Hagyomány ​és válság 0 csillagozás

Zsidó társadalom a középkor végén
Jakov Katz: Hagyomány és válság

Katz egyedi nézőpontja teljes mértékben megmutatkozik Hagyomány és válság című, egyik legjelentősebb könyvében, mely először 1958-ban jelent meg héberül, majd hamarosan napvilágot látott az angol fordítás is. A szociológia és a történetírás egybeolvasztása Izraelben felborzolta a kedélyeket, de külföldön pozitív fogadtatásban részesült. A megjelenése óta eltelt öt évtized során a könyv a zsidó történelem kutatóinak nemzedékeire hatást gyakorló, klasszikus művé vált. Bár egyes módszertani hipotéziseit és következtetéseit megkérdőjelezték az évek során, egyetlen más tanulmány sem volt képes a hagyományos zsidó társadalom egészének ily összetett elemzését nyújtani. A Hagyomány és válság egyszerre hasznos kézikönyv, mely megismerteti a kezdő olvasót a korai modern kor hagyományos zsidóságának gazdag és összetett világával, és a tapasztalt történészek számára kihívást jelentő, maradandó modell.
Michael K. Silber Héber Egyetem

Múlt és Jövő, Budapest, 2005
414 oldal · ISBN: 9639512079 · Fordította: Stöckl Judit

Yosef Hayim Yerushalmi: Záchor
Jacob Allerhand: A Talmudtól a felvilágosodásig (középkor)
Kohn Sámuel: A zsidók története Magyarországon a legrégibb időktől a mohácsi vészig
Papp Klára – Bárány Attila – Kerepeszki Róbert (szerk.): Kultúra, művelődés, agrárium
Kincses Katalin Mária (szerk.): Hadi és más nevezetes történetek
Papp Imre – Angi János – Pallai László (szerk.): Emlékkönyv ifj. Barta János 70. születésnapjára
Weisz Boglárka (szerk.): Középkortörténeti tanulmányok 3.
Uhrman Iván: Kazárok, magyarok, zsidók
Katona József: A zsidó orvos a középkorban