Hófehérke 56 csillagozás

Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Hófehérke Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Hófehérke Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Hófehérke Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Hófehérke Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Hófehérke

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Grimm mesék

Black & White, Budapest, 2005
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637095446 · Fordította: Rónay György · Illusztrálta: Füzesi Zsuzsa
Elektra, 2002
Novum, Budapest, 1996
8 oldal · keménytáblás · ISBN: 9638060514 · Fordította: Gellér Tibor

Ottilia P>!
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Hófehérke

Végre, sok-sok év, számos változat után újra elolvastam a Grimm fivérek meséjét, erre emlékszem gyermekkoromból. Nosztalgikus és kellemes élmény volt. Így kerek a történet, és itt kidolgozott igazán, felnőttként nagyon tetszik. Mégis, hogy változik a világ, hogy változunk mi magunk, hiszen nem szívesen adnám az unokám kezébe.

Nem tartom jó ötletnek, hogy a mostohaanya végtelenül gonosz, nem szerencsés ilyesmit sugallni a gyerekeknek, főleg a mai világban, ahol sajnos igen sok gyermeknek nevelőanyja vagy nevelőapja van.

Durvának találom a Hófehérke elpusztítására tett kísérleteket, de még a vadkan szívének kivágást is, nincs ebben semmi tanulságos és szórakoztató a gyerekek számára. Manapság nem ilyen mesékre van szükség, szerintem, önmagában is elég eldurvult a világunk.

Értékes mű, de csak felnőtteknek ajánlom.

Ninácska P>!
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Hófehérke

Kiskorom egyik kedvenc olvasmánya, amelyet képes voltam ezerszer felolvastatni – amikor még nem tudtam olvasni-, és utána ezerszer elolvasni… Máig nagy kedvencem, egyszerűen remek könyv! Nagyon szeretem.
A belőle készült filmet is sokszor láttam már, egyszerűen megunhatatlan!
Röviden-tömören: tökéletes!

Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Hófehérke

Szívesen olvasom még ma is ezt a mesét, egyik kedvencem.
Van benne tanulság is de megjelenik az emberi irigység, rosszindulat is.Jó után jön a rossz és a rossz után mindig következik jó is.

Áfonya74 P>!
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Hófehérke

Egy örökzöld a Grimm fivérektől. Gyerekkoromban rengetegszer elolvastam. Jó volt újra elidőzni vele. :)

schesztiஐ P>!
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Hófehérke

Bevallom, nekem ez a mese sosem tartozott a kedvenceim közé, viszont Füzesi Zsuzsa rajzai miatt a kötet csodaszép és nagyon kedves a szívemnek. :)

kinga133>!
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Hófehérke

Gyerekkoromban nagyon sokat lapozgattam ezt a kiadványt, minden illusztrációt megcsodáltam. Mai napig is ezt tartom az egyik legszebb kiadásnak a „Hófehérkéből”. Ez az a történet, amit mindenki ismer, bár lehet, hogy a hét törpe nevét már kevesen tudnák megnevezni. Igazi klasszikus mese.

Lahara IP>!
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Hófehérke

Emlékszem erre a könyvre, nagy volt, de vékony, szép, színes lapokkal, és eltűnt, elveszett, elkallódott. Nekem ez volt A Hófehérke történet, az első, a Disney csak ezután.

pakita>!
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Hófehérke

Nagyon aranyos mese, az egyik kedvencem. Gyerekkoromban is nagyon szerettem.

Forma-Art, Budapest, 1990
24 oldal · puhatáblás · ISBN: 9630270099 · Fordította: Rónay György · Illusztrálta: Füzesi Zsuzsa
Madame_Truska>!
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Hófehérke

Nagyon-nagyon aranyos.:) Icipicit mégis csalódás, hogy a vége mennyire más, mint a jól ismert mesében. Mindenesetre nagy kedvenc marad.:) Törpéstül, tükröstül, mérgezett almástul.:)

BoneB P>!
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Hófehérke

Azta jó régen láthattam ezt a mesét, mert az öves és fésűs jelenetet igencsak elfelejtettem. :)

Forma-Art, Budapest, 1990

csillagka P>!

Tél volt, kiszakadt a felhők dunnája, sűrűn hulltak a hópihék a világra.

Rhea>!

Bemegy a házikóba, körülnéz s hát, Uram, Teremtőm, ott minden olyan icike, picike, olyan csínos, olyan kedves, olyan tiszta, hogy azt emberi szó nem tudja elémondani! A szobácska közepén volt egy asztalka, meg volt szépen terítve, rajta hét tányérocska, minden tányérocska mellett egy kanalacska, aztán villácska, késecske, s hét poharacska. A fal mellett volt hét ágyacska, mind a héten hófehér terítő.

Rhea>!

Jőnek este haza a törpék, látják, hogy megint a földön fekszik Hófehérke, felveszik, ágyba fektetik, nézik, vizsgálják, nem találnak rajta semmit, mosdatják vízzel, borral, ecettel, de Hófehérke nem ébredett fel

Dehogy nem él Hófehérke!
Most öltözik hófehérbe.
Ő a királyfi mátkája,
A jöttödet nagyon várja!

konyvolvaso >!

Ezalatt a királyné hazaérkezett s tüstént ment a tükör elé, kérdezte:
Tükröm, tükröm, felelj nyomban:
Ki a legszebb országomban?
Felelt a tükör:
Szép vagy, szép vagy, szebb a napnál
De Hófehérke szebb náladnál!

konyvolvaso >!

Hej, Istenem, ha megáldanál engem egy olyan gyermekkel, aki olyan fehér volna mint a hó, olyan piros mint a vér, s olyan fekete, mint az ablak ébenfa rámája! Isten meghallgatta kérését, megáldotta egy leánykával, ki fehér volt mint a hó, piros, mint a vér, s a haja olyan ragyogó fekete, mint az ébenfa. Merthogy fehér volt, mint a hó a kis leány, elnevezték Hófehérkének.

konyvolvaso >!

– Vajjon ki lakhatik itt? – kérdezte magában Hófehérke, mert egy lelket sem látott. Már akárki, gondolta magában, – ő bizony itt marad. S mert éhes volt nagyon, mind a hét t ányérkáról evett egy keveset s mind a hét poharacskából ivott egy csepp bort. Aztán, mert fáradt volt, sorba próbálgatta az ágyacskákat, de az egyik hosszú volt, a másik nagyon rövid, na, a hetediképpen neki való volt: abba belefeküdt s elaludt.
Már sötét este volt, mikor hazajöttek a házikó gazdái: hét törpe volt, mind a hét bányász, az erdő mellett, a hegyekben bányászkodtak, ásták az aranyat, ezüstöt. Belépnek a törpék a szobába, meggyújtanak hét lámpácskát, asztal mellé telepednek s hát uramfia, látják, hogy valaki itt járt, mert mind a hét tányérról hiányzott egy kevés étel s a poharacskák sem voltakszínűltig teli, mint rendesen.
Megszólal az első:
– Hm, hm, vajjon ki űlt az én székemen?
A második:
– Hát az én tányéromról vajjon ki evett?
A harmadik:
– Ki tört le az én kenyerecskémből?
A negyedik:
– Ki evett az én főzelékemből?
Az ötödik:
– Vajjon ki szúrkált az én villámmal?
A hatodik:
– S ki vágott az én késecskémmel?
A hetedik:
– Hát az én poharacskámból ki ivott?

Mondották a törpék:
– Bizony, ha ez történt veled, maradj itt velünk, jó dolgod lesz itten. Tartsd rendben a házunkat, süss, főzz, mosogass, söpörgess, fódozgasd a ruhánkat s élhetsz velünk míg a világ s még két nap!
Mondta Hófehérke:
– Itt maradok nálatok, kedves törpék, hogyne maradnék!
Ott is maradott Hófehérke, a házacskát rendben tartotta, a törpék reggel mentek, este jöttek s pompás vacsora várta őket mindég. De ahányszor elmentek a törpék, mindég lelkére kötötték
Hófehérkének, hogy vigyázzon magára, mert a királyné nemsokára megtudja, hogy itt van.
– Senkit be ne eressz! – ezzel búcsuztak tőle minden áldott reggel.

konyvolvaso >!

Hanem hogy telt-mult az idő, egyszer mégis a tükör elé lépett s kérdezte:
Tükröm, tükröm, felelj nyomban:
Ki a legszebb országomban?
Felelt a tükör:
Szép vagy, szép vagy, szebb a napnál,
De a lányod szebb náladnál.

Ezt a könyvet itt említik