A ​Grimm testvérek legszebb meséi 41 csillagozás

Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: A Grimm testvérek legszebb meséi Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: A Grimm testvérek legszebb meséi

Az igényes kivitelű kiadványban a legnépszerűbb 13 Grimm mese feldolgozása található.

Jancsi és Juliska
Tűzmanó
Rózácska és Rózsácska
A farkas és a hét kecskegida
Csőrszakáll király
Piroska és a farkas
Bátyuska és Húgocska
A brémai muzsikusok
Jankó szerencséje
Hamupipőke
A csillagtallérok
Hófehérke és a hét törpe
Csipkerózsika

A nagyméretű betűkkel írt és igényes, szép, színes, egész oldalas képekkel ellátott mesekönyv minden olvasni tudó 6-12 éves gyermek figyelmét szórakoztatva köti le.

Egmont-Hungary, Budapest, 2007
ISBN: 9789636286583 · Felolvasta: Csuja Imre, Hámori Gabriella, Majsai Nyilas Tünde
Egmont, 2007
Egmont-Hungary, Budapest, 2005
140 oldal · keménytáblás · ISBN: 9636282277 · Fordította: Sz. Elek Judit · Illusztrálta: Prof. Carl Benedek, Anny Hoffmann, Felicitas Kuhn

Millázs>!
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: A Grimm testvérek legszebb meséi

Rajzai szépek, a mesék az eredetik, nem az átírt, finomított verziói. Ideális olvasásra kisiskolásoknak, mert hatalmas betűmérettel nyomtatták, és szuper esti olvasásra is fáradt, lecsukódó szülői szemeknek… :D

2022.jan.
Az utóbbit egyre inkább értékelem… :D

Ritka_a>!
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: A Grimm testvérek legszebb meséi

Azt hittem több mesét fogok ismerni, de örülök, hogy újakat ismertem meg. A képek nekem kicsit furcsák, a szöveg jó nagybetűs, könnyen olvasható kisebb gyereknek is. A történetek elég rövidek, bár sajnos az eredetit nem ismerem, szóval nincs összehasonlítási alapom. A kislányomat még nem kötik le az ilyen hosszú mesék, de szívesen nézegeti a képeket.

Nienna001 P>!
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: A Grimm testvérek legszebb meséi

Gyönyörűen illusztrált mesekönyv nagy betűkkel. Az összes mesét ismertem, bár volt, amelyiket kicsit eltérő szöveggel. Jó volt felidézni ezeket a meséket és újra rácsodálkozni, hogy a tanulság mellett mennyi horrorisztikus elemet tartalmaznak. Persze ehhez az is hozzátartozik, hogy a gonosz boszorkányokat elégetik, a felfalt kecskegidák egyben kiugornak a farkas hasából, vagy épp a megölt királyné feltámad. Végül is ezek mesék, szóval belefér ez is. Legalább nem olyan cukormázasak a történetek.

Xylaryss P>!
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: A Grimm testvérek legszebb meséi

Elsős koromban kaptam, hogy ebből is tanuljak olvasni. Emlékszem, mikor kicsomagoltam a fa alatt, és arra is, miket kaptam mellé. Életem egyik legszebb karácsonya volt, a legtöbb emlékem is ehhez kötődik. Karácsony másnapján a fán mogyorós és zselés szaloncukrok voltak. A piros alufóliások voltak a mogyorósok, kibontva a bonbon tetején két sáv, alul pöttyök, stilizált mogyorónak szánhatták. Aranyszínben a zselés. Szedtem a fáról pár szaloncukrot, letelepedtem az egyik ágyra a nappaliban, közben a Tv-ben ment a Dzsungel könyve. A többi könyvet és játékot visszarendezgettem a fa alá, hogy kitoljam az ünnepet (gyerekfejjel nagyon is hittem ilyenekben :D Addig van karácsony, míg a fa áll és alatta ajándékok vannak!) Én korán tanultam meg olvasni. 5 éves koromra már folyékonyan olvastam, így a korosztályomhoz képest „előnyben” voltam, és imádtam is a könyveket. Más köteteket is kaptam ezen a karácsonyon, de ez maradt meg élesen.
Nem szerettem minden mesét, sőt! Volt, amelyik bosszantott, egyiket pedig áthúztam, hogy nem akarom többet látni sem. Fogalmam sincs, miért kötődik ilyen sok emlék ehhez a mesegyűjteményhez, de akárhányszor előveszem, az emlékek is megrohamoznak.
Főleg az, hogy kint hó volt, bent meleg, a kályhában pattogott a tűz, finom volt a szaloncukor, kicsit ijesztő a film és egyik-másik mese borzalmas volt.
Az öreg banyára ahogy rácsukta Juliska a kandallóajtót, kimentem a folyosóra, ahonnan a kályhát tápláltuk, és bekukucskáltam. Nem tudom, mit vártam. Elszenesedett csontokat?
Fura a gyermeki agy. Az még furább, hogy ezekre 30 évvel később emlékszem!

Anett_>!
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: A Grimm testvérek legszebb meséi

Több mese van benne, nagyon szép rajzokkal és jó nagy betűkkel. Vannak benne ismertebbek is (Hófehérke és a hét törpe, Jancsi és Juliska) és vannak benne olyanok, amiket én eddig nem ismertem, nem hallottam róluk (Tűzmanó, Bátyuska és Hugocska). Nagyon kedves könyv, amit akár a gyerekek is olvashatnak egyedül, de nekik is olvashatjuk. Minden második oldalon színes kép illusztrálja a történetet. Nekem nagyon tetszett. :-)

Nity>!
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: A Grimm testvérek legszebb meséi

Na ez az egyik kedvenc mesekönyvem kislány koromból!
Eleve szeretem a Grimm meséket még most is, pedig már utánaolvastam az eredeti történeteknek is, amiket át kellett írni, mert annyira durvák és egyáltalán nem gyerekeknek valók voltak. Ebben a mesekönyvben csodaszépek a képek, hihetetlen jó és nosztalgikus volt megint forgatni. Több mesét ebből ismertem fel, mert vannak kevésbé elterjedtek, legalábbis szerintem, mint pl a Tűzmanó, ami nagyon tetszett is.

MFKata>!
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: A Grimm testvérek legszebb meséi

Az első hangoskönyveim egyike volt vagy legalábbis nagyon hasonló kazetta formátumban. Nagyon szerettem régen is, majdnem minden este ezt hallgattam… Még most is szeretem és többször meg lesz még hallgatva, de most a fiaim miatt!