Micsoda ​anya! 115 csillagozás

Jacqueline Wilson: Micsoda anya!

A tetőtől-talpig fantasztikus rajzokkal borított Marigold a legszuperebb, leggyönyörűbb anya a világon. Dolphin legalábbis így gondolja, csak szeretné, ha az ő szépséges anyukája nem járna éjszakai partikra, és ne viselkedne annyira furcsán. Nővére, Star is szereti Marigoldot, de az ő vágya az, hogy édesanyja olyan legyen, mint a többi anyuka.

Eredeti megjelenés éve: 1999

Animus, Budapest, 2006
238 oldal · puhatáblás · ISBN: 9639715115 · Fordította: Damokos Kata · Illusztrálta: Nick Sharratt
Animus, Budapest, 2001
238 oldal · puhatáblás · ISBN: 9639307424 · Fordította: Damokos Kata · Illusztrálta: Nick Sharratt

Medin>!
Jacqueline Wilson: Micsoda anya!

Engem beszippantott ez a könyv. Pedig amikor végeztem vele az volt az első gondolatom, hogy ez nem gyerekkönyv. Aztán másnap arra jutottam, hogy de, mégis, kinek másnak lenne érdemes elolvasni, mint a kamaszoknak, akiknek mindig minden vérciki ami velük személy szerint vagy a közeli rokonokkal történik, ami meg másvalakivel, az halálosan menő. Pár év múlva fogom ajánlani a gyerekeimnek.

Chris>!
Jacqueline Wilson: Micsoda anya!

Wilson legjobb műve, legalábbis számomra. Nagyon fontos témáról ír, én felnőttfejjel is élveztem. :)

Guns_Rose>!
Jacqueline Wilson: Micsoda anya!

Nagyon jó, igazi tini-regény, de ettől függetlenül van minősége. Nem csak tiniknek és fiataloknak, hanem felnőtteknek és időseknek is ajánlom-akárcsak Jacqueline Wilson többi könyvét.

Wyndua>!
Jacqueline Wilson: Micsoda anya!

Sokat sírtam rajta, jó könyv, de nem lett a kedvencem. Nem olvasnám el újra.

mija>!
Jacqueline Wilson: Micsoda anya!

azt hiszem, 13 lehettem, amikor elolvastam. úgy emlékszek, hogy tetszett, de már a végkifejletre nem emlékszek. régebben nagyon szerettem a Wilson könyveket, de azt hiszem ezek a 13-14 éves korosztálynak íródtak :-) azt tudom, hogy annak idején ez volt az egyik kedvenc Wilson könyvem.

Anna88>!
Jacqueline Wilson: Micsoda anya!

Nagyon jó könyv, kicsit ijesztően írja le hogy hogy nézet ki de nekem akkor is tetszett.
Aranyos volt ahogy meg akarta tudni Dolphin
hogy ki az apja.Vicces részek voltak benne.
Mindenkinek ajánlom!

Inimma>!

Marigold a születésnapján egy kelta keresztet tetováltatott a jobb könyökére, amire rózsa és repkény tekeredett.

A dekoltázsán három tetoválás volt. Egy bársonyvirág (marigold), egy csillag (star), és egy szív, benne Micky felirattal.

A bal felkarján egy türkizkék delfin (dolphin), amint felgörbített háttal szeli a hullámokat.

Bal bokája köré sárga-fehér százszorszép-lánc volt tetoválva, a szárak végigtekeredtek a lábán, és a nagylábujján végződtek egy tökéletes, rózsaszín csúcsú százszorszépben.

Egy gyönyörű varázslónő volt Marigold hasára tetoválva, hosszú hullámos hajjal, lenge ruhában, Figyelmesen nézett a kristálygömbjébe, ami valójában a köldöke volt, szépen körülrajzolva.

A nyakára egy harmadik, nagy zöld szemet tetováltatott. A haja rendszerint eltakarta.

Nagyon szerettem együtt fürdeni Marigolddal, mert teste fényes volt a vízben, egy élő képeskönyv, amit nézegetni lehet. Szerettem, hogy végre láthatom az összes tetkóját, amit rendszerint eltakart a ruhája. Volt egy kék-zöld kígyó, ami végigtekergődzött a gerincén, először erre, aztán arra kanyarodott, és villás nyelve ott reszketett a két lapockája között, a farka vége meg odalenn a ráncban, ahol a feneke kezdődött. Ujjammal végigsimítottam a vállát, és a kígyó meggyőzően vonaglott.

A jobb combján egy csapat denevér repült fölfelé kiterjesztett szárnnyal. A legmegtermettebb alig volt nagyobb, mint a hüvelykujjam körme, a legkisebb jóformán csak egy kis fekete pötty.

A jobb lábán a nagylábujja közébe egy kis zöld béka volt tetoválva.

Tudtam, hogy egyszer fiatalabb korában megpróbálta megölni magát. Két sebhely volt a bal csuklóján. Ha az ember megérintette, ki tudta őket tapintani, de látni nem lehetett, mert eltakarta egy ikertetoválással, két hosszúkás gyémánttal, amiből fénysugarak ágaztak szét, hogy mutassák, mennyire ragyognak.

Kapcsolódó szócikkek: tetoválás