DNS ​– az élet titka 4 csillagozás

James D. Watson: DNS – az élet titka

A DNS szerkezetének felfedezéséért 1962-ben harmadmagával Nobel-díjat kapott James D. Watson. A tudós egyben a híres a Kettős spirál szerzője most, az emberi géntérkép elkészültekor megírta a génkutatás teljes eddigi történetét. Watson remekül ír. Azt is magával ragadja, aki semmit nem ért a tudományhoz – hiszen mindenhez közünk van, amiről beszél: a genetika eredményeinek felhasználásához, mindannyiunk javára.

HVG Könyvek, Budapest, 2004
446 oldal · ISBN: 9637525564 · Fordította: Boross Ottilia, Garai Attila

raspberry_flake
James D. Watson: DNS – az élet titka

Nem tudom elfogulatlanul értékelni a könyvet,mert a genetika mindig is szakmai szívem csücske volt a sok csücsök közül.
A BSc képzésem Genetika kurzusán tanárunk ebből a könyvből olvasott fel érdekesnek gondolt részeket, akkor határoztam el, hogy be kell szereznem. Hát, nem most volt ez sem.
Maga a könyv öröm: vastag, fényes lapok, kemény kötés, védőborító. <3
Szakmailag pontos, precíz, értékes és helyes, DE! 2003-as megjelenésével mostanra elavult, a benne leírt technikák már szinte rutinszerűen alkalmazottak, DE! A függő kérdések, amiket feltesz máig függnek.
Nem egyszerű olvasmány, aki nem merült el kicsit jobban a genetikában, hanem megmaradt a mendeli sima és ráncos héjú borsónál annak lehet, hogy hamar elmegy a kedve az olvasástól. Több olyan szakszó vagy a genetikában használt szó van, ami egy laikusnak nem érthető és az író nem is magyarázza meg (pl.: templát DNS).
Nagyon széles a témafeldolgozás, szerettem, de persze nem tetszhet/érdekelhet egyformán minden (pl.: GMO és a kardoskodások körülötte), ezért voltak darálós részek, de a sok téma érintésével volt, ami szerintem nagyságához mérten kevéssé volt említve (pl. daganat genetika).
Megdolgoztatta az agyam.