A ​tesóm nem semmi 33 csillagozás

Jacqueline Wilson: A tesóm nem semmi

Pearl csöndes, szorgalmas, nővére, Jodie vakmerő, vagány. Pearl csodálja őt. Miután a szüleik egy elegáns kollégiumban kapnak állást, a két lányra különös nyár vár. Csak néhány, a szünidőben is ott lézengő gyerek és az iskola személyzete képezi a társaságukat, akikkel Pearl találja meg könnyebben a hangot, ő köt könnyebben barátságokat, holott korábban mindig Jodie volt a középpontban. Most azonban nem találja a helyét. Otthon veszekszik, a gyerekekkel kiabál, kikezd a kollégium kertészével. És a helyzet a tanév alatt sem sokat változik. Pearl szinte szárnyal, Jodie azonban sehogy sem tud beilleszkedni a gazdag, úri gyerekek közé. Úgy tűnik, Pearlnek már nincs is annyira szüksége Jodie-ra, akinek azonban nagyon is van őreá. Aztán egy tűzijátékos iskolai ünnepségen valami tragikus történik, s ekkor Pearl ráébred, hogy a nővére továbbra is milyen sokat jelent neki.

Eredeti mű: Jacqueline Wilson: My Sister Jodie

Eredeti megjelenés éve: 2008

Animus, Budapest, 2009
276 oldal · ISBN: 9789639884656 · Fordította: Moldova Júlia · Illusztrálta: Nick Sharratt

lonely15
Jacqueline Wilson: A tesóm nem semmi

A könyv szépsége, hogy nem „happy end” a vége, hanem egy megható fordulat. Mégis, azt kell, hogy mondjam, egy remekmű! :)

Mary_Mallory
Jacqueline Wilson: A tesóm nem semmi

Nem gondoltam volna, hogy egy ilyen ártalmatlan lila ( tipikus tinikönyv) kinézetű könyv ilyen nagy hatással lesz rám… A vége megdöbbentett, mert amikor elkezdtem olvasni nem gondoltam volna, hogy ez lesz a vége..):

Ettől függetlenül hasznos és szép olvasmány…

Anett__
Jacqueline Wilson: A tesóm nem semmi

Kedvencem az írónőtől. Annyira elvarázsolt. Az utolsó nemtudomhány oldalt végig bőgtem. Annyira jó könyv.

Anna88
Jacqueline Wilson: A tesóm nem semmi

Nekem ez a könyv nagyon tetszik a többit is olvastam már de ez nekem nagyon bejön!!

Nyulcsi
Jacqueline Wilson: A tesóm nem semmi

Egyik kedvenc JW könyvem. Nagyon megrázó a vége. Nem is maga a végkifejlet, mert az kiszámítható volt, hanem az utolsó pár oldal…végig sírtam. Gyönyörű történet.

Róka P
Jacqueline Wilson: A tesóm nem semmi

Tetszett a könyv, annak ellenére, hogy voltak dolgok, események, amelyeket kiszámíthatónak találtam benne. Azt azonban elismerem, hogy mindenre számítottam a végén, de egy ilyen lezárásra pont nem. Meglepődtem rajta, ám lehet, hogy a Mi lesz a csókkal? után nem kellett volna.

Jacqueline Wilson: A tesóm nem semmi

Pont tizenegy éves voltam, amikor olvastam, mint Pearl, csöndes, sokat olvasó kislány voltam én is. Nekem is van egy nővérem, aki jóval vadabb és szeleburdibb, mint én (és neki is volt lila a haja), úgyhogy azért sok a hasonlóság, így még jobban megrázott akkor a vége. Most, amikor újraolvastam, annyira nem, már tudtam a végkifejletet, tehát a meglepetés erejével nem tudott hatni. De azért így is nagy hatással volt rám. Meg persze az érzelmi kötődés is sokat nyomott a latban. :)

– Olvasok nekik.
– Ó, ez kedves. De mit? A Thomas, a gőzmozdonyt meg a Noddyt?
– Nem. Ha tényleg annyira érdekel, megmondhatom: épp A hobbitot olvasom nekik.
– Ja, a hobbit az a szőrös, nagylábú kis törpe abból az elvarázsolt filmből? Ahhoz még bőven kicsik – mondta Jodie.
– Nem ők olvassák, hanem én – magyarázta Harley. – Zephnek tetszik, mert látta A Gyűrűk Urát DVD-n. Dannek bejön a Bilbó név, mindig nevet, ha kimondom. Úgyhogy mindenki boldog vele.

Róka P

Én sose bírtam a tündérmeséket.Mindig rondák a rosszak. Ha valaki szokatlanul magas, akkor kész, ő a gonosz óriás, és bármelyik szegénylegény, aki arra jár, lekaszabolhatja. De te jó lennél. Kicsi vagy, szép és olyan tündérszép, hosszú hajad van, mint a hercegnőknek. Te boldogan élsz majd, amíg csak meg nem halsz.

Bernadetti

Én egy érzelmileg kiéheztetett gyermek vagyok, aki szeretet nélkül sorvadozik különböző bentlakásos iskolákban. Ami azt illeti, több iskolában, mint kéne. Szükségem van egy megnyugtató medve társaságára.

Bernadetti

– (…) Szerinted tényleg van mennyország?
– Hát, azt remélem, hogy pokol az nincs, mert én alighanem ott kötnék ki.

Bernadetti

Megérkeztünk a két egyforma, emeletes házhoz, egymás tökéletes tükörképei voltak: fehérre vakolt falak, fekete ablakkeretek, élénkpiros ajtók, előttük zöld gyepkockák. Már csak egy mosolygó napocska meg egy csíknyi kékre festett ég kellett volna, hogy teljesen úgy nézzenek ki, mintha az ovisok rajzolták volna az óriásóvódában.
– Ez a lányoké – mutatott Sakura a közelebbire – az meg ott a fiúké.
– Ó, egek – fakadt ki Jodie –, pedig azt reméltem, hogy az egyik ház kék, a másik meg rózsaszín lesz.