Megúszhatatlan 24 csillagozás

Ahogy a gyerekeimnek elmesélem
Jakupcsek Gabriella: Megúszhatatlan

Jakupcsek ​Gabriella a magyar televíziósás megkerülhetetlen alakja, számtalan nagysikerű televíziós műsor házigazdája, kampányok arca és nem utolsó sorban anya.
Kislánya rengeteg telefonbeszélgetését végighallgatja különféle témákról és természetesen felteszi a maga kérdéseit, amik sokszor megdöbbenően elgondolkoztatóak.
Egy ilyen alkalommal merült fel a könyv alapötlete: hogyan válaszoljuk meg a gyerekeink kérdéseit? Természetesen a kudarcokról, változásokról és igazságtalanságokról is beszélni kell, ilyenformán a könyv is érinteni fogja a televízióból való távozást. Jakupcsek olyan élethelyzetbe került, ami sajnos manapság bármelyikünket fenyegethet. De hogyan kommunikálhatjuk mindezt a gyermekünknek úgy, hogy megértse? A könyvben szó van mindenről, ami az ex-műsorvezető számára fontos, értékes, ami mellett érdemes kiállni, így a gyerekkori internethasználat és annak buktatói vagy például a magyar csapat részvétele az olimpián. Olvashatunk mindarról, ami vele,… (tovább)

Jaffa, Budapest, 2016

Jakupcsek Gabriella: Megúszhatatlan Ahogy a gyerekeimnek elmesélem

Igen. Ezt így kellett. Kiírta magából, megosztotta olvasóival.
Adott magából egy újabb darabot, de finoman, egyúttal lényegre törően. Önismereti kérdésben verhetetlen, „jól van összerakva”.
A mai élethelyzeteket, a negatív élményeket, úgy mint megcsalás, irigység stb jól látja, láttatja, s mindeközben előbújik női mivolta. Mindig is kedveltem őt, mert talán némi halovány hasonlóság vélhető fel…
Sokat lehetett idézni tőle, mert sokunkra igaz állításai, megállapításai (néha sajnos!) valósak. „…a hozzáállásunkon szükséges változtatni, hogy elviselhetőbb legyen az élet.”
Szerintem az ő műsor-vezetésével kategóriákkal kedvelhetőbb volt az a bizonyos két műsor.
Vívódtam magamban a fél csillag levonásért, de a lemaradt egy-két betűért mégis.

psych

Jakupcsek Gabriella: Megúszhatatlan Ahogy a gyerekeimnek elmesélem

Nagyon szerettem műsorvezetőként, most pedig egy kicsivel többet is megtudhattam az életéről, érzéseiről. Nem egy önéletrajz, nem egy dühöngő írás a tavaly történt elbocsátásáról, hanem egy kis „útmutató” a mindennapi kudarcok megéléséhez az ő történeteivel, élettapasztalataival tűzdelve. Kíváncsian várom, hogy mivel tér vissza a médiába…

Szédültnapraforgó

Jakupcsek Gabriella: Megúszhatatlan Ahogy a gyerekeimnek elmesélem

Fura volt olvasni ezt a könyvet, Gabitól – aki olyan, mint egy jóbarát vagy egy közeli rokon – eddig még nem olvastam tőle semmit. Tv- műsorait nagyon szerettem, bár egy ideje nem követem a pályáját. Sok újdonságot tudtam meg azért róla/tőle a könyvből.
Szerintem egy végtelenül humánus, empatikus nő, intelligens és felnézek rá, hogy bevállalta a kislányát ennyi év után.
Szakmailag is nagyon ott volt a toppon, nem igazán értettem az elbocsájtását!
Nagyon fontos gondolatokat is megfogalmazott:
„Hiszek abban, hogy a legtöbbet otthonról lehet hozni. A gyerekvállalásban ez az elsődleges felelősségem, nem az, hogy anyagilag hogyan tudok megfelelő körülményeket teremteni neki, hanem hogy mivel engedem el az életbe.”
„A 40-es korosztálynak nem lehet nemet mondani, mert nem tudják kezelni. Ha nem értünk egyet vele, vagy valamire azt mondjuk, hogy az nem úgy van, azt rögtön sértésnek veszik, nem tűrik az ellentmondást. Pedig ez csak a párbeszéd kezdete lenne.”

konyvolvaso

Jakupcsek Gabriella: Megúszhatatlan Ahogy a gyerekeimnek elmesélem

Gabi nyújtotta a szokásos önmagát. Megosztó személyiség a harsánysága, szókimondása, elevensége miatt. Én éppen emiatt szeretem, és szivesen néztem a műsorait amig lehetett. Van benne élet, pezsgő, vidámságot add és lekesít. Aki eddig is szerette az szivesen olvassa ezt a könyvét is, aki nem azt most sem fogja megnyerni magának. Meglepő volt olvasni, hogy sok mindent hasonlóan lát és hasonló problémákkal találja magát az élet sok területén.

Lovebooks

Jakupcsek Gabriella: Megúszhatatlan Ahogy a gyerekeimnek elmesélem

Ez nem csak egy könyv, hanem egy életre szóló tanító-nevelő olvasmány. Gabi a saját példáin keresztül mutatja meg az olvasónak, hogy hogyan éljük túl a hibákat és hogyan tanuljunk belőle. Elmeséli élete mélypontjait és kiemelkedő történéseit is, ami számunkra is például szolgálhat. Amikor befejeztem még tovább és tovább akartam olvasni, vártam volna a folytatást, pedig így is lezárt, kerek egész elbeszélést kaptam, viszont annyira jól összeállított, megírt a sztori, hogy simán tudtam volna még folytatni az olvasását. Sokszor úgy belemélyedtem, hogy enni, inni is elfelejtettem, pedig ez ritkán fordul elő velem. Ajánlom mindenkinek ezt a könyvet, akit egy kicsit is érdekel egy tapasztalt, sokat látott nő beszámolója az életről, az életre nevelésről. Akár életmód tanácsadásként is gondolhatunk Jakupcsek Gabriella írására.

Kukuucs

Jakupcsek Gabriella: Megúszhatatlan Ahogy a gyerekeimnek elmesélem

Anyukám kapta tőlem karácsonyra a könyvet, nálunk ez már szokássá vált, hogy miután ő végzett, én is elolvasom, mit kapott tőlem. (Amúgy vicces, mert ha a család többi tagjával nem beszélünk össze, anyát 3 példány várta volna a karácsonyfa alatt.)
Kedvelem Jakupcsek Gabriellát, számomra ő egy hiteles tévés személyiség.
Tetszett a könyvében, hogy bele lehetett látni egy kicsit a magyar televíziózásba, abba, milyen egy ismert ember élete. De emellett azt is átadta, hogy ő mégis csak ugyanolyan mint, mi, hasonló értékrenddel, gondolatokkal, véleménnyel.
Őszinte könyv, érdekes témákkal, személyes családi történetekkel, gyerekekről, felmenőkről egyaránt.
Viszont több elírás is szerepelt benne sajnos, ezek az én szememet mindig annyira bántják. :(
Nekem a végéről hiányzik egy összefoglalás, talán az előszó lehetett volna utószó, kerekebb lenne a történet.
(Anyukámnak is nagyon tetszett. :) )

mokus75

Jakupcsek Gabriella: Megúszhatatlan Ahogy a gyerekeimnek elmesélem

Én mindig is kedveltem a műsorait, a hangját. Jó a stílusa könnyű olvasni. Bár vannak dolgok amelyeket túl idillinek mutat be, de vannak benne vicces, kedves sztorik.

RozaLia91

Jakupcsek Gabriella: Megúszhatatlan Ahogy a gyerekeimnek elmesélem

Valahogy többet vártam ettől a könyvtől.

Malnai_Istvan

Jakupcsek Gabriella: Megúszhatatlan Ahogy a gyerekeimnek elmesélem

Szerintem tudod, ki Jakupcsek Gabriella.
Ridikül, Szeretlek Magyarország, és még sok-sok
adás, amelyben érzékenyen kíváncsi,
felkészülten kérdező, elmélyülten hallgató.
Ő az a személy, aki miatt akár egy kereskedelmi adó
műsorán is hajlandó vagyok leragadni.
Mert amúgy… nem.
Miért? Hitvallása miatt: a tapasztalatok megúszhatatlanok.
Nem szabad félelmeink miatt megragadni méltatlan helyzetekben.
Megúszhatatlan, hogy lépni kell.
Minden félelmünk ellenére.
Vagy éppen azért.

Bővebben: http://kulturpara.blog.hu/2017/03/26/jakupcsek_gabriell…

Suz_n

Jakupcsek Gabriella: Megúszhatatlan Ahogy a gyerekeimnek elmesélem

Mindig is szerettem Jakupcsek Gabriellát, a műsorait is, bár sajnos keveset láttam. A könyv szenzációs, imádom!

(…) merjünk különbözni.

Trudiz P

(…) a hozzáállásunkon szükséges változtatni, hogy elviselhetőbb legyen az élet.

Trudiz P

A boldogság egyik titka az, hogy tudomásul vesszük, milyenek vagyunk.

(mottó)

Trudiz P

A közös öröm, a közös kudarc mint tanítóeszköz…

Trudiz P

Ha hátrafelé nézel, nem látod meg az utat.

Trudiz P

Ha nincsenek sikerek, akkor nincsenek motivációk sem.

Hagyom áradni az életet.

Trudiz P

(…) a családi értékeket, normákat mi alkotjuk meg, mi éltetjük, és mi adjuk tovább a következő generációnak.

Trudiz P

(…) mi, magyarok, ha baj van, akkor briliánsan össze tudunk fogni. A jóban nem, de a rosszban igen.

konyvolvaso

Az mindig is az élet természetes rendje volt, hogy a nagy öregeket le akarják taszítani a trónról a frissen érkező fiatalok. Igazándiból az arányokkal van baj, mert az idősebbek zapasztalatára, tudására mindig is célszerű alapozni. És az is a probléma, ha a trónkövetelők megszerzik a poziciót, de nem tanulnak az elődeik tapasztalatából, és nem használják azt a tudást, amire szükségük lenne. Arról nem is beszélve, hogy hiába fiatal valaki, ha sincs szinkronban sem a saját korával, sem azzal a korral, amelyben él.