Lányok ​késésben (Lányok 3.) 118 csillagozás

Jacqueline Wilson: Lányok késésben Jacqueline Wilson: Lányok késésben

Ilyenkor kell hazajönni? – kérdik nap mint nap a szüleik Ellie-től, Nadine-tól és Magdától, akiket már ismerhetsz a Szerelmes lányok és a Lányok a pácban című regényekből. A három barátnő ilyenkor igazán találékonyan füllent, hogy kimagyarázza magát a kínos helyzetekből. A késések igazi okozója Ellie esetében egy nagyon helyes srác, aki a lány meglepetésére őérte, a dundi, göndör hajú, szemüveges Ellie-ért rajong, s nem a szexi Magdáért vagy a hűvös szépségű Nadine-ért.

Eredeti megjelenés éve: 1999

Animus, Budapest, 2012
218 oldal · ISBN: 9789633240625 · Fordította: Damokos Kata · Illusztrálta: Nick Sharratt
Animus, Budapest, 2004
218 oldal · ISBN: 9639307904 · Fordította: Damokos Kata
Animus, Budapest, 2003
218 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639307904 · Fordította: Damokos Kata

hofeherke11 P>!
Jacqueline Wilson: Lányok késésben

Nem tudok kevesebbet adni, mint 5 csillag, akármennyire is látom a történet hibáit, így felnőtt fejjel. Mintha tegnap lett volna, amikor először olvastam ezeket a könyveket, és még emlékszem mennyire odáig voltam értük. Most is élvezetes volt olvasni, bár sokszor fogtam a fejem, hol azért mert idegesítőek voltak a lányok, hol azért mert irtó felelőtlenek…
De minden jó, ha a vége jó, és várom a befejező részt, amire már szintén nem nagyon emlékszem. :)

Animus, Budapest, 2003
218 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639307904 · Fordította: Damokos Kata
Lívia_Hnizda>!
Jacqueline Wilson: Lányok késésben

Gyerekként imádtam ezt a részt, mert mivel én sem voltam soha nádszálvékony, reményt adott nekem is arra, hogy egyszer felkeltem valaki érdeklődését. Talán pont emiatt jók ezek a könyvek, mert tudat alatt is tanítanak, akár olyan értékeket, melyek egyszer még felhasználásra kerülnek a felnőtt világban. Nem tudom, hogy jelenleg, milyenek az ehhez hasonló történetek, de be kell valljam, lehet, hogy most már nem állná meg a helyét, mert a mostani generációk annyira túlérzékenyek és túlérdeklődők, hogy szerintem unalmasnak találnák. Persze csak találgatok, lehet, hogy nem így van.
Mindenesetre aranyos regény, hűen követi az előző részeket.

Anonim_Dreamer>!

Még mindig imádom :)
Jó, néha agyon tudnám csapni a lányokat, és nagyon öregnek érzem magam a 15 évemmel mellettük, amilyen szeleburdik, de attól még szeretem őket.
A könyv vége felé eléggé beparáztam, de szerencsére jól alakultak a dolgok…
A lehető leghamarabb megkaparintom az utolsó részt is :)

Nutellaღ__>!
Jacqueline Wilson: Lányok késésben

Kicsikoromban nagyon imádtam, az akkori kedvenceim közé tartozott! :)

PUjszászi>!
Jacqueline Wilson: Lányok késésben

Körülbelül 13 éves voltam, mikor megismerkedtem Jacqueline Wilson írásaival. Ez volt kis tinikorom kedvence, az első sorozat, amit végig olvastam. Sok szép percet okozott nekem anno, egyszerűen imádtam! :)

malenca>!
Jacqueline Wilson: Lányok késésben

annyira jó!!! de mért kell annyit hazudni a világnak?! Ejnye Ellie! :)

Chris>!
Jacqueline Wilson: Lányok késésben

A sztori maga könnyedebb, mint amilyen az előző részé volt, de most sem okozott csalódást a szerző. Kíváncsi vagyok az utolsó részre.

Guns_Rose>!
Jacqueline Wilson: Lányok késésben

Nagyon jó, igazi tini-regény, de ettől függetlenül van minősége. Nem csak tiniknek és fiataloknak, hanem felnőtteknek és időseknek is ajánlom-akárcsak Jacqueline Wilson többi könyvét.

Delena>!

Megbeszéltük, hogy este szórakozni megyünk, Nadine meg Magda és én.

Delena>!

– Ellie sír- jegyezte meg Eggs teljesen fölöslegesen.
– Eggs, edd meg a szendvicsedet és hagyd békén Ellie-t- szólt rá Anna.

Delena>!

-Eggs, ha így folytatod, jól kimelegszem, és kénytelen leszek egy csomó parfümöt locsolni magamra, hogy lehűljek- tiltakoztam.- És még az is előfordulhat, hogy tiszta véletlenül az ócska pulcsidra is kerül belőle.
– Nem, nem, nem! Meg ne merd tenni!

Delena>!

-Eggs, ne habzsolj ilyen gusztustalanul. Jaj, mindjárt megfulladsz!- Anna felugrott és hátba verte.
Mire a szilva kirepült Eggs szájából ás odaloccsant a konyhakőre.
-A szilvám! – tiltakozott Eggs, és fel akarta venni.
-Tiszta kosz lett- és Anna gyorsan felkapta előle.
-Eggs is- mondtam. – Nézd milyen mocskos!
-Mert ma ujjal festettek. Csakhogy Eggs nem csak az ujjával, hanem az egész testével festett

Lányok sorozat · Összehasonlítás