Grimm ​meséi 14 csillagozás

Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Grimm meséi Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Grimm meséi Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Grimm meséi Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Grimm meséi

Hány nemzedék nőtt már fel a Grimm testvérek meséin! Felejthetetlen élményt jelent minden gyermek számára, amikor édesanyja vagy nagyanyja bevezeti a csodálatos mesevilágba, ahol megismerkedhet A bátor szabólegény-nyel, Bolond Istók-kal vagy éppen A libapásztorlány-nyal.
A könyvben összesen 23 mese olvasható.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Csodaszép altató mesék Napraforgó

Napraforgó, Budapest, 2014
236 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634455332 · Illusztrálta: Eduardo Trujillo, Marcela Grez
Napraforgó, Budapest, 2007
232 oldal · ISBN: 9639626570 · Illusztrálta: Eduardo Trujillo, Marcela Grez
Napraforgó, Budapest

BertaPalikSzilvi P>!
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Grimm meséi

Ez a kiadás a Napraforgó könyvkiadó Csodaszép altatómesék sorozatának egyik kötete.
23 mese található benne,köztük a Hófehérke és a hét törpe,a Holle anyó vagy éppen A brémai muzsikusok.
Az oldalak színesek, gazdagon illusztráltak.
A kiadás igényes,a borító elején a csillámos díszítés a gyerekeknek külön tetszett.
Igazi éke minden gyerek könyvespolcának , a sorozat többi részével együtt.
Nálunk A suszter manói lett az egyik kedvenc történet.
A pár oldalas meséket nálunk a nagyobb gyerekeim hallgatták inkább szívesen.

Scarlet_Rose2505 P>!
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Grimm meséi

Gyermekkoromban anyukám vett Grimm és Andersen mesekazettákat és nagyon szerettem őket hallgatni. Most felnőtt fejjel jó volt kicsit nosztalgiázni. Amit egy picit nehezményeztem, hogy néhány mesének a vége nem teljesen ugyanaz, mint ahogy korábban hallottam vagy amire emlékeztem. A 2014-es, legfrissebb kiadást olvastam. Nem tudom, hogy a korábbiakban is így van-e vagy sem, de ez nekem elvett egy hangyányit az élvezetből.

nikolett_z>!
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Grimm meséi

Elfogult vagyok, mert amióta az eszem tudom, imádom a Grimm meséket, ezek a kedvenceim. Tetszett, hogy ebben a könyvben ugyanazok a történetek köszönnek vissza, amiket én is hallgattam anno anyukámtól. Igen, felvágják a farkas gyomrát, és bizony, kemencébe kerül a gonosz boszorkány. Több olyan feldolgozást olvastam már, ahol ezeket a részeket totál gagyin átírják a „gyermekek védelmében”. Pedig a negatív részek éppen az olyan dolgokra hívnák fel szerintem a kicsik figyelmét, hogy nem szabad szóba állni idegenekkel, a szüleink jót akarnak és fogadjunk szót nekik, elcsavarogni pedig nagyon veszélyes.
Az illusztrációk meseszépek, csodás könyv.

Evelin_Goszták>!
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Grimm meséi

7 éves lányom nagy kedvence a Csodaszép altatómesék sorozat, minden darabja megvan. A mesékről nemigen lehet mit írni, hiszen azok adott klasszikusok, a kötetek külalakja fogott meg minket elsősorban. Szeretem a Napraforgó kiadó képi világát, akkor is, ha nem tipikusan „kedves” rajzok ezek. Igazán kár a sok hibáért (nem helyesírási jellegű, hanem pl névelők duplázása, egy-egy szó, vagy vessző rossz helyre került).