Holle ​anyó 47 csillagozás

Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Holle anyó Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Holle anyó Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Holle anyó Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Holle anyó Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Holle anyó Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Holle anyó

Volt egyszer egy testvérpár: Jacob és Wilhelm Grimm, akik jó kétszáz esztendeje éppen kétszáz népmesét gyűjtöttek össze. A jól ismert történetekben Piroska találkozik a farkassal, az ördög elveszti mindhárom arany hajszálát, Hófehérke összebarátkozik az erdő mélyén élő hét törpével, és a széttáncolt cipellők titkára is fény derül.
A Móra Könyvkiadó Róna Emy könnyed rajzaival megjelenő, klasszikus válogatáskötetének második részében huszonöt mese kapott helyet. Aki nem hiszi, járjon utána!

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Grimm mesék

Csimota, Budapest, 2017
20 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155649158 · Illusztrálta: Szalma Edit
Móra, Budapest, 2016
186 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634154778 · Fordította: Rónay György · Illusztrálta: Róna Emy
Móra, Budapest, 2014
194 oldal · ISBN: 9789631195200 · Fordította: Rónay György · Illusztrálta: Róna Emy

Deziréé>!
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Holle anyó

Gyerekként nem igazán szerettem ezt a történetet, de úgy néz ki most változott a véleményem, mert most a max csillagot tudom adni a könyvnek.
Jó kis történet.

Paulina_Sándorné P>!
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Holle anyó

Gyermekkorom nagy kedvence, úgy örülök, hogy újra a kezembe került. Egy nagyon jó mese, melyet meséltem a gyermekeimnek, főleg, mikor hullott a hó. A könyv nagyon szép rajzokkal van illusztrálva.

schesztiஐ P>!
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Holle anyó

Nagyon szeretem Holle anyó meséjét; sajnos ez a kis mesekönyv nagyon kevés ahhoz, hogy ezen a pár oldalon megmutassa a történet szépségeit és tanulságát. Ráadásul a rajzok sem tetszettek. :(

Aveline>!
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Holle anyó

Gyerekkori nagy-nagy kedvencem. A példányom most is kitűnő állapotban van, így remélem egyszer majd én olvashatom fel a gyerkőceimnek, ahogy jó néhány évvel ezelőtt anyukám olvasta nekem. :))

csillagka P>!
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Holle anyó

Ezen a könyvön mindig tudok értetlenkedni, már kislány koromban is ha lent van a kút akkor hogy megy fel a hó a felhőkbe?
Mikor a lusta lány nem rázta ki a paplant, akkor nem esett? Akkor az nekünk jó mert nem kell havat takarítani :)
és a legkomolyabb és tényleg feltettem 5 évesen így lettek a feketék?
Nekem ez a kérdéses mese :)

konyvolvaso>!
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Holle anyó

Ez a Hamupipőke mese. Nagyon szerettem a Grimm meséket gyerekkoromban és még most is.
Van az édes és mostaha lány. Az egyik szorgalmas a másik lusta.És mikor próbát kell teljesíteni akkor is kijön ezen tulajdonságuk és mindegyik megkapja méltó jutalmát is

Cholito>!
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Holle anyó

Mennyire szerettem ezt a mesét kis koromban. Szerencsére mára csak annyi változott, hogy idősebb lettem. Még mindig ugyanannyira szeretem, mint akkor. :)

CarmenV>!
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Holle anyó

Gyerekkori kedvenc, diafilmen is megvolt :)
Grimmék nagyon tudtak valamit :) Főleg ha figyelembe vesszük némelyik mese honnan indult… :)

Papp_Bence_Gábor>!
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Holle anyó

A rövid kis mesét a Grimm testvérek nyomán Benedek Elek fordításában olvastam a MEK-en. Nagyon tanulságos kis történet, biztos olvasni fogom az oviban. Tanulság: a jó mindig elnyeri méltó jutalmát, és ugyanez igaz a rosszakra is.

kuliga>!
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Holle anyó

Nagyon szeretem a meséket, és sajnálom, hogy gyermekeim már kinőttek belőle, unokáim még nincsenek, így nincs alkalmam esténként mesét olvasni. Nagyon jó volt egy kicsit nosztalgiázva ezeket a meséket újra elolvasni, visszaemlékeztem gyerekkorom diafilm estéire, amikor még Anyukám olvasta nekem a meséket, kevésbé szép illusztrációkkal, vagy a régi-régi grimm mesekönyvemre, amelyben szinte alig-alig volt illusztráció, szemben a mai modern kiadásokkal. (Sajna ebben is csak kevés színes illusztráció van, nekem egy mesekönyvhöz valahogy kellene, de szép a borítója.) Kedvenc mesém Holle anyó volt, még most is eszembe jut, minden hóeséskor, hogy biztos rázza a dunyhát. A mai gyerekek, már azt se tudják mi a dunyha…Ebben a kötetben 25 Grimm-mese van. Mindet ismertem, szerettem. Nem változott a mai napig sem. A száttáncolt cipellők, a Babszem Jankó különösen bájos számomra.

csillagka P>!

Élt egyszer egy özvegyasszony, annak volt két lánya: az egyik szép és szorgos, a másik csúnya és lusta.

Ezt a könyvet itt említik