Édenterv 0 csillagozás

James Hollis: Édenterv

James Hollis jungi analitikus jelképes aknamezőre vezet minket, amikor legfontosabb, legintimebb emberi kapcsolatainkat vizsgálja meg a kíméletlen valóság fényében. Biztatja az olvasót, hogy vállaljon felelősséget önmagáért, ne vetítse ki egy másik emberi lényre minden vágyát, igényét és álmát – és ne érezze magát elárultnak és becsapottnak, ha a másik nem tudja teljesíteni a lehetetlen feladatot. A szerző hangja megtévesztően könnyed, üzenete azonban forradalmi. Célja nem kevesebb, mint legfontosabb kapcsolataink átalakítása, kiemelése egy ősrégi, hibás kerékvágásból, amely kivétel nélkül érzelmi kátyúhoz vezet.

Animus, Budapest, 2009

eeszter P

Rendkívül szellemes példát idéztek egyszer a Seattle Post Intelligence című lapban, amely arról számolt be, hogy egy angliai pártól megtagadták az örökbefogadás jogát, mert túlságosan boldog volt a házasságuk. Arra a következtetésre jutottak, hogy nem tudnák elegendő negatív tapasztalatban részesíteni a gyerekeket, aminek következtében azok alkalmatlanná válnának a világban való létezésre.

Kapcsolódó szócikkek: Seattle

Elliot Aronson: A társas lény
Gary Chapman: Egymásra hangolva
F. Várkonyi Zsuzsa – Szendi Gábor – Bagdy Emőke – Popper Péter: Mindennapi játszmáink
Bagdy Emőke: Álmok, szimbólumok, terápiák
Máté Gábor – Gordon Neufeld: A család ereje
Csepeli György: A meghatározatlan állat
Kurt Tepperwein: Kapcsolataink
Székely György: Győzelem, vesztesek nélkül
Barbara Annis – John Gray: Nemek intelligenciája
Popper Péter: A kriminalitásig súlyosbodó személyiségzavarok pszichikai tényezőinek vizsgálata