Magasabb ​rendű hűség 19 csillagozás

James Comey: Magasabb rendű hűség

James ​Comey volt FBI-igazgató e könyvben először számol be arról, mit tapasztalt a legkritikusabb helyzetekben az amerikai kormánynál töltött két évtizedes karrierje során. Megvizsgálja, milyen a jó, etikus vezetés, és hogyan lehet ésszerű döntéseket hozni. A beszámolója példa nélküli betekintést nyújt a hatalom kulisszáiba, és értékes leckét ad arról, mitől lesz valaki hatékony vezető.

Comey 2013-tól 2017-ig volt az FBI igazgatója – a posztra Barack Obama elnök nevezte ki. Előtte New York déli körzetének szövetségi ügyésze volt, valamint George W. Bush elnöksége alatt igazságügyi miniszterhelyettesként szolgált. Comey többek között üldözte a maffiát, részt vett a Martha Stewart elleni fellépésben, segített megváltoztatni a Bush-kormányzat kínzás- és elektronikus megfigyelési politikáját, felügyelte a Hillary Clinton ellen e-mail-ügyben zajló nyomozást, illetve a Trump-kampány és Oroszország közötti szálakat: a volt FBI-igazgató szereplője volt a közelmúlt legjelentősebb… (tovább)

Alexandra, Pécs, 2018
320 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634472100 · Fordította: Berki Éva

Szencsike P>!
James Comey: Magasabb rendű hűség

A Trump-kormányzatról már mindent elmondtak és annak is az ellenkezőjét is és gyanítom sok-sok könyv fog még erről az időszakról születni. Érdekes lehet úgy is megnézni, ha egy bennfentes mesél arról, hogyan élhette meg, hogy vele dolgozhatott. Az biztos, hogy James Comey jó mesélő, mert nagyon olvasmányosan írta le a szakmai részét a munkáinak, szó se róla, mondhatott volna többet is, mert mindig izgalmas belelátni az amerikai igazságszolgáltatási rendszerbe. Az elmondásai alapján a munkatársai emberi oldalát is igyekszik szem előtt tartani, ami egy vezető esetében nem egy utolsó szempont. A címben megfogalmazott kifejezés a magasabb rendű hűség, és Comey jól adja vissza, hogy ilyen pozíciókban ez a hűség mit is fejezhet ki: az adott személyhez hűséges az ember, aki a pozícióba helyezte, vagy az intézményhez hűséges, ami a munkát adja (Elnök, miniszter, törzsfőnök, akármi) és sokszor égbekiálltóak kettő között a különbségek, sajnos nem feltétlenül jó értelemben. Comey a könyv alapján úgy tűnik, hogy mindig az intézményt tartotta szem előtt, Elnök személye ide vagy oda, és abban is igaza van, hogy egy ilyen jellegű szervezet mint az FBI igenis legyen átlátható és független, mert az átlagemberek, szemében születik az igazi ítélet. Lehet a politikusok elküldik őket melegebb éghajlatra, mert a saját oldalukról nézve nem csinálják jól a munkájukat, de az utca embere lesz az, aki a végső ítéletet mondja ki róluk, hogy tényleg megbízhatnak-e bennük vagy a politikát szolgálják. Sajnos úgy tűnik, hogy a jelenlegi elnökség leginkább a személyhez hű embereket keresi, ami nem jelenti azt, hogy ne végeznék jól a munkájukat, de a közvélemény számára előbb-utóbb betelhet a pohár. És ezt máshol se szabadna megengedni, hiszen sok országban látjuk is, hogy mi az eredménye.
Remek olvasmány volt, ami ad egy kis betekintést az FBI, a kormányzat munkájába, (érdemes képben lenni az amerikai közéleti eseményekkel is, vagy legalábbis utánanézni, hogy mi is volt) és csak remélhetjük, hogy Trump elnöksége hamar véget ér.

Benedek_Eszti>!
James Comey: Magasabb rendű hűség

Az egész kötet nagyon tetszett, az összes életrajzi ihletésű regény közül, mégha ez ismeretközlő irodalomnak is van titulálva, ez a kedvencem, amit mindenkinek ajánlok, akit kicsit is érdekel a politika, Amerika politikája. Ne tévesszen meg senkit a Trump Amerikája alcím, ez nem csak róla szól. A fülszövegre koncentráljatok, tényleg a két évtizedes munkáját foglalja össze Comey, ami bemutatja nekünk az ezidő alatt lévő összes elnök munkásságát, és az összes komoly ügyet, aminek a része volt és megannyi információt bocsát számunkra, ami mind igazán fontos az emberek sorsát tekintve.
Tényleg nagyon sokat tanít ez a könyv és ami igazán naggyá teszi számomra azaz, ami a címben is áll. Magasabb rendű hűség. De mégis ki vagy mi iránt érzett hűség? Trump iránt? Obma iránt? Bush iránt? Az emberek irányában? A hatalom iránt? Nem. Comey az igazságot tartja szem előtt, a becsületességet, és ő eziránt érez hűséget. Ő ezekhez volt hű és ez okozta a vesztét az FBI-nál. Aki egy kicsit is kíváncsi a sok-sok amcsi piszkos ügyre, és még tanulni is szeretne, mindenképpen vegye kezébe ezt a regényt. Én mondom, megéri!

Bővebben: http://www.ahmagazin.com/konyvek/james-comey-magasabb-r…

Guminudli P>!

Az etikus vezetők ismerik saját képességeiket, de tartanak a saját határaiktól: hogy megértik-e a miérteket, hogy a világot saját valójában látják-e, nem pedig, ahogy szeretnék látni. Egy etikus vezetőnek sohasem jutna eszébe hűséget kérni.

272. oldal, 13. fejezet - Hűségvizsgálatok

Anna_Akarki>!

Az intelligencia az a képesség, amellyel meg tudunk oldani egy problémát, meg tudunk fejteni egy rejtvényt, az emlékezetünkbe tudunk idézni tényeket. Az ítélőképesség segítségével körül tudunk járni egy problémát, vagy tényhalmazt és úgy tekintünk rá, mintha más szemével látnánk.

Guminudli P>!

Járj kedvében a barátaidnak, de még inkább az ellenségeidnek! (Michael Corleone)

2. fejezet - A mi dolgunk

Guminudli P>!

Aki megengedi magának, hogy egyszer hazudjon, sokkal könnyebben megteszi a második és harmadik alkalommal, míg végül szokássá válik: úgy hazudik, hogy nem is figyel oda, amikor pedig igazat beszél, a világ nem hisz neki. A nyelv hamissága a szív hamisságához vezet, és idővel elrontja az összes jó hajlamát. (Thomas Jefferson)

5 fejezet - A könnyű hazugság