Grimm-mesék 10 csillagozás

Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Grimm-mesék Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Grimm-mesék Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Grimm-mesék Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Grimm-mesék Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Grimm-mesék

Válogatta ​Arnica Esterl
Illusztrálta Anasztaszja Arhipova

A meseszövegek a Grimm testvérek gyűjtésében megjelent „Gyermek- és családi mesék” teljes kiadásának 1857-es 7. kiadása alapján, változtatás nélkül kerültek felhasználásra.

Milyen meséket mondhatunk el vagy olvashatunk fel a gyerekeknek? Ez a kérdés újra és
újra felmerül a felnőttek gondolataiban. A szülőket, illetve nevelőket gyakran elbizonytalanítják a modern meseillusztrációk (és talán még gyakrabban) saját gyermekkori emlékeik és félelmeik. Tényleg kegyetlenek lennének a mesék, vagy csak illúzió az általuk bemutatott – látszólag – tökéletes világ? Vagy abban rajlik az értelmük, hogy – mindig – a jó győzedelmesekedik, a gonosz alulmarad bennük? A gyerekek saját maguk sohasem teszik fel ezeket a kérdéseket. Tudják, hogy életnek, s így az ő életüknek is, két, napos és sötét, borús oldala van, és ettől az élettől nem idegen a nevetés, de a sírás sem. A gyerekek szeretik az ellentéteket és a… (tovább)

Cahs, 2008
Fabula, Budapest, 1994
280 oldal · ISBN: 9638169796 · Fordította: Bálint Ágnes
Totem, Budapest, 1993
100 oldal · ISBN: 9637888225 · Fordította: Détári István · Illusztrálta: Anasztaszja Arhipova

Trudiz P
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Grimm-mesék

Hat mese szerepel e kötetben. Nagy kedvencem a Holle anyó és A suszter manói. Tanulságos, igazságos mesék köszönnek vissza a lapokról. Színes illusztrációi néhol vidámak is. Furfangos sünivel is találkozhatunk, s a brémai muzsikusok is felelevenedtek.

mariannkiss1980 P
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Grimm-mesék

A könyv csak 6 mesét tartalmaz, de szerencsére egész jó szöveggel. Különben nem hiszem, hogy háromszor el tudtam volna mesélni a sün és a nyúl versenyfutásának történetét. Bár tényleg az volt a legjobb, de nem egymásután három este :).

EgyKönyvmoly
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Grimm-mesék

Gyerekként és felnőttként is élmény volt ez a gyűjtemény. Este elővettem és végig olvastam. Meséset álmodtam :)
A kedvencem ebből a válogatásból a Galambbegy, a gyönyörű aranyhajával.
Nagyon szépen illusztrált könyv.

kedaiyun
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Grimm-mesék

Grimm-mesék Arnica Esterl válogatásában, az eredetiből fordítva. Jó, hogy nem egy rövidített változatot olvashatunk, hanem a teljes meséket. Emellett a rajzok is csodásak. Kezdek elfogulttá válni az orosz illusztrátorokkal kapcsolatban…:)