Terülj, ​terülj, asztalkám, adj aranyat, csacsikám, ki a zsákból, botocskám! 5 csillagozás

Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Terülj, terülj, asztalkám, adj aranyat, csacsikám, ki a zsákból, botocskám!

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Móra, Budapest, 1979
32 oldal · Illusztrálta: Gisela Nitzsche

Anita1113>!

Magát a mesét már ismertem, így az a része nem jelentett újdonságot, viszont továbbra sem tudom megunni ezeket az időtlen meséket. Bevallom, néhol azért kicsit ijesztő volt a számomra egy-egy illusztráció, viszont mindent összevetve nagyban hozzájárult az élvezethez amit ennek a mesének az olvasása nyújtott.

Papp_Bence_Gábor>!

Ezt as Grimm-mesét a nepmese.hu-n olvastam. Jó volt feleveníteni, ugyanis az egyik kedvenc mesém volt kiskoromban.

Cholito>!

Régen a kedvenc Grimm meséim között volt. Most is tetszett, de egy kicsivel már kevésbé, mint akkor. Mondjuk azért egy ilyen asztalkát én is elfogadnék! :D