Csi ​Kung 1 csillagozás

James Macritchie: Csi Kung

A ​Csi Kung olyan mozgás- és meditációsorozat, amely helyesen alkalmazva és megfelelő irányítás mellett nagymértékben javíthatja egészségünket és közérzetünket. Egyik igen hatékony módja a testenergia különféle alkalmazásainak, mely Kínában háromezer éves múltra tekinthet vissza.

Hogyan kell termelni, szabályozni, tisztítani, fejleszteni, finomítani, raktározni és másoknak is továbbítani azt a finom energiát, mely egészségvédelmünk, spirituális fejlődésünk és mindennapi életünk alapja. Hajdan mindez titok volt, császárok, szerzetesek, orvosok és harcművészek titka. Ma azonban lassan mindenki számára hozzáférhetővé válik ez a csodálatos tudás. Ebben segít bennünket MacRitchie könyve.

Ez a könyv egyszerű, mindenki számára érthető fogalmakkal írja le a Csi-energia mibenlétét, és művelésének kitartást és kellő komolyságot igénylő gyakorlatait. Aki még járatlan a Csi Kung területén, alapos tájékoztatásban részesül, a tanulók pedig áttekintést kapnak a gyakorlati… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Életmód

Édesvíz, Budapest, 1994
186 oldal · ISBN: 9638290889 · Fordította: Galambos Imre

eeszter>!
James Macritchie: Csi Kung

Ez is egy olyan kötet, ami időtlen idők óta áll a polcomon és várja, hogy olvassam. Most elérkezett az idő, és örülök neki, hogy végre kicsit jobb rálátást kaphattam a Csi Kung világára, eddig ugyanis kevés fogalmam volt róla, csak érintőlegesen ismertem. Néhány alapvető gyakorlatot is tartalmaz a kötet, olyanokat, amik a mindennapi életbe beilleszthetőek és nem követelnek nagy alapismereteket.

eeszter>!

A Csi Kung egy másik alkalmazása a harcművészetekben „Kemény Csi Kung” néven vált ismertté. Itt a gyakorlók hihetetlen erejüket és képességeiket demonstrálják. […] A „Páncéling” gyakorlat segítségével egyesek képesek úgy megerősíteni testüket, hogy súlyos ütéseket is el tudnak viselni belső sérülések nélkül.

Kapcsolódó szócikkek: harcművészet