Nagy ​indiánkönyv (Bőrharisnya 1-5.) 225 csillagozás

James Fenimore Cooper: Nagy indiánkönyv James Fenimore Cooper: Nagy indiánkönyv James Fenimore Cooper: Nagy indiánkönyv James Fenimore Cooper: Nagy indiánkönyv James Fenimore Cooper: Nagy indiánkönyv James Fenimore Cooper: Nagy indiánkönyv

Vadölő, Sólyomszem, Bőrharisnya – ki ne hallotta volna ezeket a neveket, aki az indiánregényeket szereti? Natty Bumppót nevezik így indián barátai. Az ő élettörténete fűzi egybe Cooper híres regénysorozatát, amely itt egy kötetben jelenik meg.

A nagy indiánus-könyv címmel is megjelent.

Tagok ajánlása: 16 éves kortól

Manó Könyvek, Budapest, 2020
Alexandra, Pécs, 2002
Könyvkuckó, Budapest, 1996
792 oldal · keménytáblás · ISBN: 9630470640 · Fordította: Réz Ádám, Szinnai Tivadar

Natty Bumppo

ursus>!
James Fenimore Cooper: Nagy indiánkönyv

Mint gyerekkoromban jómagam is, a legtöbben kalandregényként, indiánregényként olvassák, sőt, minden „indiános” könyvek őseként, holott műfajteremtő világirodalmi szerepe ennél sokkal fontosabb.

Bővebben: https://konyvtamasz.wordpress.com/2012/06/18/j-f-cooper…

Animia>!
James Fenimore Cooper: Nagy indiánkönyv

Ez a világ egy másik élet. Rejtélyes, de valahogy számomra mégis közeli. Vad, és közben mégsem félelmetes emberekről szól, akiknek egyetlen célja az ősi, nagy túlélés. Szeretném azt hinni, hogy az egyik életemet indiánként éltem, kalandokkal, súlyos szerelemmel és végzetesnek tűnő döntésekkel tele.

akire P>!
James Fenimore Cooper: Nagy indiánkönyv

Mivel bátyám volt, és nem volt a közelben több hasonló korú lány, nekem kellett az összes lányszerepet alakítani az eljátszott történetekben. Ez elég passzív tevékenység volt, cserében viszont mindig akadt valaki, akivel végül együtt fogyaszthattam a fiúk harca közben gyűjtögetett terményeket…

ZolKov>!
James Fenimore Cooper: Nagy indiánkönyv

Olvasmányos, gyönyörű tájleírások mellett Amerika születésének históriája. Az öt könyv minőségileg eléggé változatos eredményt mutat. Számomra a Bőrharisnya című regény nagyobb hatással bír, mint az 1001 listán is szereplő Utolsó Mohikán. spoiler

Még egy apró megjegyezés. A Könyvkuckó, Budapest, 1996 kiadás első két regénye csapnivaló. Hemzseg a tördelési hibáktól és az elírásoktól. Sajnos ezek a hibák nehezítették az olvasást. A többi regénynél viszont a tördelési hibák elmaradtak, és az elírások is megritkultak.

Kvasztics>!
James Fenimore Cooper: Nagy indiánkönyv

Winnetou és Nagy indiánkönyv. Szerintem ezeket minden gyereknek el kellene olvasnia. Izmosodna tőle karja, lelke :)

csuparuzs>!
James Fenimore Cooper: Nagy indiánkönyv

Sosem felejtem el, általános iskolás voltam, érett a cseresznye. Felmásztam a fára a könyvvel és ott olvastam, hátha nem találnak meg.

robinson >!
James Fenimore Cooper: Nagy indiánkönyv

Kamaszkorom legszebb /egyik legjobb/ könyve! A Mikulás hozta, szép emlék lett.
Izgalmas, az akkori „harrypotter”, minden fiú ezt olvasta…
Jó volt a Hudson folyón kalandozni, erdőben nyomot olvasni. Megrázó volt Az utolsó mohikán halála. Szívem szerint inkább lettem volna indián, mint sápadt arcú…

Bibliotekarius P>!
James Fenimore Cooper: Nagy indiánkönyv

Érdekes, hogy milyen fontos lett ez sokaknak. S több generációban így van ez, a 29-es születésű apámnál is így volt. De az is érdekes, hogy se ő, se én nem az eredeti könyveket olvastuk, hanem az ifjúsági átdolgozásokat. Mondjuk mai fejjel mondom: akkoriban a Winnetou eredetije nagyon nem smakkolt volna nekem, ahogy pl. W. megtér kereszténynek és az egész keresztény szál nem jó benne… mondom ezt úgy, hogy magam is keresztény vagyok.
Ez az új Cooper kiadásnál nem így van, a Mohikán új fordítása abszolúte rendben van. (Kicsit olyan ez, mint a Copperfield Dickens-től, az emberiség fele azt hiszi, ez egy vékony ifjúsági regény, mert az első felét külön ki szokták adni… pedig 800-900 oldal az egész.)

kissakos I>!
James Fenimore Cooper: Nagy indiánkönyv

Gyermekkorom meghatározó élménye. Bármikor újra és újra tudom olvasni…

pjudi>!

Az ember sokkal könnyebben találkozik ellenséggel, mint jó baráttal. Gondold csak meg, hány oka lehet annak, hogy valaki az ellenséged legyen, s milyen kevés, hogy a barátod.

pjudi>!

Mindenki úgy gondolkozik, ahogy akar, s a mókusnak is meglehet a véleménye a hiúzról.

pjudi>!

Van, aki azért ássa ki a csatabárdot, mert nem úgy gondolkozol, mint ő; mások azért, mert ugyanabban a gondolatban megelőzted őket.

AnneTheCat>!

-Örülök, hogy a tónak nincs neve – mondta Vadölő –, jobban mondva annak, hogy a sápadtarcúak még nem keresztelték el, mert az ő keresztelőik után mindig pusztítás és rombolás következik.

SDániel P>!

– (…) nem mindig tör ki a vihar, ha fekete felhők gyülekeznek az égen.

Vadölő, XI. fejezet- Vadölő küldetése, 125. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Natty Bumppo