Isten ​cselekedetei (Krisztus küldetése 3.) 11 csillagozás

James BeauSeigneur: Isten cselekedetei

A ​világ népességének harmada halott, a Csendes-óceán meddővé vált, Észak- és Dél-Amerika erdőségei elhamvadtak. Azok, akik túlélték a világméretű katasztrófát, most sorsdöntő választás elé kerülnek: kövessék Christopher Goodmant, az Új Kor Messiását, vagy továbbra is legyenek hűségesek ahhoz az Istenhez, amely ezt a pusztulást hozta a földre. Christopher Goodman szerint eljött az idő, hogy az emberiség leszámoljon a rajta évezredek óta zsarnokoskodó, önző Istennel, s megtegye önálló lépését egy olyan jövő felé, amely örök életet és istenszerű létet ígér. Vajon lesznek, akik ellenállnak ennek a kísértésnek? S egyáltalán, ördögi vagy isteni kísértésről van-e szó? Hogy kicsoda is valójában Christopher Goodman, az csak a jó és a gonosz közötti végső összecsapáskor, az Armageddon idején derül ki.
A tudományos-fantasztikus regénytrilógia befejező része új megvilágításba helyezi az első két kötet tartalmát, és megválaszolja a világ és az emberiség sorsával kapcsolatos,… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1998

Alexandra, Pécs, 2007
398 oldal · ISBN: 9789633699560 · Fordította: Tavasz Marianna

thendarion>!
James BeauSeigneur: Isten cselekedetei

A sorozatról:
Mi volna, ha az idők végezete a mi életünk alatt jönne el?
Véleményem szerint az író remekül ragadja meg a hangulatot, és helyezi be a témát mai világunkba, mindemellett hűen követi a történéseket.

A harmadik kötetről:
Az elkerülhetetlen végkifejlet. Az ismert történet, lendületesen elmesélve.

estherlamm P>!

Ha jól megnézzük, a kereszténység olyan, mint amikor valaki csődbe jut. Elfogadni Jeshuát annyi, mint beismerni a vereséget, és odavetni magunkat a bíróság könyörületének, mert ráébredünk arra, hogy az igazság sokkal többet követel tőlünk, mint amennyit fizetni tudunk.

estherlamm P>!

Így történt, hogy egyetlen nap leforgása alatt nyolc évezred meséje ért véget.

estherlamm P>!

a Sátán nem vihet senkit magával annak akarata ellenére

estherlamm P>!

Visszaemlékeztek a sok hamis prófétára is, akiket az évszázadok során követtek:
[…]
Shabbetai Zevire, akinek több ezer követője volt a Közel-Keleten, Ázsiában, Európában és a Brit-szigeteken, akik oly buzgón hittek abban, hogy ő a messiás, hogy kezdőbetűit aranyba foglalva még a zsinagógák tóratartóiba is belevésték, és új imakönyveket nyomtattak, amelyekben a messiás helyébe az ő nevét tették; de aki aztán inkább áttért a muzulmán hitre, amikor a konstantinápolyi szultán felszólította, mutassa be erejét azzal, hogy eltéríti a rá záporozó nyilakat.