A ​békakirály 34 csillagozás

Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: A békakirály Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: A békakirály

A kötetben a Grimm testvérek által összegyűjtött tündérmesék varázslatos világába pillanthatunk be. Történeteik a mai napig elbűvölik a gyermekeket és a felnőtteket, a gyönyörű illusztrációk pedig segítenek a mesék ihlette izgalmas kalandok látványát elénk tárni.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Grimm mesék

Pro-Book, Nyíregyháza, 2008
32 oldal · ISBN: 9789638769190 · Illusztrálta: Szendrei Tibor
Közgazdasági és Jogi, Budapest, 1987
28 oldal · ISBN: 9632218116 · Illusztrálta: Kricskovics Zsuzsa

Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: A békakirály

Ez a mese is nagyon kedves számomra. Szeretem az elvarázsolt királyfi, királylány történeteket. Érthető hogy miért nem vágyott a béka társaságára a királylány de sokunknak a legkedvesebb társa egy állat. Sokan kutyát, mások macskát tartanak de lehet hörcsög, fehér egér, akváriumban hal és papagáj. Ki kissebbet, ki nagyobbat szeret.

adrienn_szucs>!
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: A békakirály

Gyerekkori nagy kedvenc. Most, hogy sikerült antikváriumból megvenni, elolvastam a kisfiamnak is. Gyönyörű illusztráció, szép emlékek, nem is kell több.

mariannkiss1980 P>!
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: A békakirály

Gyerekkorom kedvenc meséje. Gyerekkoromban volt egy Grimm mesegyűjtemény Benedek Elek átdolgozásában és abban ez volt a kezdő mese. A szüleim utálták én imádtam. Szerintem abban az időben minden másnap ez volt az esti mese.
Ez a kiadás sem rossz. A rajzok szépek, a szöveg is nagyjából megfelel az emlékeimben élő mesének, bár ez nem a Benedek Elek féle változat.

Mustamakkara>!
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: A békakirály

Igazából németül olvastam (Der Froschkönig oder der eiserne Heinrich), és igazán meglepődtem a kissé nyers modoron, ahogyan a Grimm testvérek írtak. Mindenesetre érdekes volt feleleveníteni a történetet és legalább németül is tanultam kicsit.

Cholito>!
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: A békakirály

Mindig is szerettem, és azt hiszem, szeretni is fogom a meséket. Főleg a Grimm meséket! :) Jó kis mese ez is, még ha nincs is a kedvenceim között.

kanga021>!
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: A békakirály

Igazi mese, a szokásos kellékellel, mondanivalóval, tanulsággal. Ilyeneket kellene a gyerekeknek olvasni, és nem a nagyszemű meg a csíkszemű öldöklését lesni a TV-ben…

Dorku I>!
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: A békakirály

Aranyos és tanulságos mese, egyrészt, hogy az adott szavunkat meg kell tartani, másrészt, hogy a külső nem minden. A Grimm testvérek nagyszerű mesélők voltak.

konyvolvaso>!

— Nyiss ajtót, nyiss ajtót, szép királykisasszony !
Talán bizony elfeledted, mit Ígértél tegnap nékem?
Nyiss ajtót azonnal !

konyvolvaso>!

Mindent megígérek, mondotta a kicsi királykisasszony, csak hozd fel az én kedves arany golyómat! De magában egyebet gondolt. Azt gondolta: csak brekegj, béka, brekegj, itt maradsz te a kútban s bizony nem ülsz te az én asztalom mellé. No bezzeg!

— Bizony, édes lányom, a mit Ígértél, meg is kell
tartanod. Hát csak eredj és nyiss ajtót.