Atomic ​Habits 71 csillagozás

An Easy & Proven Way to Build Good Habits & Break Bad Ones
James Clear: Atomic Habits James Clear: Atomic Habits James Clear: Atomic Habits James Clear: Atomic Habits

A ​revolutionary system to get 1 per cent better every day

People think when you want to change your life, you need to think big. But world-renowned habits expert James Clear has discovered another way. He knows that real change comes from the compound effect of hundreds of small decisions – doing two push-ups a day, waking up five minutes early, or holding a single short phone call.

He calls them atomic habits.

In this ground-breaking book, Clears reveals exactly how these minuscule changes can grow into such life-altering outcomes. He uncovers a handful of simple life hacks (the forgotten art of Habit Stacking, the unexpected power of the Two Minute Rule, or the trick to entering the Goldilocks Zone), and delves into cutting-edge psychology and neuroscience to explain why they matter. Along the way, he tells inspiring stories of Olympic gold medalists, leading CEOs, and distinguished scientists who have used the science of tiny habits to stay productive,… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2018

Cornerstone, 2022
Random House, 2018
320 oldal · puhatáblás · ISBN: 9781847941831 · ASIN: 1847941831
Avery, New York, 2018
320 oldal · keménytáblás · ISBN: 9780735211292 · ASIN: B01N5AX61W

James Clear: Atomic Habits

James Clear: Atomic Habits An Easy & Proven Way to Build Good Habits & Break Bad Ones

Ez volt életem első hangoskönyve, úgyhogy csak elképzeléseim voltak arról, hogyan is kéne ennek működnie. Gondolom nem lehet egy ismeretterjesztő könyvet élvezetesen felolvasni, de ez, ami Spotify-on érhető el, hát ez rendesen elrontott mindent (a kedvemet, a karácsonyi hangulatomat, az olvasás élményét). Pedig olyan sok jót hallottam róla! Igyekszem azért nem ez alapján értékelni a könyvet, mondjuk nem lesz könnyű.

Hangoskönyv:
– már az elején előfordult többször is, hogy percekig nem szólal meg – akár egy mondat közepén, akár két bekezdés között –, csak az idegesítő alapzenét hallom – egyrészt ezért elkezdtem a könyvet is olvasni hozzá
– másrészt az ábrákat sem értettem volna meg sehogy, ha maradok a csávó előadásánál
– a kiejtése alapján tanulta a nyelvet, ez kicsit rontott a megértésen (mást olvasott, mint ami le volt írva; ugyanannak a mondatnak háromszor kellett újra nekifutnia; nem bírta kimondani a számokat; az „s” betűs szavak teljesen kifogtak rajta)
– hangja alapján néha mintha már ő is unta volna az olvasást…
– elhalkult teljesen váratlanul, más zajok nyomták el a hangját (kutyaugatás, másik zene, wtf)

Könyv:
– tetszett a felépítés, az érthető és egyszerű ábrák, a mindennapi életből vett példák
– a Polgár család megemlítése a 9. fejezetben jól meglepett, és nem is tudtam, hogy a lányok így nevelkedtek, úgyhogy már csak emiatt is megérte elkezdeni
– aztán rájöttem az első óra után: repetitív az egész könyv
– túl sok az ismétlés, a visszatekintés, a fejezetek összefoglalói pedig ugyanazokat a mondatokat tartalmazták, amik előtte már le voltak írva

A táblázatokat és a hasznosnak tűnő mellékleteket majd még átnézem egyszer. Összességében csalódtam, első hangoskönyvnek talán a lehető legrosszabb opciót választottam.

ÁrnyékVirág>!
James Clear: Atomic Habits

Mindenki életében eljön néha egy-egy olyan pillanat, amikor úgy érzi, hogy talán egy önsegítő könyv segít kievezni a káoszból. Nos, esetleg iránytűt adhat, de evezni természetesen továbbra is magunknak kell.
A legtöbb általam olvasott ilyen jellegű könyvhöz hasonlóan rengeteg mellébeszélés és szájbarágás van benne, az oldalszámot simán lehetne felezni, és az üzenet nem csak, hogy megmaradna, de érthetőbbé és elérhetőbbé válna.
De sok hasznos gondolatot találtam benne, ha egyet kell kiemelni belőle, akkor ez lenne a legfontosabb: a napi rendszerességgel ismételt apró cselekedetek vezetnek el végül a kimagasló eredményekhez.
A mindennapi életben pedig igyekszem alkalmazni azt is, hogy bevállalom, hogy valamit rosszul fogok megcsinálni. Többször is. Addig, amíg lassan egész elfogadható lesz, végül pedig egész jó.

Ocukáné_Kaszahara_Mei>!
James Clear: Atomic Habits

Nagyon szerettem olvasni ezt a könyvet. Engem lenyűgöznek a példák, amelyekkel indít. Igazán érdekel a téma is, nem ez az első könyv, amit olvastam a szokásokkal kapcsolatban, és nem is az utolsó. Remekül fel tudom használni sok-sok gondolatát a munkámban, és a magánéletemben is. Érdemes letölteni a kiegészítő anyagokat James Clear honlapjáról is. Angolul olvastam, és ezen a nyelven nagyon vitt a szöveg is.

Spießbürgerin P>!
James Clear: Atomic Habits

Sokat tanultam a szokásokról, eddig nem voltak ennyire a fókuszomban. Ez a könyv nagyon praktikus ötleteket mutat be és egyszerűen lehet őket valóra váltani. :)
Most már tényleg értem, miért imádják annyira bookstagramon. Tényleg megváltoztathatja az életed, csak kis lépesekkel kell haladni.
Clear stílusa jól érthető és a könyv kedves anekdotákat tartalmaz. Nem túl amerikai. Csak néha a sportos anekdoták unalmasak voltak számomra, mert egyszerűen nem érdekelnek olimpiai bajnokok és baseball játszók.

havaska>!
James Clear: Atomic Habits

Voltak benne érdekes , megfontolandó dolgok, gyakorlati tanácsok … de az a rengeteg -rengeteg ismétlés , összegzés megint ismétlés nagyon felidegesített :D

revirag>!
James Clear: Atomic Habits

Érdekes könyv, könnyen olvasható írásmóddal. Sokszor meg kellett állnom egy rövid időre, sok információt zsúfoltak a lapokra, de összességében tetszett. Ki akarok próbalni belőle legalább néhány tippet, meglátjuk, hogy hogy fognak dolgozni nekem! Nekem, mint laikusnak, elég anyagot adott, hogy legyen min rágódnom egy darabig.

DoraTaylor>!
James Clear: Atomic Habits

Könyv a hétköznapi behaviorizmusról, ami valóban nyújt pár nagyon egyszerű, de mégis hasznos tanácsot: például ha valamit rendszeresen akarsz csinálni, akkor az ahhoz szükséges eszközök legyenek könnyen hozzáférhetőek, mert az ember gyarló, és 1-2 plusz lépés a cselekvéssorban már megtorpedózza a motivációt. Ezen felül sok mindenre rávilágít, amit egy jó rutinnal rendelkező ember kvázi ösztönösen is csinál…mondjuk szórakozásból jelölgetem itt a Molyon, hogy olvastam-e ma már eleget, haha és tényleg működik :) A hozott ’híres’ példák – mint szerintem a legtöbb ilyen jellegű önfejlesztő könyvben – nagyon nem életszagúak. Valahogy mindig kimarad, hogy alapvetően számos más tényező meghatározza valakinek a sikerességét (pl. Gazdasági-szociális környezet, ami befolyásolja azt is, hogy milyen szokásokkal rendelkezel.). Szóval ezekkel a történetekkel szerintem elég nehezen lehet azonosulni és inkább hatásvadászat. Összességében azonban szórakoztató kis olvasmány és ad 1-2 hasznos tippet is, amire érdemes lehet odafigyelni a hétköznapok során.

A_Arc>!
James Clear: Atomic Habits

Szerintem nagyon hasznos kis könyv, Clear érthetően tudja elmagyarázni az ember mükődését és hasznos tippekkel szolgál. Jó a könyv felépítése, elolvasás után is mindenképp még kézbe fogom venni.

Veronika_Halda>!
James Clear: Atomic Habits

Nagyon sok mindent tanultam a könyvből amely segíthet a szokásaimat elindítani. Igazából az egész szemléletmódomat megváltoztatta.

Így 21 évessen nem igazán tudtam, hogyan kezdjek bele új szokásokba, így ehhez egésszen stabil alapot adott ez a könyv.

Tetszett, hogy nem száraz non fiction volt, hanem olvasmányos, az író a saját tapasztalatait is belefoglalta a könyvbe.
Tetszettek az összegző részek a könyvben, mivel ha csak beleszeretnél pillantani, hogy ezen a részen mi is volt a tanács elég csak az összegzőt átnézni, szerintem praktikus.

kiA_S>!

Every action you take is a vote for the type of person you wish to become.

cmbyn>!

Nobody realized that every minute mattered.

cmbyn>!

With the same habits, you’ll end up with the same results. But with better habits, anything is possible.

jendre P>!

It is so easy to overestimate the importance of one defining moment, and underestimate the value of making small improvements. Whether it is losing weight, building a business, writing a book, winning a championship, or achieving any other goal, we put pressure on ourselves to make some earth-shattering improvement that everyone will talk about. Meanwhile improving by 1 percent isn't particularly notable but it can be far more meaningful, especially in the long run.

cmbyn>!

We all face challenges in life.

cmbyn>!

Maybe there are people who can achieve incredible success overnight. I don’t know any of them, and I’m certainly not one of them.

Read whatever fascinates you.*

* If it’s Harry Potter on repeat, I feel you.

SzRéka P>!

On the final day of my sophomore year of high school, I was hit in the face with a baseball bat.

Kapcsolódó szócikkek: baseballütő
SzRéka P>!

In our data-driven world, we tend to overvalue numbers and undervalue anything ephemeral, soft, and difficult to quantify. We mistakenly think the factors we can measure are the only factors that exist. But just because you can measure something doesn’t mean it’s the most important thing. And just because you can’t measure something doesn’t mean it’s not important at all.

16: How to Stick with Good Habits Every Day

jendre P>!

The more a habit becomes part of your life, the less you need outside encouragement to follow through. Incentives can start a habit. Identity sustains a habit.

Ezt a könyvet itt említik