Jancsi ​és Juliska 40 csillagozás

Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Jancsi és Juliska Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Jancsi és Juliska Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Jancsi és Juliska Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Jancsi és Juliska Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Jancsi és Juliska Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Jancsi és Juliska Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Jancsi és Juliska Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Jancsi és Juliska

A testvérpár, Jancsi és Juliska eltévednek az erdőben.
Az éhség már hatalmassá vált bennük, mikor rátalálnak egy mézeskalács házikóra, melynek boszorkány a lakója.
Vajon sikerül Jancsinak és Juliskának túljárni a gonosz boszorkány eszén?
Vajon visszatalálnak-e szeretett apjukhoz?

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Papírszínház, Grimm mesék

Új Ex Libris, Budapest, 2000
32 oldal · ISBN: 9639370282 · Fordította: Oláh Erzsébet

WindStorm
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Jancsi és Juliska

Mindegyik Grimm mese kedvenc, de ez valahogy az egyik legjobb. :)
Nagyon szép és tanúlságos, gyermekien megfogalmazva.
Most német nyelven olvastam, így is élveztem. Szebbé tette az estém, hiszen közben nosztalgiáznom is sikerült. :)

Judyt IP
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Jancsi és Juliska

Csak azért adok 3,5 csillagot, mert fantasztikusan szépek a rajzok.
A Jancsi és Juliska pont az a mese, ami a maga keletkezésének korában megesett alapokon nyugodhat, vagyis hogy a nagy szegénység hajthatta esetleg arra a szülőket, hogy megváljanak gyermekeiktől. Persze a mesében ott a gonosz mostoha is, akinek erős befolyásoló képessége van, valamint egy akaratgyenge apát is találhatunk.
Ott a gonosz, kannibál boszorkány, aki miatt Juliskának egy hatalmas morális kérdésben kell nagyon hamar döntenie. Azt hiszem inkább ösztönből cselekszik, ezzel megmentve bátyját és önmagát. Na de, hogy fogják magukat és visszamennek oda, ahonnan kétszer is „elhagyták” őket.
A fene se tudja, a fene se érti, hogy mit akar üzenni a Jancsi és Juliska mese…

Közgazdasági és Jogi, Budapest, 1987
42 oldal · Illusztrálta: Haui József
konyvolvaso
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Jancsi és Juliska

Nagyon meseszerű történet a Mézeskalácsház, Jancsi és Juliska.

Millázs
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Jancsi és Juliska

Ezt tetszett a legjobban! Az egész rajzokból áll és rajta van a szöveg. Színes, igényes kidolgozás.
A történet szomorú, nagyon szomorú. A pénz, a kincsek vajon mindent megoldanak?

eeszter P
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Jancsi és Juliska

Ez volt az a mese, amitől borzasztóan féltem gyerekkoromban. Színházban láttam, ahol a megjelenítés még pluszban rátett a félelmetességére. Szerintem sokáig voltak rémálmaim is tőle. Most újraolvasva ha rémálmok nem is, de nyomasztó hangulat mindenképpen járt vele…

Dalma_Szikszai
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Jancsi és Juliska

Mindig kedveltem ezt a mesét.
Jópofa kihajtható oldalakkal, leköti a gyerek figyelmét. Ez a változat, amikor a szülők nem ott felejtik, hanem „nehéz szívvel elhatározták, hogy a gyerekeket az erdőbe küldik, éljenek ott…” egy kicsit lélekromboló, de ugye tudjuk, hogy minden jó, ha a vége a jó! :)