is, amelyeket korábban nem tudtam elfogadni.

Jagika P>!
James Norbury: Az utazás

Néhány tömör, velős mondat, gyönyörű rajzok – mindez elég ahhoz, hogy kifejező és elgondolkodtató könyv jöjjön létre. A Kicsi Sárkány esendő, mindennapi bizonytalanságunk jelképe, épp ezért nem mindig könnyű elviselni. Nagy Panda pedig maga a megtestesült bölcsesség, aki önfeláldozó, igaz barát. A tengeri vihar jelképes értelmét magyarázni sem kell. Nagyszerű könyv, élmény olvasni, nézegetni. Az élet nehézségeiben mindenképp segít…

Szösszenet P>!
James Norbury: Az utazás

“ Úgy tűnik, minél inkább kitárom a tenyerem, a világ annál szívesebben telepszik bele.”
Nagy Panda és Kicsi Sárkány utazása a megpróbáltatások útja is egyben, miközben Kicsi Sárkány kezdi megérteni a változás szükségszerűségét, az elfogadást és a nyitottság lényegét.
Igazán tanulságos történet sok bölcsességgel, az illusztráció nagyon szép, és ami a legfontosabb, hogy mi olvasók is tanulhatunk a 2 jó barát utazása során.

Rini P>!
James Norbury: Az utazás

Hőseink ezúttal útra kelnek! Van történet, van eleje és vége, van sorrendiség. Nekem jobban tetszik, amikor ez nincs meg. De Nagy Panda még mindig elképesztően bölcs, igazi példakép,
Kicsi sárkány pedig megtanulja, hogy az utazás jó is lehet.
A helye az irodában lesz a másik könyvvel, majd bele lapozgatok és gyönyörködök.

dontforgettosmileandread P>!
James Norbury: Az utazás

Hasonlóan felemelő élmény volt ez a kötet is, mint James Norbury: Nagy Panda és Kicsi Sárkány .

Kifinomult és érzéki rajzok, rendkívül gondolatébresztő felvetésekkel. A kötet maga nagyon rövid, sőt, pár óra alatt el lehet olvasni, de amit magaddal viszel belőle, sokkal több. Táptalaja a változásoknak, melyek önmagunkban érnek majd be.

Rendkívüli gondolkodó, érezhetően nagyon sokat akar adni. Teszi mindezt játékosan, minden korcsoport számára elérhető ,érthető elemekkel . Rámutat a pillanat fontosságára, nyugalmat , derűt vagy épp olykor keserédes érzéseket közvetít.

Rengeteg minden megjelenik ebben az apró kötetben : buddhizmus, minimalizmus, hitéleti elemek, vallás, bölcsességek – aforizmák. Élettapasztalatok, kiemelkedő és példaértékű világkép.

Nagyon tetszett, szeretettel ajánlom!

bemese05 P>!
James Norbury: Az utazás

Ez a rész is ugyanolyan fantasztikus volt, mint az előző! Nagyon szeretem Nagy Panda bölcsességeit, ahogyan mindezt megossza Kicsi Sárkánnyal!
Nagyon sok gondolkodnivaló van a sorok között és még mindig nagyon léleksimogatóak a beszélgetéseik!
Örülök, h rátaláltam erre a sorozatra és biztos, h sokat fogom felolvasni a gyerekeimnek is! ☺️

Cs_N_Kinga P>!
James Norbury: Az utazás

Ez már egy fokkal jobban tetszett az előzőnél, de még mindig ugyanaz a véleményem. Nem tudott újat mondani. A képek szépek, a történet aranyos volt.
Most is kihívás miatt olvastam el. Ezek az önismereti és önsegítő könyvek valahogy nem nekem valók….

Dóra_Viki P>!
James Norbury: Az utazás

Akárcsak az előző részt, ezt is nagyon imádtam.
Csodálatos illusztrációk, még csodálatosabb gondolatokkal. Tetszett, hogy az illusztrációk színvilága tükrözte Kicsi Sárkány aktuális lelkiállapotát.
Az előzővel ellentétben, itt egy összefüggő történetet olvashatunk. Melyben Kicsi Sárkány boldogtalannak érzi magát, mintha hiányozna valami az életéből. Ezért útnak indulnak Nagy Pandával egy hatalmas kalandra. Ahol veszteség is éri őket, de sok új dolgot is tanulnak. Illetve azt, hogy akár a veszteségek után is lehet boldogan élni. És bár a változás fájdalmas és félelmetes lehet, nem feltétlenül rossz.

shadowhunter1975 P>!

– Kezdem kapiskálni, hogy nem mindig az tesz boldogtalanná, ami van, hanem az, ahogyan a dolgokat látom.

fannisbookland>!

A félelem nem óv meg a haláltól, de elveszi tőled az életet.

Kapcsolódó szócikkek: élet · félelem · halál
shadowhunter1975 P>!

– A változás – szólt Nagy Panda –, még ha nem is tudod, milyen irányba terel, mindig jobb, mint egy helyben toporogni.

Kapcsolódó szócikkek: változás
Debut P>!

– Semmit se számítok – motyogta Kicsi Sárkány.
Nagy Panda rámosolygott apró társára.
– Nekem te jelentesz a legtöbbet.

shadowhunter1975 P>!

– És ha netán elfeledkeznél arról, hogyan légy önmagad, csak nézz fel a csillagokra, vagy hallgasd, ahogy a fenyőfák susognak az esti szélben.

fannisbookland>!

– A nagy változás nagy erőfeszítést követel.

Boglinc P>!

Az elménk akár egy kert. A gondoskodásunkra, figyelmünkre és odaadásunkra van szüksége.
Ha magára hagyjuk, tüstént ellepi a gyom. És ahol túl sok a gyom, nem nyílik virág.

Belle_Maundrell>!

– Minden, amire szükséged van – felelte Nagy Panda –, ott van benned.

csak_olvass P>!

Még a legnagyobb vihar is elvonul egyszer…