Scooby-Doo ​és a hószörny (Scooby Doo 3.) 22 csillagozás

James Gelsey: Scooby-Doo és a hószörny

Amikor Scooby Doo és a banda hétvégére megérkezik a Nagyfenyveshegyi menedékházba, a lejtők üresek. Egy hószörnyről keringő mendemonda tartja távol az embereket. De ó jaj! A mendemonda igaz! Scooby Doo-ra újabb feladat vár!

M&C, Budapest, 2004
60 oldal · puhatáblás · ISBN: 9639565911 · Fordította: Neményi Róza

Bozont · Diána · Fred · Vilma

zuna19>!
James Gelsey: Scooby-Doo és a hószörny

26 évesen is hatalmas rajongója vagyok a bandának. Ciki nem ciki, pont a hetekben fejeztem be az új mesesorozat egyik évadját. Tervben van, hogy a nagyfilmeket is újra elővegyem.
Ezzel a kötettel maradéktalanul nem vagyok megelégedve, az illusztrációt hiányosnak éreztem.

Sophiechan>!
James Gelsey: Scooby-Doo és a hószörny

Sajnos ez sem volt jobb, mint a másik. :( Túl rövid a nyomozós rész, valamint elég sok mindent kihagytak – érzésem támadt tőle. :/
Ráadásul már a legelején kiderül, hogy ki lehet a tettes, úgyhogy még csak izginek se volt mondható. :I

Perly>!
James Gelsey: Scooby-Doo és a hószörny

Ez már izgalmasabb volt, de még mindig nagyon messze van a rajzfilmtől…
Fordítás, helyesírás rémálom (Titokbusz, Scooby csemege, sízve, és még sorolhatnám…)! Felmerül a kérdés, a fordító egyáltalán látott egyetlen részt is a sorozatból, vagy valamelyik filmből? Igazán művelődhetett volna…

zamil>!
James Gelsey: Scooby-Doo és a hószörny

A kisebbik gyerek igazi Scooby rajongó, az összes részt látta, már a zenéből, egy modatból tudja, hogy a tévébe Scooby-Doo megy, így egyértelmű volt, mikor megláttam könyv formájában, hogy ezt meg kell venni, és olvasni kell.
Sajnos nem hozta azt a színvonalat amit vártunk.
A történetet már többször láttuk, semmi pluszt nem ad, egyszerű átirata a sorozat egyik részének. Még akár jó is lehetne, ha nem lenne olyan, egyszerű mint a szög. Szinte párbeszéd az egész, majdnem olyan mint egy szövegkönyv, ez nagyon rontotta az olvasás élményt még így is, hogy többször láttuk, és a mesefilm pörgött a szemünk előtt.
Sajnos emiatt egyszer bőven elég elővenni a könyvecskét.

Maryana>!
James Gelsey: Scooby-Doo és a hószörny

Ez annyira nem sikerült jól. Egyrészt nekem az is fura volt, hogy majdnem a felét elolvastam, mire elkezdtek nyomozni, pedig rengetegszer került szóba, hogy hószörny mászkál a környéken. Másrészt elég hamar rájöttem, ki az, mivel már az elején elszólta magát spoiler. Mindezektől függetlenül viszont még mindig aranyos, igényes és jók a rajzok is.

Tamiops>!
James Gelsey: Scooby-Doo és a hószörny

Nagyon hamar rá lehet jönni arra, hogy ki bújt hószörnybőrbe, ennek ellenére izgalmas kis történet, nosztalgikus.

Sz_Gréti>!
James Gelsey: Scooby-Doo és a hószörny

Gyerekkorom nagy kedvence volt Scooby-Doo, a mai napig szívesen nézem a részeket, fejből tudom az összes szövegét, és még mindig nevetek rajta. :)
Jó volt ezt a kis rövid történetet olvasni. Különösen érdekesek voltak a képek. Vannak hiányosságai (kevés a nyomozós rész, kimaradtak a bandatagok örök mondatai, nem tökéletes fordítás: Titokbusz, Scooby csemege), de ettől függetlenül egy szerethető történet. Bennem előidézte a gyerekkori Scooby-Doo maratonokat.

Ferger_Jolcsi P>!

A karját fölemelve a bandára üvöltött, majd megfordult és berohant az erdőbe.
– Hű, mi volt ez? – kérdezte Bozont a hátsó ülésről.
– Nem tudom – felelte Fred.
– Embernek látszott – mondta Diána.
– Vagy medvének – mondta Vilma.
– Vagy egy éhes síelő keres valami gyorsbüfét – reménykedett Bozont.

Kapcsolódó szócikkek: Bozont · Diána · Fred · Vilma
Perly>!

– Forró kakaót említettél?
Vilma bólintott.
– Scoob, öreg komám – mondta Bozont. – Ha a szobában üldögélés és a kakaóivás félénk cicává tesz, akkor csak egyet mondhatok.
– Mit? – kérdezte Diána.
– Miau – felelte Bozont.