Bob, ​az utcamacska (Bob, az utcamacska 1.) 270 csillagozás

Hogyan talált rá a remény egy férfira és macskájára a nagyváros utcáin
James Bowen: Bob, az utcamacska

Amikor James Bowen egy sérült, vörhenyes szőrű, kóbor macskát talált egy folyosón, még fogalma sem volt arról, hogy az élete mennyire meg fog változni. James egyik napról a másikra élt London utcáin, és biztosan tudta, hogy amire végképp nincs szüksége, az egy háziállat.
Mégsem tudott ellenállni a meghökkentően intelligens kandúrnak, akit befogadott, és gyorsan el is keresztelt Bobnak. Gondos ápolásának köszönhetően Bob lassan visszanyerte az egészségét, James pedig készült útjára engedni az állatot – úgy hitte, soha többé nem látják viszont egymást. Bobnak azonban más elképzelései voltak.
Ők ketten hamarosan elválaszthatatlanok lettek, s komikus – alkalmanként kockázatos – kalandjaik fokozatosan átalakították az életüket. Így segítettek egymásnak abban, hogy zaklatott múltjuk sebei lassan begyógyulhassanak.

A Bob, az utcamacska megható és felemelő történet, ami megérint mindenkit, aki csak elolvassa.

Eredeti megjelenés éve: 2012

GABO, Budapest, 2013
ISBN: 9789636898427 · Fordította: Gázsity Mila
GABO, Budapest, 2013
272 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636896164 · Fordította: Gázsity Mila

Bob · James Bowen · csavargó

London

James Bowen: Bob, az utcamacska

James Bowen: Bob, az utcamacska Hogyan talált rá a remény egy férfira és macskájára a nagyváros utcáin

♥ Annyira de annyira IMÁDTAM! ♥
Azt hiszem még nagyon sokszor újraolvasom. :)
Ez egy igazi lélekmelengető könyv volt ♥
Olvasás közben elmondhatatlanul sok érzelem kavargott bennem , hol sírtam, hol nevettem vagy épp aggódtam értük, és azt kívántam soha ne érjen véget ez a történet.

Szerintem ez az a könyv, amit mindenkinek el kell olvasni legalább egyszer! ♥
„Mindenki megérdemelne egy olyan barátot, mint amilyen Bob.” – Én is így hiszem ♥

Nagyon várom a folytatást, így utánaérdeklődtem a kiadónál, hogy a közeljövőben tervezik-e kiadni a folytatást. Sajnos azt a választ kaptam, hogy a közeljövőben biztosan nem :(

RosszQtya P
James Bowen: Bob, az utcamacska

Néhány éve, mikor még szociális munkásként dolgoztam, napi szinten találkoztam hajléktalanokkal, drogosokkal, értelmi fogyatékosokkal,stb. Ebből fakadóan nagyon is közeli képet kaptam arról mivé válhat az ember, ha elragadják a démonai. Talán éppen ezért tudtam annyira megérteni a könyv mondanivalóját, mert a saját tapasztalatom sokat segített benne. Találkoztam hasonló esettel is, ami persze egyáltalán nem volt ilyen sikersztori. Ember és állat kapcsolata tud olyan mélységeket produkálni, ami egészen elképesztő, és ez a többi emberből is kivált egyfajta szimpátiát. Remek kis könyv volt.

Chöpp
James Bowen: Bob, az utcamacska

Nagyszerű lehet egy állat lelki társ. Bob csodálatos, okos, gyönyörű barát. Elbűvölő természete mindenkit elvarázsol. Én sem voltam alóla kivétel. Senki sem kívánhatna nála jobbat. Jamest minden esetre tényleg megmentette, ráadásul egy nagyon élvezhető, egyszerű és bájos regényt hozott össze kettejük kapcsolatáról. A legjobb cicás történet, amihez eddig szerencsém volt.

Csabii P
James Bowen: Bob, az utcamacska

Párommal sétáltunk egy könnyedet pizzázás után.
Egyből észre vett egy hasonló vörös cicát a főterén így hát elindultunk arra. Párom ahogy megkérdezte, hogy oda megyünk-e hozzá, abban a pillanatban a cica elindult felénk és már nyomta is neki a fejét és testét a lábunknak.
Ekkor tette hozzá, hogy van egy könyv egy hasonló macskáról akinek az a neve „Bob”.
Kellett nekem ez a könyv úgyhogy pár napra rá be is szereztem.

Nagyon kedves, szívet melengető történet. Jó érzéssel töltött el James és Bob barátságának megismerése és ahogy James egyre jobban lépésről-lépésre tette rendbe életét és kapcsolatát.
Igazi lelki barátság köttetett a macsek és ember társaközött. Kíváncsi vagyok mit tartogat nekünk még ez a páros.
Képet a mi kis utcamacskánkról megnézhetitek a karcaim között.

Algernon +SP
James Bowen: Bob, az utcamacska

Mindenkinek szüksége van az életében legalább egyszer egy olyan macskára, mint Bob.

Elfogult vagyok, főleg Dewey óta, keserédes történet, és a legjobb benne, tudod, hogy igaz. Két, világban kallódó lélek, melyeket egymás mellé sodort a szél, s együtt mennek tovább.
Kísérd el őket, hidd el, megéri.

joopsy P
James Bowen: Bob, az utcamacska

Nemrég készítettem egy listát, amibe felpakoltam az elolvasandó könyveimet. Ez a könyv is felkerült rá. A könyv még a molyságom előtt került a birtokomba, valamelyik könyves blog hatására. Eddig tologattam magam előtt, mert nem éreztem elég késztetést arra, hogy előszedjem. Aztán olvastam a szomorú hírt, hogy Bob meghalt. Most az ő emlékére el is olvastam.

A könyvről alapvetően minden kiderül a fülszöveg olvasása által, csak a hogyanok és a miértek nem. James elég tényszerűen írta le az eseményeket, amik a függőségéhez vezettek. Látszólag alig van érzelem a szavak mögött, de amikor arról ír, hogy az ő barátja, Bob hogyan láthatja őt és, hogy mennyire számít rá, minden érzelem a helyére kerül. Neki is hatalmas szüksége van Bobra és Bobnak is rá, ezért több ez a könyv egy átlagos macskás könyvnél.

Elkezdtem figyelni James-t. Kíváncsi vagyok, rájön-e arra, hogy Bob után már képtelen társ nélkül létezni…

Janina13
James Bowen: Bob, az utcamacska

Nem volt rossz, örülök, hogy elolvastam, de néhol már olyan uncsi volt…Azért maga a történet tetszett, az is, hogy egy macska (bármilyen állat) ilyen pozitívan tud hatni az emberre és, hogy ezt az olvasók 94%-ra értékelték, annak örülök a legjobban.
Vigyázzunk az állatainkra! Ők érdemlik meg a legjobban.

Belle_Maundrell
James Bowen: Bob, az utcamacska

Nincs is jobb egy utcamacskánál, aki gazdit választ magának. :) Bob nagyon imádnivaló és szép cica, természetesen már olvasás közben kalandoztam kicsit a youtube-on, és teljesen levett a lábamról a pufi kis arcával. És azt hiszem, pont megnéztem azt a videót, amit a könyv végén említenek. James is szimpatikus, tetszett, hogy belátta, hol cseszte el az életét és Bob miatt akar változtatni rajta. Olyan aranyos volt, ahogy támogatták egymást, de közben mégsem vált nyálassá.
Kicsit hiányoltam, hogy nem volt benne hogyan tanult meg Bob ötöst adni, vagy hogy jutott el James a könyv megírásának gondolatáig és mennyit változott azóta az életük, de legalább Bob első sáljának történetét megismertük. Kár, hogy a folytatást nem adták ki magyarul, pedig szerintem sokan szívesen olvasnák. Én angolul is lecsapnék rá, ha az utamba sodorná a tavaszi szellő vagy a sors keze.
Nagyon hiányzik a dorombolás, mióta meghalt a cicánk, de most annyira elhallgatnám. A legzenebb hang a világon. :)

Mariann_ P
James Bowen: Bob, az utcamacska

Ahogy olvastam ezt a könyvet, lassan kibontakozott egy, az élet nehézségeit megtapasztaló fiatalember küzdelmes, buktatókkal teli élete.
Akinek találkoozása a vörös kis macskával új feladatokat hozott az életébe.
Amikor úgy érezte eléggé kötődik a kis állathoz,- hiszen úgy rendezte, mintha a gyereke lett volna – , örökbe is fogadta, hivatalosan is a gazdája lett.
Példamutató akaraterejével az addigi életét megváltoztatta, mégpedig jó irányba.
Kedves kis történet volt.

chhaya P
James Bowen: Bob, az utcamacska

Olyan elcsépelt azt írni, hogy „igazán szívmelengető történet” meg hogy „jó érzés volt olvasni” … De hát ha egyszer igaz!

Ember és állat ennél jobban, jobbkor és jobb helyen nem is találhatott volna egymásra. A tiszta szeretet, a kötődés és a bizalom érződik a könyv minden egyes sorából. Megmutatja, milyen az, amikor az a kis szőrös lény már nem csak házi kedvenc, hanem a legfőbb társ a mindennapokban. Ez gyönyörű dolog, de egyben szomorú is: szomorú, mert azt mutatja, hogy ha a társadalom aljára kerülsz, vagyis kihullasz azon a bizonyos szociális hálón, akkor többé az emberek nem kíváncsiak rád, magadra maradsz a gondjaiddal… Ugyanakkor szép is, mert remekül példázza, hogy micsoda támogatást és feltétlen szeretet képes adni egy kis állat, amikor az emberek már lemondtak rólad.

Amiért még pluszban imádom Bobot, hogy emeli a macskák presztízsét. Az emberek általában nagyon önző és öntörvényű lényeknek tartják őket, Bob elbűvölő személyisége viszont bizonyítja, hogy ez korántsem igaz…

Cicu

Undorral tölt el, ahogy bizonyos emberek a háziállataikkal bánnak.

Cicu

Mindenki megérdemelne egy olyan barátot, mint amilyen Bob.

Cicu

Az élet az utcán sosem megy simán. Mindig számítani kell valami váratlan fordulatra. Ezt már elég korán megtanultam.

Cicu

Időről időre odaállt mellém valaki, és így szólt: „Mennyit kér a cicáért?” Általában közöltem velük, hogy menjenek, szaporodjanak és sokasodjanak.
Aztán az Angelnél újra felmerült ugyanez a téma. Különösen egy hölgy volt kitartó. Többször is odajött hozzám, és minden alkalommal beszélgetett egy darabig, mielőtt a tárgyra tért volna.
– Figyeljen ide, James – kezdte általában. – Nem hiszem, hogy Bobnak jó dolga van kint az utcán. Szerintem jobb helye lenne valami kedves, meleg otthonban, ahol messze kényelmesebb lenne az élete.
És minden alkalommal a következő kérdéssel fejezte be a diskurálást: „Szóval, mennyit kér érte?”
Minden alkalommal elutasítottam, ilyenkor általában elkezdett összegekkel bombázni. Száz fonttal indított, és eljutottunk ötszázig.
Legutóbb, egy este, amikor odalépett hozzám, így szólt:
– Adok magának ezer fontot Bobért.
Csak ránéztem, és ennyit kérdeztem: – Vannak gyerekei?
– Ööö, igen, ami azt illeti, vannak gyerekeim – motyogta kicsit összezavarodva.
– Szóval igen. És mennyiért adja a legkisebbik gyerekét?
– Maga meg miről beszél?
– Mennyibe kerül a legfiatalabb gyereke?
– Nem értem, hogy ennek mi köze…
A szavába vágtam. – Szerintem elég sok köze van hozzá.
Az én szememben Bob a gyerekem, ő az én kicsikém. És amikor maga megkérdezi tőlem, hogy mennyiért adnám el, az pontosan olyan, mint amikor én szeretném megtudni, hogy mennyit kér a legkisebb gyerekéért.
Elviharzott. Azóta sem láttam.

Cicu

– Miért történik ez velünk? – kérdeztem Bobot, amikor este hazafelé zötyögtünk a buszon. – Nem csináltunk semmi rosszat. Miért nem juthat nekünk egyszer valami jó is?

Cicu

Az estét tévézéssel töltöttem, a kandúr pedig a radiátor előtt hevert – úgy tűnt elégedett azzal, hogy ott lehet. Csak akkor mozdult meg, amikor indultam lefeküdni. Felállt, utánam ballagott a hálószobába, és az ágy végében, a lábamnál labdává gömbölyödött.
Ahogy halk dorombolását hallgattam a sötétben, jó érzés volt, hogy ott van velem. Ez is egyfajta társaság volt, gondolom, és abban nem igazán volt részem az utóbbi időben.

Cicu

Egyértelmű volt, hogy a macska nem akar elválni tőlem.
Miközben bóklásztunk, egyfolytában az járt a fejemben, mi lehet a története, honnan jöhetett és milyen lehetett az élete, mielőtt felbukkant és letelepedett volna a földszinten a lábtörlőre.

Coralie

Azóta legalább féltucatnyian – lényegében csupa nő – hozott ilyen vagy olyan kötött ruhadarabokat Bobnak. Egy hölgy még a nevét is belehímezte a kis sálba, amit kifejezetten neki készített. Egy nap felötlött bennem, hogy Bob elkezdett egyfajta divatikonná válni. Napi rendszerességgel mutatta be azokat az újabbnál újabb holmikat, amiket valami jótét lélek készített neki. Egészen új értelmet adott a „plázacica” szónak.

131. oldal, 10. fejezet - Mikulás (Gabo, 2013)

Kapcsolódó szócikkek: divat · ruhanemű
Cicu

Figyeltem, ahogy kitölti a nyomtatványt, aztán egyszerre csak belém hasított a gondolat.
Ezek szerint most már hivatalosan is én vagyok Bob gazdája?
– Akkor… hivatalosan megfogalmazva, ez annyit tesz, hogy én vagyok a bejegyzett tulajdonos? – kérdeztem meg a lányt.
Felnézett a papírokból, és rám mosolygott. – Igen. Ez így rendben lesz? – kérdezte.
– Persze, remek – feleltem kicsit megilletődve. – Teljesen rendben.
Mostanra Bob kicsit már megnyugodott. Megsimogattam a feje búbját. Nyilvánvaló volt, hogy még érzi az injekció helyét, úgyhogy igyekeztem kerülni a nyaka tájékát – le is karmolta volna a kezemet.
– Hallod ezt, Bob? – szóltam oda neki. – Nagyon úgy fest, hogy most már hivatalosan is egy család vagyunk.

Kapcsolódó szócikkek: Bob · James Bowen
Cicu

Nem tudtam elviselni a gondolatát sem annak, hogy mások hazugságai miatt miatt másodszor is elessek a megélhetés lehetőségétől.

Bob, az utcamacska sorozat · Összehasonlítás