Louis ​Braille 7 csillagozás

A vakírás feltalálójának élete
Jakob Streit: Louis Braille

Amikor ​Louis Braille 1809. január 4-én egy Párizshoz közeli faluban, Coupvray-ban megszületett, még csak néhány olyan iskola volt egész Európában, ahová a vakok járhattak. Különböző kézműves szakmákat és zenét tanultak. Ám könnyen alkalmazható írás hiányában a világ jelentős része hozzáférhetetlen maradt számukra.

Louis látóként született. De amikor háromévesen, mint annyiszor, apja nyeregmíves-műhelyében játszott, egy árral megsebesítette magát, és nem sokkal később megvakult.

Alig tizennégy éves, amikor kitapogatható írás kifejlesztésébe fog, amelyből később megszületik az a bizonyos Braille-írás, amelynek segítségével a vakok mind a mai napig írnak és olvasnak.

Ebben a könyvben Jakob Streit a gyerekek számára, az ő nyelvükön meséli el e nagyszerű ember történetét – ifjúságát és felnőttkorát, amikor a párizsi Vakok Intézetében tanárként dolgozott. Megtudhatjuk, hogyan tanulja meg Louis új módokon észlelni környezetét, hogyan járja útját a világban és… (tovább)

Öregmalom, 2008

Lovely>!

Jakob Streit: Louis Braille A vakírás feltalálójának élete

Nagyon egyszerűen mutatja be ezt a számomra rémérdekes történetet az író. Sok híres ember életéről lehetne hasonlót írni, akiket érdemes lenne megismernie már a gyerekeknek is!
Ami engem a leginkább megfogott Braille történetében, az a tudásszomja, ami végül egy ilyen nagy dolog megalkotásához segítette.
A könyvhöz mellékelt rendes, tapintható Braille-ABC pedig zseniális ötlet!

Papírtigris>!

Jakob Streit: Louis Braille A vakírás feltalálójának élete

Aranyos, érdekes könyv, egy igazi kis hősként mutatja be L. Braille-t.

bodr>!

Jakob Streit: Louis Braille A vakírás feltalálójának élete

Egy kicsit túlerőltetettnek éreztem Louis jóságosságának és ártatlanságának és nyitottságának hangsúlyozását, valamint gyerekkönyv voltából adódóan arra számítottam, kevesebb lesz a körítés, de azért nem volt rossz, érdekes volt megismerni ezt az élettörténetet, viszont egy jófélébb Wikipedia oldallal valószínűleg jobban jártam volna.

lauranne>!

– A két évvel ezelőtt elhunyt Barbier százados nyomán jött az az ötlet – mesélte Louis –, hogy olyan kitapogatható írást fejlesszek ki, amely kiemelkedő pontokból áll. Akkoriban tizenkét éves voltam. Barbier látó volt, és ezért az elméletben kitalált betűk túl bonyolultak voltak. Én azonban ujjaimmal gondolkodtam. Gabriel bizonyíthatja Önnek, egészen megszállottja lettem az egyszerű pontírás gondolatának. Éjt nappallá téve dolgoztam rajta. Talán tudja a kockajátékból, hogy az ember legfeljebb hat pontot tud egyszerre felfogni. Ami efölött van, azt már számolnia kell. Ezért áll az én ábécém csupán hat pontból.

smilla>!

Énekeltem, és a Nap belesütött a tenyerembe.