A ​széttáncolt cipellők 39 csillagozás

Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: A széttáncolt cipellők Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: A széttáncolt cipellők

Akinek tizenkét lánya van, azt bizony gyakran érik meglepetések. A mesében szereplő öreg király például sehogy sem érti, hogy lányai csinos cipellői miként mehetnek tönkre egyetlen éjszaka alatt. Egy délceg katona talán megfejtheti a titkot…

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Grimm mesék

Napraforgó, Budapest, 2008
16 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634450528 · Illusztrálta: Carmen Guerra
Táltos, Budapest, 1989
28 oldal · ISBN: 9637825029 · Illusztrálta: Haui József

Sippancs P>!
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: A széttáncolt cipellők

… pedig én úgy szurkoltam, hogy a legkisebb királylányra essen a választás! :)

Basa_Katalin IP>!
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: A széttáncolt cipellők

Nagyon szeretem ezt a könyvsorozatot – vagyis inkább füzetek sorát, amiben neves magyar grafikusok illusztrálják végig Grimm meséit. A szöveg nagyszerű, a képek színesek, ízlésesek, viccesek. Haui József nagy varázsló, mesterien bánik az ecsettel. Sok kedvencem van a sorozatból, a Széttáncolt cipellők az egyik.

Áfonya74 P>!
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: A széttáncolt cipellők

Amint az áll alá kötözött szivacshoz értem, már a mese vége is eszembe jutott. :)

Kicsibogár P>!
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: A széttáncolt cipellők

Igazi kaland-mese, királylányokkal, láthatatlanná tévő köpennyel. Olvastam volna még tovább.

AeS P>!
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: A széttáncolt cipellők

Minden kamasz- és fiatal felnőttkori kihágásomról, hajnalig táncolásról, mulatozásról ez a mese tehet! Mindegyikről! Én ártatlan vagyok!

eeszter>!
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: A széttáncolt cipellők

Ha jól emlékszem, akkor a Grimm mesegyűjteményemben ez a mese úgy szerepel, hogy a sikertelen királyfikat lefejezik, de örömmel olvastam ebben a könyvecskében, hogy csak börtönbe vetik, és a rejtély megoldódása után szabadon is engedik őket. Kedves történet, szép illusztrációkkal.

Gebby>!
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: A széttáncolt cipellők

Mai napig kedvenc Grimm mesém. Kislányként en6is arról álmodoztam, hogy az ágyam alatt rejtett ajtó vezet egy csoda világba.
… Aztán elolvastam a Narniát

annicsku>!
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: A széttáncolt cipellők

Ez a második kedvenc Grimm mesém a Kristálygolyó után:) Szeretek ezüst-, arany-, meg gyémánterdőben járkálni, a szép illusztráció meg nagyot dob rajta.

jevus>!
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: A széttáncolt cipellők

Gyerekkorom egyik kedvenc meséje volt. Felnőttként olvasva kicsit csökkent a varázs, de még mindig jó kézbe venni.