Terülj, ​terülj asztalkám 18 csillagozás

Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Terülj, terülj asztalkám Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Terülj, terülj asztalkám Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Terülj, terülj asztalkám

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Grimm mesék

Móra, Budapest, 1969
158 oldal · Fordította: Rónay György · Illusztrálta: Bela Kolcakova
Mladé Letá, Bratislava, 1969
158 oldal · keménytáblás · Fordította: Rónay György · Illusztrálta: Bela Kolváková
28 oldal · Illusztrálta: Kricskovics Zsuzsa

walkingRead P>!
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Terülj, terülj asztalkám

Kiskoromban nagyon szerettem ezt a sorozatot, mert jó nagyok és szép színesek voltak a képek; ha kinyitottuk valamelyiket, egyből beszippantott. A mesélő oldalon egy kicsit más a helyzet: leginkább a szöveg nyelvezete nehézkes. Persze inkább nagyobb ovisoknak ajánlott, de zavaróbb, hogy a szöveg nem halad mindig a képekkel, ilyenkor a hallgató keze már lapozna, a mesélőnek pedig gyorsítania kell a tempón.
A mese szódával elmegy. Ez inkább két történet összefűzve – félig nyúzott bakkecske vezeti fel a terülj-terülj-t –, ami nem mindig szerencsés… szerintem ebben az esetben sem, de legalább aranyos.

Papp_Bence_Gábor >!

Adj aranyat, csacsikám! De bizony a szamárból nem arany potyogott, s látszott, nem is konyít a mesterséghez, mert hát nem is minden füles viszi ám annyira!