A ​fény őrzői 11 csillagozás

James Michael Pratt: A fény őrzői

Örökre megváltozott a gyermek Peter O'Banyon élete, amikor elveszítette családját egy autóbalesetben.Nagybátyjához, Billie-hez kerül, aki a massachusetsi Port Hope világítótorony őre. Billie-től tanulja meg a szeretet megőrzésének titkát – még akkor is, amikor tragédia sújtja -és megtudja, hogy Billie maga is nehéz időket élt át fiatalkorában. A második világháború elszakítja Petert a világítótoronytól és szeretett feleségétől, Annától. További nehézségekkel kell szembenéznie, amikor hazatérésekor olyan tragédia fogadja, mely majdnem az életébe kerül. Megtanulja-e vajon a világítótorony őrének bölcsességét, és élete végén át tudja adni lányának a megtanultakat? A szívhez szóló, megindító történet cselekménye hol a múltban, hol a jelenben játszódik, nyelvezete egyszerű, érthető, mégis szép és irodalmi.

JLX, Budapest, 2001
294 oldal · ISBN: 963305155X · Fordította: Zsitvay Krisztina

Paulinusz_Tünde P>!
James Michael Pratt: A fény őrzői

Most éppen nem találtuk meg egymást, de ez nem a könyv hibája. Éppen olvasási válságban vagyok már legalább 3 hónapja. Egyszerűen nem megy semmi, ami kötelező az meg még úgysem. A történet kedves, és szomorú is, de a hangulata és az elbeszélése most nem találkozott velem. Sajnálom.

G_H_Andrea >!
James Michael Pratt: A fény őrzői

Egy nagyon szép borító, és a könyv lapjain egy szívmelengető családregény. Egy világítótorony köré font történet. Csodásan meg van írva. Az élet és halál, szerelem és háború története ez díszcsomagolásban. Olvassátok, mert érdemes.

arsenal0522>!
James Michael Pratt: A fény őrzői

A régi A.J. Cronin könyvekre emlékeztetett, jó példa arra, hogy egyszerűen, mindenféle cicomázás nélkül is lehet szépirodalmat írni a szerelemről, a tisztességről, életről és halálról.
Erre nem lehet azt mondani, hogy „a kevesebb több lett volna”, tömény, kerek kis történet volt. Érdemes leülni a rohanó világunkban, és csendben elolvasni.

adroszler>!
James Michael Pratt: A fény őrzői

Csodálatos családregény, szívszorító és megható. Kedvenc lett. A borítóért külön plusz csillagokat adnék, mert zseniális. Így kis képen nem adja vissza a valóságot, érdemes kézbe fogni. (Egyetlen apró negatívum van a könyvben: a sok-sok elírás és helyesírási hiba.)

ritamatuska>!
James Michael Pratt: A fény őrzői

évekkel ezelőtt olvastam először de képes vagyok újra és újra elolvasni! az egyik legszebb családregény, amit valaha olvastam

matraimelinda>!
James Michael Pratt: A fény őrzői

Mélyen megható és szép történet családról, ragaszkodásról, szerelemről, mely a sírig elkísér, háborúról, emberi értékekről, hősiességről, embert próbáló bátorságról. Azt hiszem, az író mindent beletett, ami egy ilyen romantikus regény sajátossága. Újra szépet, és egyedülállóan kedveset, és lenyűgözőt kaptam.:)

pieta4>!
James Michael Pratt: A fény őrzői

Kedves, filmbe illő, romantikus történet a háború árnyékában.