Grimm-mesék ​kincsestára 3 csillagozás

Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Grimm-mesék kincsestára

„Ezért olvassuk szívesen ezeket a történeteket akár még felnőttkorunkban is. A gyerekeknek pedig nagy élmény lesz megismerkedni vagy újra felidézni Hüvelyk Matyi, A mélykirálynő vagy a Terülj, terülj, asztalkám… történetét. A valóságban olyan kevéssé ismert mesék is helyet kaptak, mint A kristálygolyó vagy A bölcs pásztorfiú, amelyek különlegességükkel szerezhetnek örömet a gyerekeknek. A kötet tizenhét történetét Szendrei Tibor meseszép rajzai teszik feledhetetlenné.”

Pro-Team, Debrecen, 2007
128 oldal · ISBN: 9789638769121 · Illusztrálta: Szendrei Tibor

Nórcsy08>!
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Grimm-mesék kincsestára

Benedek Elek könyve mellett ez az egyik kedvenc mesekönyvem. Ez nem is olyan nagy csoda, hiszen a Grimm-mesékről jóformám mindenki hallott már, s ez a könyv magába foglalta a legnépszerűbbeket, illetve a kevésbé elterjedteket is. Nekem mégis sikerült elfelejteni, hogy a polcomon tudhatom, így nagy örömmel vettem kézbe.
Nehéz a mesékről értékelést írni, mert túlságosan rosszat nem tudok rájuk mondani, a jót meg minek ragozzam, – főleg, hogy annyiféle mese van! – mindegyiknek megvan a maga varázsa. A legtöbb bájos volt, elbűvölt, nagyon könnyen bele tudtam feledkezni egy-egy történetbe.
Némelyik mese felnőttebb fejjel kissé bizarr volt, nem vagyok benne biztos, hogy azokat éppen szeretném majd a gyerekeimnek mesélni, – habár nekik valószínűleg ezek az aprócska dolgok fel sem tűnnének – ugyanakkor nagyon jót nosztalgiáztam. Néhány meséről már teljesen meg is feledkeztem, így még nagyobb örömmel ugrottam fejest ebbe a hercegekkel, hercegnőkkel, elvarázsolt lényekkel teli világba, ahol a gonosz mindig elnyeri méltó büntetését, a jók pedig a méltó jutalmukat.
Őszintén nagyon jólesett ez most a lelkemnek, ezek azok a mesék, melyekből sosem lehet kinőni. Szeretném majd a közeljövőben még sokat olvasgatni.