Nagy ​levegő 75 csillagozás

Aki megáll, elsüllyed
Jakupcsek Gabriella: Nagy levegő

Kevesen ​vannak ma Magyarországon, akik annyiféle sorssal találkoznak a munkájuk során, mint JAKUPCSEK GABRIELLA hiszen egy-egy televíziós évad során kisebb városnyi emberrel beszélget. Meghallgatja beszélgetőtársait a nevét viselő műsorban, átadja a tudását szakmai rendezvényeken vagy tréningek irányítójaként, és persze magánemberként társaságban, szülői értekezleten, sőt egyszerűen csak az utcán. És miközben a számtalan történetet átszűri a lelkén, azokból az élet általános esszenciája keveredik ki. Majd továbbadja a hallottakat, viszi magával, folyamatosan dolgozik rajtuk. Nem hagyja nyugodni, vajon hogyan lehetne megfogalmazni a tanulságokat a többi ember számára, miként lehetne érzékennyé tenni, elfogadásra és pozitív gondolkodásra sarkallni másokat.
Ezek között a történetek között akad drámai, megdöbbentő, megható, szomorú, vidám, hihetetlen és torokszorító, de az összes sors közös jellemzője, hogy történik valami, ami megváltoztatja a főszereplő életét. Fordulóponthoz… (tovább)

Jaffa, Budapest, 2019
Jaffa, Budapest, 2019

Málnika P>!

Jakupcsek Gabriella: Nagy levegő Aki megáll, elsüllyed

”Ijesztően magas azoknak az aránya, akik a problémát inkább elfojtják, mint feldolgozzák, és erről minél többször beszéljünk, mert az emberek nagy része rejtőzködő, az érzelmeivel, gondjaival magára marad.”

Jakupcsek Gabriella új kiadványa igazi csemege a papír alapú könyvek szerelmeseinek, az elején és a végén található illatos oldalak különleges olvasmányélményt nyújtanak. Mielőtt rátérnék a tartalomra, stílusosan nem árt egy nagy levegőt venni, ugyanis az már számomra jóval kevésbé volt meggyőző.

Az egyszerű, csapongó és felszínes írásban szinte mindenről esik szó, többek között házasságról, gyereknevelésről, nagymama szerepről, poliamor kapcsolatokról, tartós betegségekről, kiskorúak médiahasználatáról, tetoválásokról, sőt húsleveskészítésről is. Az eredeti koncepció az érzékenyítés, illetve a műsorvezető szakmai tapasztalatain alapuló, mások sorsából levonandó értékes életbölcsességek megosztása volt, a megvalósítás azonban nem a legügyesebb, főként, hogy minden témából csupán egy csipetnyi semmiség jut. spoiler A laza gondolatmorzsák nyomtatott formában valahogy nem állnak össze, bár az írás kétségtelenül tartalmaz számos jó meglátást. Hatalmas betűméretének, és egyszerű, „lány a szomszédból”-stílusának köszönhetően rendkívül gyorsan olvasható, ám tipikusan az a könyv, amely nem hagy maradandó nyomot, egy hét múlva valószínűleg már semmire sem fogok emlékezni belőle.

konyvolvaso>!

Jakupcsek Gabriella: Nagy levegő Aki megáll, elsüllyed

A beszélgetős műsoraiban mutatkozott be a nézőknek, amivel nagy sikereket ért el. Napjainkban sincs ez másként, legfeljebb váltott egyik csatornától a másikhoz.
Tanít, elgondolkodtat, hogy ni lenne amerre haladjunk. Aki egyetért vele az követi aki más irányba indulna el az kipróbálhatja magát.

h_orsi >!

Jakupcsek Gabriella: Nagy levegő Aki megáll, elsüllyed

Érdekes, hogy mennyire sokat hallottam erről a könyvről, mégis mennyire kevés értékelés olvasható róla itt a molyon.
Kezdetben azt hittem, hogy ez a könyv kizárólag azért tetszik ennyire nekem, mert jó időben és helyen talált meg. Jakupcsek Gabriella gondolatai, élményei és élettapasztalata annyira egybevágott a jelenlegi élethelyzetemmel és azzal, ahogyan látom a világot, hogy könnyű módon azonosultam vele.
A fejezetek külön témákat boncolgatnak, de nem mondanám merevnek egyiket sem. Vannak, amelyek jobban kötődnek a többihez, és akadnak olyanok, melyek az eredeti koncepciótól kicsit elszakadva, kilógnak a sorokból.
Hihetetlen az a pozitív szemlélet, ami árad az egész könyvből. Bevallom, hogy Jakupcsek Gabriella határozott kiállása és profizmusa mindig kicsit feszélyezett engem. A könyv olvasása közben kicsit úgy éreztem, hogy közelebb tud kerülni hozzám a személyes történeteivel.
A könyv új energiákkal töltött fel, és emlékeztetett arra, hogy néha kell vennünk egy nagy levegőt és tovább gondolni a mindennapokat, az életünket, a lehetőségeinket és a hozzáállásunkat a problémákhoz.

Trudiz >!

Jakupcsek Gabriella: Nagy levegő Aki megáll, elsüllyed

Továbbra is csípem Gabit. Többféle mai, aktuális témában fejtette ki a meglátásait, s nekem tetszetősen. Nyílt, kedves, megfontolt személyisége átjött az oldalakon keresztül. Kiváló Követendő ötlet a telefon/tablethasználatról alkotott szabályozás, s annak kivitelezése.
Olvasmányos, kikapcsoló kategória. Tetszik a borító! :)

Jakupcsek Gabriella: Nagy levegő Aki megáll, elsüllyed

Amióta megláttam a könyvet, hívogatott és nem tudtam kiverni a fejemből. A gyönyörű borító sem segített az ellenállásomon, így hát a karácsonyi kívánságlistám élén kötött ki.
Jakupcsek Gabriella személyisége világéletemben lenyűgözött, így mindenképp szerettem volna a polcomon tudni, főleg miután megtudtam, hogy illatosított oldalak is találhatóak a könyvben. Borzasztó illat fanatikus vagyok és adott egy különleges hangulatot, mintha Gabriella ott ült volna velem, különleges élmény volt.
Örömmel konstatáltam az olvasásom elején, hogy bizony itt arról lesz szó, amiért megvettem. Gabriella véleményét, élményeit, gondolatait olvashattam, amelyekből el is mentettem magamnak pár gondolatot.
Összességében, aki szereti Jakupcsek Gabriellát és szeretné úgy érezni, mintha egy kávé mellett leültek volna csevegni, semmiképp ne hagyja ki.

Bővebben:

Baráth_Zsuzsanna P>!

Jakupcsek Gabriella: Nagy levegő Aki megáll, elsüllyed

Hihetetlen, mennyire jól tud esni az ember lelkének egy jó kis beszélgetés. Mert ez a könyv végülis az, egy könnyed csevegés, amely nagyon is fontos témákat érint, nem merül el mélységében bennük, de csak annyira felületes, amennyire egy kávé mellett fecsegünk egy ismerősünkkel. Jakupcsek Gabriella jelenleg futó műsorát időhiány miatt nem nézem a tévében, azonban tartom annyira fajsúlyos személyiségnek a saját szakmájában, hogy kíváncsi legyek a véleményére, legyen az gasztronómia, metoo vagy bármi más. Elvből nem olvasok celebkönyveket, de mivel a szerző neve garancia volt számomra arra, hogy érzékenyen és intelligensen fog értekezni bármilyen témáról, ezért nagyon kíváncsian vártam, hogy elolvashassam ezt a kiadványt. Nem is csalódtam, pontosan azt kaptam, amit vártam, okos és bölcs eszmefuttatásokat a legkülönbözőbb témákról, a könnyedebbektől a drámaiakig, kiváló szerkesztésben. Nem az volt a cél, hogy katartikus élményt kapjon az olvasó, hanem az, hogy elgondolkodtatva szórakoztasson, és ezt sikerült is megvalósítani, összességében olyan élmény volt, mintha egy tartalmas beszélgetést folytattam volna egy kedves ismerőssel, aki kevesebb, mint barát, de több, mint kolléga. A csajosságot a nagyon hangulatos – és kellőképpen figyelemfelhívó – borító és az illatosított első és utolsó oldal szállította, a témákról pont annyi szó esett, hogy ne feküdje meg az ember lányának gyomrát, de ne is érezze úgy, hogy nem kapott semmit, amit magával vihetne belőle. A maga műfajában ez egy nagyon jó kis könyv.
A teljes kritika itt olvasható:

P_Jucus>!

Jakupcsek Gabriella: Nagy levegő Aki megáll, elsüllyed

Hű, de klassz olvasmány volt!
Dia lányomtól kaptam a könyvet karácsonyra és fel is faltam két nap alatt.
Mind a külcsín-, mind a belbecs ragyogó, ahogy Jakupcsek Gabriella személyisége!
Imádtam az idézeteket!
Kiszúrtam azt is, hogy a könyv szerkesztője Mörk Leonóra volt.

Mindenféle szóba kerül a könyvben, ahogy Gabi munkája, magánélete, a gyereknevelés, a nagymamaság és a sok-sok élettörténet, amelyeket végighallgat, aztán építkezik belőlük. Az ő életében is nyilván sok minden rossz történt, de hihetetlenül pozitív a szemlélete! Mint egy macska, mindig talpra esik! Mondják: „Okos ember más kárán tanul.” – érdemes végighallgatni (-olvasni, nézni) a történeteit és megszívlelni Gabi hozzáállását az emberekhez!

Csak egy dolog nem derült ki: mik azok a finom illatok a könyv elejében és végében?! :o)
Nagyon ajánlom mindenkinek, akár még az iskolákban is olvastathatnák a pedagógusok!

Kabódi_Ella P>!

Jakupcsek Gabriella: Nagy levegő Aki megáll, elsüllyed

„… amikor nagynak akarsz látszani, akkor látszik milyen kicsi vagy.”

Jakupcsek Gabriella tavaly ősszel a Jaffa Kiadó gondozásában megjelent, Nagy levegő című új könyvében ez volt az a mondat, ami a leginkább nyomot hagyott bennem. Az év végi szabadságom első napján vettem kezembe a kötetet, egy sötét, szúrós, hideg hajnalon. Kimerült voltam, meghajszolt, és törődött, plédbe burkolózva ücsörögtem a kanapén, amikor kinyitottam ezt az elragadóan pozitív külcsínnel rendelkező kiadványt. Nem tudom, kinek pattant ki a fejéből a gondolat, hogy „oké, tegyünk illatosított oldalt rögtön az elejére”, de bárki is volt, a lelkem óriási energialöketet kapott általa. Megajándékozottnak éreztem magam. Később persze tisztázódott a helyzet, hogy magának a könyv írójának nagyon fontosak az illatok, és hangulatának megfelelően használja, alkalmazza őket, leginkább parfüm formájában. Az üzenet kristálytiszta, ahogy a szándék is, és ez már önmagában bizonyos hálaérzetre ad okot. Akkor és ott mindenképpen nagy szükségem volt erre.

Ami a könyvet magát illeti, számos fontos témát érint, bár be kell vallani, valóban csak érinti őket. Mélyre nem feltétlenül megy, viszont ezt én így utólag pozitívumként könyvelem el, mert éppen akkor nem vágytam semmi fajsúlyosra, semmi lélekmorzsolóra. Ha malomkövek közé kívánom szorítani a szívemet, Stefánssont veszem elő, vagy még inkább: Woolfot. Tanácsokra sem vágytam, a divattal ellentétben én nem rajongok a mostanában felkapott self-care, mindfulness és hasonló témájú könyvekért. A Nagy levegő nem oszt ki, nem puffogtat hangzatos ötleteket. Jakupcsek Gabriella egyiket sem teszi. Egyszerűen csak beszélget veled. Értsd jól, valóban olyan az egész kötet, lapról lapra, mint amikor leülsz meginni egy kávét valakivel, akit jól esik hallgatni. Jó tudni, hogy vannak a tiédhez hasonló tapasztalatai, érzései, élményei, meglátásai. A szerző kedves, intellektuálisan gazdag, emocionálisan kifejezetten érzékeny, élettapasztalataiból fakadóan bölcs, és alapvetően derűlátó természete átsüt az oldalakon. Csak mesél. Mindenről, ami eszébe jut, talán ebből adódik, hogy kissé csapongó ez az írás, felületes is, feltétlen, de a célja egyértelműen nem az okítás, vagy a belemagyarázás. Ember szól emberhez, hogy elmondja neked, nekem, nekünk, hogyan éli meg ő az életet.

Lehet belőle persze meríteni: ötleteket, erőt, talán még bizonyos módszereket is, de én úgy gondolom, a könyv erőssége abban áll, ami egy jó beszélgetés biztos alapját is képezi. Hogy rájössz, a másik is csak ember, hogy gondokkal küzd, hogy vannak stratégiái a túléléshez, hogy nem csak a felszínen evickél, de minden örvény előtt nagy levegőt vesz. Tudja, hogy mindig van tovább. Hogy mindig van valahogy, és az ember egyszerűen csak a hullámok felett tartja a fejét, bármi áron. Lehet jógázni, lehet különböző napi szertartásokat, szokásokat kialakítani. Bármi működhet, amitől az életed működik. Ez a könyv pedig pontosan ettől a nagyon is elemi axiómától működik. Mert téged szólít meg. Hozzád beszél. Neked mondja. Mesél. Nem az a célja, hogy megváltoztassa az életed, talán az sem, hogy megkönnyítse. Csak szeretne egy jót beszélgetni veled. Ebbe beletartozik az is, hogy nem feltétlenül értetek egyet mindenben, de a tolerancia az első alapszabály, amit az ember ilyenkor lefektet. Te így látod, én úgy látom, de nem kell, hogy ez ellenségekké tegyen minket. Miért is kellene? Attól tágul a világ, hogy meghallgatlak téged, és látom, amit látsz, és megnyílik egy kis szelet előttem belőled. Látom, hogy mi motivál, hogy olyan vagy mint én, annak ellenére, hogy különbözőbbek nem is lehetnénk talán. Ettől jó a Nagy levegő. Csak beszívod, átengeded magadon, töltekezel belőle, azután elengeded. Ami marad, az a tiszta, derűs, kellemes érzés, hogy valahogy gazdagabb lettél, érzékenyebb. Kaptál valamit: lendületet, reményt, egy kis emberséget.

Lovebooks>!

Jakupcsek Gabriella: Nagy levegő Aki megáll, elsüllyed

Öröm volt újra elmerülni Gabi világában, úgy látni a világot, ahogy ő látja. Még mindig nagyon szimpatikus, két lábbal a földön álló személyiségnek tartom. Külön boldogság ebben a gyönyörű könyvben, hogy az elején és a végén illatosított oldal található! Kellemes, finom illatok. A szerzőhöz hasonlóan én is vallom, hogy nagyon fontosak a hétköznapokban minket körülvevő illatok! :)
Csodakönyv, aki tudja, olvassa el nem bánja meg! ;-)

DCinti>!

Jakupcsek Gabriella: Nagy levegő Aki megáll, elsüllyed

Jakupcsek Gabi Nagy levegő című kötetét már azóta szerettem volna elolvasni, mióta a Lapozz a 99-re c. podcastben beszélt róla Szabados Áginak. Egy darabon elbizonytalanodtam, mert nem olvastam róla jó kritikákat. Végül mégis csak sort kerítettem rá, mert áprilisban elmentem Gabi Traccs előadására, s úgy éreztem nekem nem volt elég ebből az élményből egy délután.
A borítója egyébként számomra nagyon kellemes és nyugtató ezzek a kompozícióval, ezekkel a színekkel. Az pedig, hogy még mindig érződik, hogy illatos (pedig könyvtári példányt olvastam) külön jó hangulatba hozott minden alkalommal.
Nem mondom, hogy az olvasottak teljesen új benyomást tettek rám, hiszen több téma is előkerült a Traccs során. Azon viszont jót mosolyogtam, hogy városom leghíresebb alakja, nevezetesen a Vasember kétszer is szerepelt ebben a kötetben. Azon igazán jót mosolyogtam mennyire megborzongott tőle, mint ahogyan sokan mások is. Pedig valójában nincs miért. Eltekintve a külsőtől, egy igazán érző lelkű apukát találunk, akinek borzalmasan jó érzéke van a sövényszobrászathoz.
Visszakanyarodva a könyvhöz kezdtem érteni mi többek problémája. Időnként valóban kicsit csapongónak és kiforratlannak éreztem én is, pedig maguk a témák, amelyekről szó van fontosak és érdekesek. Mind a munka téma, ahogy hozzááll és felkészül egy-egy műsorra, a magánéleti részek, a gyermeknevelés is.
Valahogy annyira mégsem zavart. A Jakupcsek élményt nagyjából hozta. Humoros, sokszínű, elgondolkodtató sorai még így is hatással voltak rám. Olvasás közben végig a hangján hallottam a leírtakat. Mintha csak beszélgettem volna vele.
Úgyhogy a maga hibáit leszámítva örülök, hogy végül mégis elolvastam ezt a könyvet. Könnyed kikapcsolódást nyújtott.

Kókuszka>!

A magyar ember azonban nem ilyen bátor. Ha egy előadáson tízszer megkérem őket, hogy tegyék fel a kérdéseiket, a magyar ember nem mer felállni, mert a mi iskolarendszerünk arra szocializált minket, hogy csak ha felszólítanak, vagy ha jelentkezünk, akkor kell megszólalni, és mindenki menekül, hogy ne kelljen megnyilvánulnia. A véleményét is nehezen vállalja nyilvánosan, mert „mit szólnak majd hozzá”.

Málnika P>!

psych P>!

Nincs más túlélési technika, mint a pozitív hozzáállás.

P_Jucus>!

A legnagyobb tévedés, hogy bárkinek olyannak kellene lennie, mint régen volt, mindenki hadd lehessen olyan, amilyen épp most akar lenni.

Wandamaci__könyvkuckója>!

Egy fontos mondat meg tudja változtatni az életünket, pedig hallottuk már máskor is, csak nem biztos, hogy jókor.

Suba_Csaba P>!

Nem kell látnom mindent. Egyáltalán nem szeretnék mindent látni, mert akkor véletlenül gondolok is valamit. Ha gondolok, akkor meg netán mondom is.

Lovebooks>!

A szabadság meghagyása egy kapcsolatban központi kérdés. Mindezt úgy szerencsés kivitelezni, hogy nem elutasítani a másikat, hanem meghagyni mindenkinek a szabad életterét.

DCinti>!

A jót nem biztos, hogy ott adjuk vissza, ahonnan kaptuk, sőt.

188. oldal Azon a széken csak én ülök

konyvolvaso>!

Divatos mondás volt, hogy az „értelmiség előtt két út áll, az egyik az alkoholizmus, a másik járhatatlan.”

Wandamaci__könyvkuckója>!

… amikor nagynak akarsz látszani, akkor látszik milyen kicsi vagy.

Népszerű triviák

Suba_Csaba P>!

Ez Jakupcsek Gabriella harmadik, Jaffa Kiadó gondozásában megjelent könyve.

[carrie.hu]

Kapcsolódó könyvek: Jakupcsek Gabriella: Nagy levegő