A ​bűnös mindig fél 16 csillagozás

James Hadley Chase: A bűnös mindig fél

„Állandóan nők után koslatott, ez volt a legnagyobb hibája. Csapot-papot otthagyott, ha megtetszett neki valaki. Ez is ilyen eset lehetett, és őnagysága férjének talán kifogása volt ellene. Persze csak találgatok, de Jack azelőtt is elképesztő helyzetekbe került a nők miatt. Rankin fintorgott. – Férjes asszonyokkal járkált? – Nem törődött a családi állapotukkal, ha szépek voltak. Ne gondolja, hogy be akarom feketíteni. A legjobb barátom volt, de igaz, ami igaz, néha nagyon sok bosszúságot okozott, amikor egy csinos cicababa miatt elhanyagolta a munkáját. – Elég ritkán fordul elő, hogy egy férj jégcsákánnyal fejezi ki a rosszallását: ez profimunka volt.”

Eredeti cím: The Guilty Are Afraid

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Albatrosz könyvek Magvető

Magvető, Budapest, 1989
306 oldal · puhatáblás · ISBN: 9631414434 · Fordította: Ladányi Katalin

Biró_Krisztina>!
James Hadley Chase: A bűnös mindig fél

Habkönnyű amerikai gengszter történet. Alig kezdtem bele az olvasásàba máris túl voltam az első négyszáz oldalon.Az olvass könyvet.hu n találtam erre a gyöngyszeme az albatrosz sorozatnál.Engem beszippantott rendesen!

ChEebor>!
James Hadley Chase: A bűnös mindig fél

Teljesen korrekt, amolyan hard-boiled jellegű krimi, amely nem túl bonyolult, de cserébe végig izgalmas. Természetesen a főhős szemszögéből látjuk a dolgokat, de a megoldás a legvégére marad. Tök jó, hogy a műfajhoz illően komor a befejezés, de nem annyira sötét. Tulajdonképp nagyon kicsi spoiler, de az nem tetszett, hogy spoiler, de legalább működőképes lezárása volt.