Marvel: ​Mítoszok és legendák 23 csillagozás

Thor, az Örökkévalók, a Fekete Párduc és a Marvel-univerzum epikus eredete
James Hill: Marvel: Mítoszok és legendák

Ismerd meg a hatalmas és lenyűgöző Marvel-univerzum mesés mítoszait és legendáit!

Látogass el az idők hajnalára, légy tanúja az Égiek és hadakozó teremtményeik, az Örökkévalók és Deviánsok születésének; kalandozz Thorral, valamint az asgardiak és olümpiai ellenfeleik panteonjával; hagyd, hogy elkápráztasson Doctor Strange, a Legfőbb Varázsló misztikus eredete; fedezd fel a Fekete Párduc és Wakanda ősi és új istenségeit; ünnepeld Atlantis felemelkedését és a védelmező Namort, a Torpedót!

Ezek a magasztos sagák és mitikus mesék képezik a Marvel-univerzum alapját.

Kolibri, Budapest, 2021
216 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634377542 · Fordította: Sepsi László

Klodette>!
James Hill: Marvel: Mítoszok és legendák

James Hill: Marvel: Mítoszok és legendák Thor, az Örökkévalók, a Fekete Párduc és a Marvel-univerzum epikus eredete

Azért olvastam el, mert kíváncsi voltam az Örökkévalók hátterére és mitológiájára. Nagyon tetszett, érdekes volt, telis-tele csupa illusztrációval és az eredeti képregények rajzaival.
Sokat megtudtam még Thor, Loki Strange doki és a Fekete Párduc történeteinek eredetéről is.
Jó kis olvasmány volt, mert ötvözte a Marvel képregényeket és a mitológiákat.
Ajánlom. :)

Scarlet_Rose>!

Még 2021-ben,a kolléganőimtől kaptam a születésnapomra ♡.♡
Nem is tudtam,hogy ez a könyv is megjelent a Marvel-ről ☺
Az illusztrációk nagyon tetszettek! A könyv
bővelkedik is bennük.
Informatív,olvasmányos.
Mint egy mesekönyv felnőtteknek ☺
off

Szilver>!
James Hill: Marvel: Mítoszok és legendák

Egy nagyon minőségi kötet, minőségi Marvel történetekről.
Van benne őstörténet, isteni színjáték, Wakanda forever, meg minden amit a Marvel rajongók bezabálnak. Nagy élmény volt ezt a könyvet olvasni, sok apró részletet tudtam összekötni a jelenlegi/jövőbeli MCU filmekkel, és kíváncsi leszek, hogy például az Örökkévalókat hogy tuják majd behozni (meg legalább most már tudom, hogy kik azok az Örökkévalók).
Akit alaposabban érdekel a Marvel univerzum annak ajánlom. A filmek mellé tökéletes kiegészítő, de a képregények olvasásához is meghozza a kedvet.

Utószó>!
James Hill: Marvel: Mítoszok és legendák

Ez a kötet a Marvel mítoszait veszi sorra, és olyan történeteket gyűjt csokorba, melyek az eredetről és istenekről szólnak, és hatással vannak a világunkra. A viszonylag ismertebb szereplők mellett, mint amilyen például Thor és Doctor Strange, olyan kevésbé népszerű karakterek is megjelentek, mint mondjuk az örökkévalók, vagy az Olümposz marveles istenei. Nem mondom persze, hogy ezek a hősök és gonoszok mindenki számára ismeretlenek lennének, de azok, akik hozzám hasonlóan a filmekből kezdtek el ismerkedni ezzel az univerzummal, nem feltétlenül hallhattak sokat ezekről a szereplőkről. Így számukra még több meglepetést tartogathat ez a kötet!
Talán csak egyetlen negatívum van a kötettel kapcsolatban, amit érdemesnek tartok kiemelni, mégpedig az, hogy nagyon gyorsan és röviden próbálja elbeszélni a szerző a mítoszokat, ami persze nem lenne baj önmagában, viszont így sajnos sokszor összemosódnak kicsit karakterek vagy események, és egyes helyeken elég töményre sikerült a szöveg is, ami kevésbé befogadhatóvá tette a könyvet. Ha valós mítoszokról lenne szó, azt mondanám, hogy ez inkább egy tudományos igényű, összegző munka (nyilván ez utóbbi igaz is lehet), ugyanakkor nem vagyok benne biztos, hogy így ez a könyv a legrövidebb utat választja a képregényrajongók szíve felé.

Bővebb értékelés: https://www.utoszo.hu/2021/03/16/marvel-mitoszok-es-legendak/

Zhatria>!

Az első lépés a szebb holnap felé az, ha elképzelünk egy szebb holnapot.

Zhatria>!

Az istenek az emberekben, az emberek az istenekben hisznek.
Odin