Keresd ​a békét, és járj a nyomában! 4 csillagozás

A Szív Békéje
Jacques Philippe: Keresd a békét, és járj a nyomában!

Amíg egy ejtőernyős nem ugrik le a mélybe, addig nem is érezheti, hogy az ejtőernyő kötelei megtartják, hiszen még nem volt lehetősége arra, hogy kinyíljon. Először ugrani kell, és csak azután érezheti, hogy a kötelek megtartják. Így van ez a lelki életben is: Isten annyit ad, amennyit várunk tőle. Sokan azért nem hisznek a Gondviselésben, mert soha nem tapasztalták meg, de azért nem tapasztalják meg, mert soha nem ugranak a mélybe, nem lépnek hitben, soha nem adnak neki lehetőséget, hogy segítségükre siessen. Mindent előre elterveznek, megpróbálnak mindent csak önmagukra számítva megoldani, ahelyett, hogy Istenre számítanának.

104 oldal · puhatáblás · ISBN: 9630024489 · Fordította: Csaba Ildikó
Nyolc Boldogság Katolikus Közösség, Péliföldiszentkereszt, 1997
102 oldal · puhatáblás · ISBN: 9630018934 · Fordította: Csaba Ildikó
Nyolc Boldogság Katolikus Közösség, Péliföldiszentkereszt, 1995
88 oldal · puhatáblás · ISBN: 9630018934 · Fordította: Csaba Ildikó

Miki_Lőrinc I>!
Jacques Philippe: Keresd a békét, és járj a nyomában!

Kifejezetten egytémás könyv a „belső béke” témakörében. Ajánlom, ha épp ennek hiányában vagy. Korábban is elkezdtem olvasni, akkor még nem volt időszerű, nem is folytattam, most jobban betalált. Inspiráló, rövid, 2-3 estés könyv, kevés töltelékszöveggel.

ritusss>!

A csendes belső ima a szív békéjének igazi forrása.

Kapcsolódó szócikkek: ima
ritusss>!

A lelki küzdelem egyik legfontosabb oldala a gondolatokkal folytatott harc. A küzdelem gyakran azt jelenti, hogy azokkal a gondolatokkal, amelyek saját lelkünkből, a környezetünkből vagy néha az ellenségtől jönnek, és nyugtalanságot, félelmet, elkeseredést keltenek bennünk, olyan gondolatok állítsunk szembe, amelyek megnyugtatnak és visszahelyeznek minket a békességbe.

ritusss>!

Minden indok, ami miatt elveszítjük a békességünket, rossz indok.

ritusss>!

Az Úr megengedheti, hogy bizonyos dolgokat nélkülözzünk, de azt soha nem hagyja, hogy a legfontosabb hiányozzon: jelenléte, békéje és mindaz, ami szükséges ahhoz, hogy életünk az Ő tervei szerint teljesedjen ki. Isten nem enged meg hiábavaló szenvedéseket.

ritusss>!

Milyen sok fiatal fél teljesen odaadni az életét Istennek, mert nem bízik abban, hogy Isten képes igazán boldoggá tenni. Megpróbálják saját maguk biztosítani a boldogságukat és szomorúvá, boldogtalanná teszik magukat. Ez a hazugság atyjának, a vádlónak nagy győzelme: sikerül bizalmatlanságot oltani Isten gyermekének a szívébe az Atyja iránt!

ritusss>!

Az emberi bölcsesség csak emberi léptékű műveket képes létrehozni, egyedül az isteni bölcsesség teremthet isteni dolgokat és minket is isteni nagyságokra szán.

Kapcsolódó szócikkek: bölcsesség
ritusss>!

Ahhoz, hogy ellenálljunk a félelemnek és az elkeseredésnek, az imádságban, az Istennel való személyes találkozásban, akit az imában felismerünk és szeretünk, ízlelnünk és látnunk kell, milyen jó az Úr. A bizonyosságok, amiket az ima gyakorlata helyez belénk, sokkal szilárdabbak, mint azok, amik értelmi megfontolásból fakadnak, legyen az akár a legmagasabb teológiai gondolkodás.
A gonosz szüntelenül támad minket, a csüggedés és a bizalmatlanság gondolatai újra és újra előjönnek; csak úgy tudunk ellenállni ezeknek, ha fáradhatatlanul és szüntelenül imádkozunk. Hányszor előfordult velem, hogy gondokkal vagy csüggedéssel telve mentem a napi szentségimádásra és anélkül, hogy bármi különleges történt volna, nyugodt szívvel jöttem ki. A külső körülmények ugyanazok maradtak, a problémák továbbra is megoldásra vártak, de a szívemben változás történt és már nyugodtan tudtam szembenézni velük. A Szentlélek titokban munkálkodott.

ritusss>!

Kivétel nélkül mindent rá kell bíznunk Isten kezére, úgy, hogy már ne mi akarjuk irányítani, „megmenteni” a dolgokat, sem anyagi, sem érzelmi, sem spirituális téren.

ritusss>!

Az az érzésem, hogy az igazi élet másutt van, máshol, mint ami az én életem, ami nem igazi élet, szenvedései vagy korlátai miatt nem biztosítja számomra az igazi lelki kibontakozás feltételeit. A körülményeimnek csak a negatív oldalát látom, azt, ami hiányzik a boldogságomhoz; ettől elégedetlen, irigy, csüggedt leszek, és már nem haladok előre. Az igazi élet másutt van – mondom magamnak – és egész egyszerűen elfelejtek élni.
Pedig néha olyan kevés is elég lenne, hogy minden másképp legyen, és óriás léptekkel haladjak előre: más látásmód, a bizalom és a remény tekintete a helyzetemmel kapcsolatban, arra a bizonyosságra alapozva, hogy semmiben nem lehet hiányom. Gyakran ebben az illúzióban élünk: azt szeretnénk, hogy változzon meg a környezetünk, a körülményeink, mert akkor minden jobban fog menni. Ez azonban általában tévedés. Nem a külső körülményeknek kell megváltozniuk, hanem először a mi szívünknek, amelynek meg kell tisztulnia az önzéstől, a szomorúságtól, a reménytelenségtől.