A ​legszebb Grimm mesék 13 csillagozás

Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: A legszebb Grimm mesék Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: A legszebb Grimm mesék

Kötetünkben a Grimm testvérek legszebb, mára már klasszikussá vált meséit gyűjtöttük csokorba. Az antológiában 15 eredeti mese található, melyeknek nagy szerepük van az anyanyelvi nevelésben és a szépérzék fejlesztésében. A képzeletet megindító művészi értékű illusztrációk visszaadják a történetek hangulatát, életre keltik szereplőit, ezzel fejlesztve a gyerekek vizuális készségét.

Alexandra, Pécs, 2010
224 oldal · ISBN: 9789632972107 · Illusztrálta: Jean-Noel Rochut
Aquila, Debrecen, 2004
122 oldal · ISBN: 9789639073548 · Illusztrálta: Bera Károly
Aquila, Gyula, 1998
124 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639073547 · Illusztrálta: Bera Károly

Niko_oka>!
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: A legszebb Grimm mesék

Ezt a könyvet kifejezetten én akartam felolvasni, bár a végére változott a felállás. Grimm még mindig nagy sláger nálunk, nekem most egy kicsit sok volt belőle, de ez nem von le az értékéből. Az illusztráció viszont annál inkább kissé bénácska volt

Panda>!
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: A legszebb Grimm mesék

Megint egy kis nosztalgia, úgy látszik ez a szombat ilyen. :) Jól esett újra olvasni gyerekkorom kedves meséit, ezt is sokat olvasták fel nekem kiskoromban, még akkor is, amikor már tudtam olvasni, mert azért olvastatni mindig kényelmesebb volt :P
A Békakirályban tuti ott hagytam volna a hercegnőt, hogy olyan undok volt a békával… sőt, nem is tett semmit, csak kényszerrel. A Rigócsőr királyban legalább megfizetett a gőgös királylány.
Amúgy szeretem ezeket a meséket, a kedvencem talán az Ördög három aranyhajszála.
Ebben a könyvben, ami nem tetszett, az illusztráció. Nagyon bénák és csúnyák a rajzok…

tollacska>!
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: A legszebb Grimm mesék

Az illusztráció lehetne kidolgozottabb, de a mesékre nincs panaszom :)