Kerekítő ​2. 28 csillagozás

Ölbeli játékok, mondókák
Jakabosné Kovács Judit: Kerekítő 2. Jakabosné Kovács Judit: Kerekítő 2. Jakabosné Kovács Judit: Kerekítő 2. Jakabosné Kovács Judit: Kerekítő 2. Jakabosné Kovács Judit: Kerekítő 2.

Most még a barátnőim gyerekeivel játszom „Hóc, hóc, katoná”-t, de már gondolok arra a kisgyerekre, akit én fogok szülni, és akinek a szemébe nézve majd mondhatom ezeket a dünnyögőket. Valamiféle szerelem elmélyítése lesz majd ez: szavakat és érintéseket küldünk egymásnak, játszunk egymással. Az itt összegyűjtött mondókákban, játékokban olyan gyengéd szeretet van kódolva, amely egyben a kreativitásnak is utat enged: mi magunk is kiegészíthetjük őket új szavakkal, új ritmusokkal, új érintésekkel.

Palya Bea

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Kerekítő Móra

Móra, Budapest, 2023
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634865254 · Illusztrálta: Kállai Nagy Krisztina
Móra, Budapest, 2022
66 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634865254 · Illusztrálta: Kállai Nagy Krisztina
Móra, Budapest, 2021
72 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634865254 · Illusztrálta: Kállai Nagy Krisztina

pannik>!

Jakabosné Kovács Judit: Kerekítő 2. Ölbeli játékok, mondókák

Ajándékba kaptuk és kisfiam 10 hónapos kora körül kezdtem átlapozni. Az ismeretlen mondókák és játékok között is volt olyan, ami tetszett és faragtam hozzá valami ritmust :) Aztán elkezdtünk Kerekítő foglalkozásra járni és ott többet is megtanultam ebből a könyvből amiket beépítettünk a mindennapi játékainkba.
A könyv viszonylag kicsi, az illusztráció nagyon szép, kifejező és teljes oldalas benne. Minden oldalon egy mondóka, mellette egy oda tartozó kép, a mondóka alatt pedig egy nagyon apróbetűs leírás található, hogy hogyan kell játszani, mit kell csinálni közben. Annyira apró betűkkel van írva, hogy alig lehet elolvasni. A mondókák, játékok nagyon jók, ízesek, magyarosak, ötletesek, vannak benne ismertek de bőven vannak benne számomra teljesen ismeretlenek, újak.

A könyvet ajánlom egészen kicsi korú babák anyukáinak.
Aztán 1 éves kortól közös forgatásra, nézelődésre is akár.
Mi majd most fogjuk újra elővenni 15 hónaposan, mert sajnáltam volna, ha elszakítja.

Jakabosné Kovács Judit: Kerekítő 2. Ölbeli játékok, mondókák

Majdnem beküldtem „észrevételként” (értsd: hibajelzésként), hogy mi a fenének van ennek a könyvnek 3 egyforma borítókép feltöltve?! Aztán látom, hogy nem egyforma: van 2 db, amin rajta van az is, hogy CD melléklettel, lényeges különbség, hogy a felirat kék vagy piros színű-e. Hááát, az enyémen semmilyen színnel nincs rajta, se benne melléklet. :( Ez van. Szóval én még a kezdeti félélményben részesültem csak. Annak azért örültem, hogy voltak benne ismerős és ismeretlen mondókák is, a közben végzendő játékos tevékenységek leírása meg már ismerős volt más könyvekből. Nyilván nem attól lesz egy ilyen könyv saját szerzői tulajdonná, hogy a meglévő állományból épp melyik szövegeket ollózza ki, csupán a körítéstől: színtől, mérettől, illusztrácitól, hangosítástól. Nos, a hangjait nem ismertem meg, a képei számomra egyenesen kiábrándítóak és érdeklődést kioltóak. Viszem vissza a példányt a fellelés helyére. Leljen rá más, forgassa nagyobb haszonnal!

Juca P>!

Jakabosné Kovács Judit: Kerekítő 2. Ölbeli játékok, mondókák

Ebben a kötetben jóval több a lovagolós, höcögtetős mondóka. Nem sokat ismertem közülük, van amit a foglalkozáson már tanultunk, de nem árt egy kis itthoni gyakorlás. A rajzok hasonló stílusúak, mint amit eddig megszokhattunk, kifejezik a mondókákban szereplő sorokat. Az első kötet mégis egy kicsit jobban tetszett.

Kedvenceim: Én kis kertet kerteltem, Csip, csip, csóka, vak varjúcska, Kerekeset, böködőset, Csikamaka, csikamaka, Keze, lába van neki, Fut a vonat, megy a vonat, Én is pisze, Cini-cini muzsika

szabszev>!

Jakabosné Kovács Judit: Kerekítő 2. Ölbeli játékok, mondókák

Bár ez a második kötet, ezt kapta meg lányom először és „rongyosra olvasta”. Azóta a két kisebb egyik kedvenc könyve is ez lett, rengeteget forgattuk, olvasgattuk. Pár hét elteltével a rajzok alapján mondta a mondókákat és énekelte az énekeket a lányom, de a legaranyosabb az volt, amikor egy babát ültetett az ölébe és azzal játszott. Azóta megnőtt a kislány, született két húga, akik „helyettesítik” a babát, már velük játszik és mondókázik. Szerintem szuper kis könyv, gyönyörű illusztrációkkal könnyen követhető, részletes leírásokkal, bár az igazat megvallva csak akkor lett igazi élmény, miután néhány Kerekítő foglalkozáson is részt vettünk. Meg persze a „néptáncon” is volt néhány ének, mondóka ebből a kötetből. Szerintem nem hiányozhat egy babás-kisgyerekes család könyvespolcáról sem!

Gabriella_Balkó>!

Jakabosné Kovács Judit: Kerekítő 2. Ölbeli játékok, mondókák

Unokaöcsém hozta a könyvet, hogy olvassam fel. Lapozta, hogy „ezt is”, tovább is „ezt is”, amíg a végére nem értünk.
Kicsit hiányolom, hogy a dalokhoz nem volt mondjuk kotta, én nem ismerem mindegyiket, így nem tudtam énekelni. Meg nem mindegyik versike rímelt.
De a rajzok nagyon helyesek. :)

Móra, Budapest, 2014
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631196979 · Illusztrálta: Kállai Nagy Krisztina
kicsikler P>!

Jakabosné Kovács Judit: Kerekítő 2. Ölbeli játékok, mondókák

Szuper mondókák! A Móra Kiadó oldalán meg is lehet hallgatni szinte az összeset.
Kislányom szereti és nagyon jó közös időtöltés a mondókázás!

kisandika>!

Jakabosné Kovács Judit: Kerekítő 2. Ölbeli játékok, mondókák

Ha az 1. kötet három és fél, akkor ez csak 3. Nagyon vegyes, vannak benne nagyon jó és bűnrossz mondókák is.

„Hopp, cine, cineci,
Hopp, cine, cineci,
Táncelári, Jóska bácsi,
Dé-dé-dé!”

Most komolyan, ki és milyen hangulatban mond ilyet a gyerekének?
A rajzok itt is bűbájosak.

kavemese>!

Jakabosné Kovács Judit: Kerekítő 2. Ölbeli játékok, mondókák

Az előző kötet folytatása, vagy inkább még egy könyvnyi mondóka. Szorosan nem kapcsolódnak egymáshoz a szövegek, akinek csak ez van meg, az is teljes élményt kap, viszont a képi világ azonos, szép sorozat.

Csicsi55>!

Jakabosné Kovács Judit: Kerekítő 2. Ölbeli játékok, mondókák

Nem mostani olvasásunk már, kisbaba korától kezdve mindennap lapozgattuk egészen 3 éves koráig. A könyv lapjai olyanok nekünk, mint egy emlékkönyv oldalai. Valahol ragasztva van, mert 10 hónaposan ezen tanult meg lapozgatni, valahol ugyanezen ok miatt kis darabka is hiányzik, máshol összemaszatolva van ki tudja milyen ételremekkel. Akárhányszor a szemem elé kerül, mindig mosolyognom kell, mert annyi emlék fűz ehhez a kis kötethez és a benne lévő énekekhez, mondókákhoz. Mind a ketten nagy rajongói lettünk a Kerekítő sorozatnak, Dorka kép alapján bármelyiket elszavalja, és öröm nézni, amikor a babáknak mondja. Köszönöm az élményt, az ötleteket!

orsimici>!

Jakabosné Kovács Judit: Kerekítő 2. Ölbeli játékok, mondókák

Mi nagyon szeretjük, ebben jó sok „eljátszandó” mondóka van. Nálunk mindkét fiú imádta, az elsőszámú mondókás könyve volt a nagyobbnak is 3 éves koráig, és most a kicsi (másfél éves) is minden nap többször előveszi. Kikeresi a kedvenceit és addig szaladgál a nyomomban míg el nem olvassuk / játszuk, végül persze az egész könyvet.:-)

Hej, laboda, laboda,

Dé-dé-dé!

Ecem, pecem, pompodáré,
Sárgarépa, kacincáré,
Cérnára, cinegére,
Hess ki, madár, a mezőre,
Álé, álé, álé, pukk!

Az első két sorra a gyermek kobakját jobbra-balra billegtetjük.
               A harmadik és negyedik sorra szótagonként megérintjük a homlokát,
               állát, orcáit. Végül „álé”-ra az állát érintjük meg háromszor, „pukk”-ra
               pedig az orrát.

Có, fel a lóra,
induljunk már Makóra!
Szénát, zabot a lónak,
Abrakot a csikónak!

[…] a végén pedig mehetünk „abrakolni” az étkezőbe.