Testvéreink ​hite 1 csillagozás

Jálics Ferenc: Testvéreink hite Jálics Ferenc: Testvéreink hite Jálics Ferenc: Testvéreink hite

Meg vagyok róla győződve, hogy a mai lelkipásztorkodásnak és egyáltalán az emberekkel való minden munkának legnagyobb fogyatékossága, hogy nem tudjuk egymást olyan önzetlenül meghallgatni, mint azt a minden ember iránti tiszteletünk megköveteli Akinek nincs belső nyugalma, nem tud embereket meghallgatni. Aki saját gondolatait túlértékeli, nem tud mást úgy elfogadni, ahogy van.

Korda, Kecskemét, 2014
240 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639554436 · Fordította: Jálics Kálmánné
Korda, Kecskemét, 2009
Korda, Kecskemét, 1995
148 oldal · puhatáblás · ISBN: 963800472x · Fordította: Jálics Kálmánné

szelesteirita>!
Jálics Ferenc: Testvéreink hite

Ajánlom mindazoknak, akik szeretnék jobban meghallgatni, megérteni és elfogadni a másikat. Azoknak, akik feladatuknak érzik, hogy hitüket továbbadják.
Nekem határozottan segített!

tournesolo>!

Ha az ember Istenhez való viszonyában szemlélődő magatartást tud elérni, akkor az emberekkel szemben is megértő, nyílt lesz; békét és hitet fog sugározni. Viszont Istennel is fokozatosan szemlélődő viszonyba kerül, akiben megvan az a gazdagság, hogy embertársait meg tudja érteni, és könnyen kapcsolatba tud kerülni velük.

9. oldal, Bevezetés

Kapcsolódó szócikkek: meghallgatás · segítő kapcsolat · szemlélődés
szelesteirita>!

Egyszerű és hétköznapi esemény elmondásával fejezem be. A Boedonnak nevezett városnegyedből jöttem a 75-ös autóbuszon. Mikor már elhagytuk az Once teret, felszállt egy alig tizenéves kislány. Valószínűleg az iskolából jött, egyenruhát viselt, de társak nélkül szállt fel. Csodálkoztam, hogy egyedül utazik. Megvette a jegyét és az álló utasok közé vegyült, mert már a kocsi majdnem tele volt. Visszatértem a gondolataimhoz, és szokásom szerint szememmel követtem az embereket, az épületeket, az autókat és az utca forgalmát. Callao körül felkeltem mert le akartam szállni. Hátramentem és megálltam az ajtónál. A kislány hamarabb ért oda, és várta, hogy kinyíljon az ajtó. Még elég sebesen haladtunk a Via Monte utcán. Rio Bambát keresztezve a vezető elkezdett lassan fékezni. Még néhány utas közeledett a kijárathoz. A vezető már kinyitotta az önműködő ajtót, és akkor hirtelen elkapta a kormányt, valószínűleg egy összeütközés megelőzésére, és beletaposott a fékbe. A hirtelen fordulat a korláthoz lódított. Ösztönszerűen hátulról ki tudtam nyújtani jobb karomat a kislány elé, nehogy kiessen, mert már éppen lelépett a lépcsőre. Ő még időben megfogódzkodott, nem is volt szüksége a segítségemre. Az autóbusz megállt, ő leszállt, utána én is, már megfeledkezve az eseményekről. Nem volt rajtam papi ruha, azt hiszem gyűlésre vagy órára mentem. Callao irányában mentem a járdán, mikor észrevettem, hogy valaki mellettem megy és rám néz. Fejemet arrafelé fordítva tekintetünk találkozott. A kislány volt. Bájos mosollyal és őszinte hálával mondta: „Köszönöm szépen!” Nagyon jól esett. Éreztem a levegő frissességét, az égbolt végtelenségét és az élet szépségét. Szerettem volna megölelni és megcsókolni, de sokkal tapintatosabbnak gondoltam csak egy mosollyal viszonozva mondani: „Nincs miért!” De azzal a „nincs miért”-tel egy szívből fakadó áldást adtam neki, tele azzal a fennkölt érzéssel, ami abban a pillanatban eltöltött. Tudom, hogy Isten áldása leszállt rá.

tournesolo>!

Az a meggyőződésem, hogy a hit akkor növekszik, amikor a lóról leszállva testvéri kapcsolat alakul ki, nem pedig amikor másokat kioktatunk vagy „tanítunk”. A Jézus Krisztusban való hit nem oktatás által terjed, mint a tudomány, hanem jó emberi kapcsolatokon alapuló légkörben, közvetlen érintkezés által.

7. oldal, Bevezetés

Kapcsolódó szócikkek: hitoktatás