Mildred ​Pierce 27 csillagozás

James M. Cain: Mildred Pierce

Egy ​elégedett kispolgári család, Pierce-ék életét szétdúlja a gazdasági világválság. A férj faképnél hagyja őket, Mildred, a feleség nyakába szakad minden gond, a napi megélhetés, a jelzálogtörlesztés, a két kicsi lány eltartása és nevelése.
És Mildred nem adja fel, harcol: elmenne cselédnek is, végül pincérnő lesz, majd önálló vállalkozásba fog. Foggal-körömmel küzd az ellenséges környezetben, és boldogul is – olyan ő, akár a régi Amerika pionírasszonyai, akik hajdan a határvidéken robotoltak, hogy a família egyről a kettőre jusson. Csakhogy Mildredet többszörösen megverte a sors. Kisebbik lánya belehal egy fertőzésbe, a nagyobbik pedig – egy szörnyeteg. És erre igen későn ébred rá. Üzleti sikereken, szerelmeken túl mintha mindig a nihil, az újabb szakadék várná…

James M. Cain (1892-1977) az amerikai „kemény krimi” egyik legnagyobb művelője, a Mildred Pierce azonban elsőrendű társadalmi regény, az 1930-as évek Amerikájának, a félbetört életeknek, a kilábalási… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1941

Európa, Budapest, 2008
420 oldal · ISBN: 9789630784412 · Fordította: Siklós Márta

ElinorA>!
James M. Cain: Mildred Pierce

A Kate Winslet-es sorozat hatására döntöttem úgy, hogy elolvasom, mert az nagyon tetszett. Aztán olvasás közben megnéztem az 1945-ös filmet is – az is érdekes volt. :) A sztori tetszik, de a könyv valahogy annyira nem fogott meg – a filmek nélkül nem biztos, hogy (végig) olvastam volna.
6/10

FILM:
Mildred Pierce [1945] r.: Michael Curtiz (Kertész Kaminer Manó)
Mildred Pierce [2011]

cseri>!
James M. Cain: Mildred Pierce

Ez most életmentő volt, 24 óra alatt elolvasni egy könyvet. Amellett meg jó is volt, érdekes és jó stílusban megírt, Amerika, jó jellemábrázolás stb. stb.

Makeupcakes>!
James M. Cain: Mildred Pierce

A sorozatot előbb láttam, mint a könyvet, de nagyon tetszett mindkettő. Biztos, hogy újraolvasom még!

Joeymano>!
James M. Cain: Mildred Pierce

A többrészes sorozat kapcsán ismerkedtem meg Mildred Pierce-vel, és már akkor lebilincselt a története. A könyvet gyorsan meg is szereztem, de csak most került sorra. Most sem csalódtam, továbbra is nagyon tetszett a történet. Rengeteg érzelmet vonultat fel az író, amikor úgy érezzük, hogy a világ minden boldogsága szerepel a könyvben, hirtelen gyomorszájon rúg, és leesett állal nyeljük vissza a keserű ízt.
Mivel én sosem adom fel, ez a könyv nekem nagy példakép, mert mindig van hova kapaszkodni, és mindig újra lehet kezdeni. Higyjétek el, tényleg. :)

tasiorsi>!
James M. Cain: Mildred Pierce

Egy könyv arról, hogy milyen nehéz az élet, illetve, hogy az ember még a saját családjában sincs feltétlenül biztonságban…

Zsucsima>!

A női észjáráshoz hozzátartozik, hogy a végtelenségig tud igazodni a szélirányhoz, minden irányváltásnál enyhe szögeltéréssel, de konokul célkeresztben tartva a bóját.

15. fejezet

Enola87 P>!

… a cinikusok túl cinikusok ahhoz, hogy álmodozzanak.

mlaily>!

-De annyira szánnivalóan nézett ki!
-Ugyan, kis szívem, és melyik nem?! Ettől dőlünk mindig be nekik!