Tracy ​Beaker a sztár (Tracy Beaker 3.) 12 csillagozás

Jacqueline Wilson: Tracy Beaker a sztár

Tracy Beaker vagyok, és ez a könyv is rólam szól. Azért mondom, hogy is, mert ez már a harmadik! A Tracy Beaker történetéről az volt a véleményem, hogy minden idők legjobb könyve. Lehet, hogy tévedtem? Mert a következő kötet, a Ki mer többet? is húzós volt, és a mostani sem marad el tőle. Akik már ismernek, azok számára ez természetes. Akik pedig még nem, itt az ideje, hogy megismerjenek! Egy nevelőotthonban élek, mert az anyukám, aki csodaszép filmszínésznő, Amerikában dolgozik, és nem ér rá. Persze nekem itt van Cam, aki lehet, hogy egyszer hivatalosan is a nevelőanyám lesz, és sokszor eljön, meg irtó rendes, de hát ő mégsem az igazi, és nem is sztár. Most egy karácsonyi színdarab előadására készülünk a srácokkal, és remélem, a bemutatón az igazi anyukám is jelen lesz…!

Eredeti megjelenés éve: 2006

Animus, Budapest, 2010
174 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633240106 · Fordította: Moldova Júlia

Sz_Flóra>!
Jacqueline Wilson: Tracy Beaker a sztár

S íme, a karácsonyi kötet! :) Ismét a gyerekotthonban vagyunk, ami kicsit furcsa a második rész után, de ki tudja, talán egy visszaemlékezés akart lenni Tracy részéről.
Kiskoromban ez a könyv ismertette meg velem Dickens Karácsonyi ének című regényét, amit azóta is szeretek, bár inkább a történet, mint Dickens stílusa miatt. Tracy, mint Scrooge, telitalálat, még a jellemük is egyezik néha. :D
A humor itt sem marad el, főként az átköltött karácsonyi dalokon nevettem könnyesre magam, ami persze a szuper fordítás érdeme egyben. Végre összerázódnak a gyerekek, és segítik Tracyt, amikor bajba keveredik; ez egy jelentős mozzanat a lány életében: megtapasztalja, milyen az, ha önzetlenül törődnek vele.
Az anyuka-témakör most is szívszorító, Tracy konkrétan bájitalos boszorkányságot űz annak érdekében, hogy valóra váljon legfőbb karácsonyi kívánsága, vagyis az anyukája jelenléte a karácsonyi darabon. Itt jön képbe Cam, aki hiába bizonygatta korábban, hogy ő márpedig nem lenne jó nevelőszülő, többet tesz Tracy boldogságáért, mint a biológiai anyja valaha is. A végkifejlet igazán megható, néhány könnycseppet elmorzsoltam.
Összességében a Tracy Beaker-történetek azok közé a gyerekkönyvek közé tartoznak, melyeket felnőttként újra meg újra előkotrok, olyannyira közel állnak hozzám. Repes a szívem, amiért 19 éves koromra végre a polcomon tudhatom őket. <3

Zoè>!
Jacqueline Wilson: Tracy Beaker a sztár

Tracy Beaker sosem volt a kedvenc karakterem, de ennek ellenére szeretem ezt a trilógiát is. Aranyos történet volt ez is, néhàny részen meg is hatódtam. Ezt a részt, úgy emlékszem gyerekként nem olvastam, így most bepótoltam felnőttként.

Ekesgyb >!
Jacqueline Wilson: Tracy Beaker a sztár

Tracy végre sztár lehet. Megadatik neki a lehetőség, hogy megmutassa a világnak, ő is tehetséges színész, mint az anyukája. Ám ez a szereplés csak egy iskolai darab, és a szereplők elég sokat áldoznak, hogy a darab színvonalas legyen. Ám anyukája ismét nem jelenik meg.