Nagy ​indiánkönyv (Bőrharisnya 1-5.) 214 csillagozás

James Fenimore Cooper: Nagy indiánkönyv James Fenimore Cooper: Nagy indiánkönyv James Fenimore Cooper: Nagy indiánkönyv James Fenimore Cooper: Nagy indiánkönyv James Fenimore Cooper: Nagy indiánkönyv

Vadölő, Sólyomszem, Bőrharisnya – ki ne hallotta volna ezeket a neveket, aki az indiánregényeket szereti? Natty Bumppót nevezik így indián barátai. Az ő élettörténete fűzi egybe Cooper híres regénysorozatát, amely itt egy kötetben jelenik meg.

A nagy indiánus-könyv címmel is megjelent.

Tagok ajánlása: 16 éves kortól

Alexandra, Pécs, 2002
Könyvkuckó, Budapest, 1996
792 oldal · keménytáblás · ISBN: 9630470640 · Fordította: Réz Ádám, Szinnai Tivadar
Alexandra, Pécs, 1996
444 oldal · ISBN: 9633671361 · Fordította: Honti Rezső

Natty Bumppo

ursus MP
James Fenimore Cooper: Nagy indiánkönyv

Mint gyerekkoromban jómagam is, a legtöbben kalandregényként, indiánregényként olvassák, sőt, minden „indiános” könyvek őseként, holott műfajteremtő világirodalmi szerepe ennél sokkal fontosabb.

Bővebben: https://konyvtamasz.wordpress.com/2012/06/18/j-f-cooper…

Animia
James Fenimore Cooper: Nagy indiánkönyv

Ez a világ egy másik élet. Rejtélyes, de valahogy számomra mégis közeli. Vad, és közben mégsem félelmetes emberekről szól, akiknek egyetlen célja az ősi, nagy túlélés. Szeretném azt hinni, hogy az egyik életemet indiánként éltem, kalandokkal, súlyos szerelemmel és végzetesnek tűnő döntésekkel tele.

akire MP
James Fenimore Cooper: Nagy indiánkönyv

Mivel bátyám volt, és nem volt a közelben több hasonló korú lány, nekem kellett az összes lányszerepet alakítani az eljátszott történetekben. Ez elég passzív tevékenység volt, cserében viszont mindig akadt valaki, akivel végül együtt fogyaszthattam a fiúk harca közben gyűjtögetett terményeket…

ZolKov
James Fenimore Cooper: Nagy indiánkönyv

Olvasmányos, gyönyörű tájleírások mellett Amerika születésének históriája. Az öt könyv minőségileg eléggé változatos eredményt mutat. Számomra a Bőrharisnya című regény nagyobb hatással bír, mint az 1001 listán is szereplő Utolsó Mohikán. spoiler

Még egy apró megjegyezés. A Könyvkuckó, Budapest, 1996 kiadás első két regénye csapnivaló. Hemzseg a tördelési hibáktól és az elírásoktól. Sajnos ezek a hibák nehezítették az olvasást. A többi regénynél viszont a tördelési hibák elmaradtak, és az elírások is megritkultak.

csuparuzs
James Fenimore Cooper: Nagy indiánkönyv

Sosem felejtem el, általános iskolás voltam, érett a cseresznye. Felmásztam a fára a könyvvel és ott olvastam, hátha nem találnak meg.

Sennin

Elképesztő élmény volt.
Az egész történet, az a hangulat.. lenyűgöző.
Én ugyan jobban kedvelem Karl May könyveit mert azok sokkal bájosabbak és érdekesebbek. Ugyanakkor mindkét szerző képes rá, hogy elvarázsoljon minket az indiánok csodálatos világába.
A kedvencem viszont az a utolsó mohikán.. Nem is tudom miért. Talán mert az volt a legkalandosabb, leghangulatosabb rész az összes közül plusz a dráma is ott kapott a legnagyobb szerepet.
De mind az öt történet remek.

Kvasztics
James Fenimore Cooper: Nagy indiánkönyv

Winnetou és Nagy indiánkönyv. Szerintem ezeket minden gyereknek el kellene olvasnia. Izmosodna tőle karja, lelke :)

robinson P
James Fenimore Cooper: Nagy indiánkönyv

Kamaszkorom legszebb /egyik legjobb/ könyve! A Mikulás hozta, szép emlék lett.
Izgalmas, az akkori „harrypotter”, minden fiú ezt olvasta…
Jó volt a Hudson folyón kalandozni, erdőben nyomot olvasni. Megrázó volt Az utolsó mohikán halála. Szívem szerint lettem volna indián, mint sápadt arcú…

kissakos I
James Fenimore Cooper: Nagy indiánkönyv

Gyermekkorom meghatározó élménye. Bármikor újra és újra tudom olvasni…

pjudi

Az ember sokkal könnyebben találkozik ellenséggel, mint jó baráttal. Gondold csak meg, hány oka lehet annak, hogy valaki az ellenséged legyen, s milyen kevés, hogy a barátod.

pjudi

Mindenki úgy gondolkozik, ahogy akar, s a mókusnak is meglehet a véleménye a hiúzról.

AnneTheCat

-Örülök, hogy a tónak nincs neve – mondta Vadölő –, jobban mondva annak, hogy a sápadtarcúak még nem keresztelték el, mert az ő keresztelőik után mindig pusztítás és rombolás következik.

pjudi

Van, aki azért ássa ki a csatabárdot, mert nem úgy gondolkozol, mint ő; mások azért, mert ugyanabban a gondolatban megelőzted őket.

Említett könyvek